شرایط شرکت در امتحانات ترمیم معدل برای کنکور سراسری 1398

در اطلاعیه ی سازمان سنجش آمده است که در کنکور سراسری 1398 معدل و نمره ی امتحانات نهایی تا 20% تاثیر قطعی خواهد داشت. و همین موضوع باعث شده تا برخی از دانش آموزان به فکر افتاده و بخواهند نمره ی امتحانات خود را در اصطلاح ترمیم و یا در کل ارتقاء بخشند. شرایط ترمیم معدل در زیر برای هنرجویان عزیز قید شده است.

1. چه کسانی می توانند در طرح ترمیم معدل در کنکور 98 شرکت نمایند؟

تمام دانش آموزان امکان شرکت در طرح ترمیم معدل را دارند به طور مثال کسی که در درس عربی نمره 19.75 کسب کرده باشد و یا کسی که نمره 10 کسب میتواند در این طرح شرکت نماید .

2. طرح ترمیم معدل در کنکور 98 اجرا می شود؟ بله طرح ترمیم در کنکور سراسری 98 نیز اجرا می شود.

3. زمان ثبت نام برای طرح ترمیم معدل چه زمانی است؟

هر دانش آموز می تواند در دی ماه، خرداد و یا شهریور در ترمیم معدل شرکت نماید.
4. آیا امکان شرکت در ترمیم معدل برای تمام دروس وجود دارد؟ بله هر دانش آموز می تواند در تمام دروس شرکت نماید.

5. چه کسانی نمی توانند در طرح ترمیم معدل شرکت نمایند؟

تمام کسانی که دیپلم خود را در قبل از سال 84 دریافت نموده اند نیازی به شرکت در طرح ترمیم معدل ندارند.
6. آیا علاوه بر شرکت در طرح ترمیم معدل سوم دبیرستان می توانیم در طرح ترمیم معدل پیش دانشگاهی نیز شرکت نماییم؟ بله در طرح ترمیم معدل امکان ترمیم نمرات سوم و پیش دانشگاهی فراهم شده است.
7. آیا کسانی که بعضی از نمرات سال سوم خود را پاس نکرده اند می توانند در این طرح شرکت نمایند؟ کسانی که قصد شرکت در طرح ترمیم معدل کنکور 98 را دارند باید دیپلم خود را دریافت کرده باشند.
8. اگر در ترمیم معدل نمره ای پایین تر از نمره ی قبلی خود بدست آوریم کدام نمره ملاک قرار میگیرد؟ در بین دو نمره ای که شما کسب کرده اید هر کدام بیشتر باشد برای سازمان سنجش ارسال می گردد.
9. هزینه شرکت در ترمیم معدل چقدر است؟ برای هر درس حدود 20 هزار تومان دریافت می شود که ممکن است بر حسب منطقه این مبلغ ممکن است اندکی کم یا زیاد شود.
10. محل ثبت نام در طرح ترمیم معدل؟ هر یک از دنش آموزان یک ماه قبل از شروع امتحانات دی، خرداد و یا شهریور به یکی از مدارس بزرگسالان منطقه خود مراجعه نمایند.
11. من در شهری غیر از شهری که در آن در امتحانات سال سوم شرکت کرده ام زندگی می کنم آیا می توانم در شهر جدید در ترمیم معدل شرکت کنم ؟ به طور مثال دانش آموزی که در شهری زندگی می کرده که منطقه دو محسوب می شده و در امتحانات نهایی شرکت نموده جهت شرکت در ترمیم معدل باید در شهر دیگر نیز که منطقه دو محسوب می شود در این طرح شرکت نماید و در شهرهای منطقه سه یا یک نمیتواند شرکت نماید .
12. هر دانش آموز چند بار حق شرکت در ترمیم معدل را دارد ؟ هر دانش آموز فقط یک بار حق شرکت در ترمیم معدل را دارد.
13. آیا نمرات جدید ترمیم معدل در دیپلم ثبت می گردد ؟ خیر نمرات ترمیم معدل صرفا برای تاثیر در کنکور سراسری می باشد.
14. آیا برای داوطلبان نظام قدیم از کتاب های نظام قدیم سوال طرح می شود؟ با توجه به اینکه امتحانات نهایی نظام جدید در پایه دوازدهم برگزار می گردد تمام دانش آموزان نظام قدیم باید از این فرصت استفاده نمایند و در خرداد یا شهریور و یا دی تا قبل از کنکور 98 در طرح ترمیم معدل شرکت نمایند زیرا هنوز مشخص نیس بعد از برگزاری امتحانات نهایی دوازدهم آیا برای داوطلبان نظام قدیم سوالات مجزا طرح  خواهد شد یا خیر.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *