ثبت نام رشته­ های دارای شرايط خاص (آزمون عملی) گروه آزمايشی هنر

طبق اطلاعیه مهم سازمان سنجش، هنرجویانی که  در روز پنجشنبه ۹۷/۴/۷ در جلسه کنکور هنر۹۷ حضور داشته اند به منظور شركت در آزمون عملی رشته ­های دارای شرایط خاص (رشته های دارای آزمون مرحله دوم یا همان آزمون عملی) باید طبق جدول زیر نسبت به انتخاب حداكثر دو مجموعه از مجموعه­ رشته‌های جدول زیر فقط تا تاريخ ۹۷/۴/۱۵ از طريق سایت سازمان سنجش اقدام نمایند.(که معمولا حداقل دو روز تمدید می شود و حتی بعد از تاریخ مذکور تا مدتی امکان ثبت نام بصورت مکاتبه و نامه نگاری با روابط عمومی سازمان سنجش مقدور است).

 

رديف

عنوان رشته‌ها

1

نقاشی ـ ارتباط تصويری ـ هنرهای تجسمی ـ طراحی پارچه و طراحی لباس

2

طراحی صنعتی

3

ادبيات نمايشی

4

مجسمه‌سازی

5

موسيقی ايرانی

6

موسيقی جهانی

7

كتابت و نگارگری

8

آهنگسازی

9

بازيگری

10

طراحي صحنه

11

نمايش عروسكی

12

عكاسی

رشته های متمرکز خاص به چه معناست و هزینه های ثبت نام؟

با توجه به اينكه پذيرش دانشجو در رشته‌های تحصیلی موجود در جدول بصورت متمركز (یعنی ورودی از مهرماه) و با شرايط خاص(یعنی آزمون عملی یا مصاحبه دارد) صورت می‌پذيرد، داوطلباني كه اقدام به انتخاب يك مجموعه از مجموعه‌ رشته‌های موجود در جدول می نمایند باید نسبت به پرداخت مبلغ چهل هزار تومان بابت هزينه آزمون عملی در هر يك از مجموعه‌های ذيل به صورت اينترنتی به وسيله كارت‌های بانكی عضو شبكه شتاب، از تاريخ فوق اقدام نمايند. داوطلبان در صورتی كه متقاضی و علاقه ­مند به شركت در آزمون عملی دو مجموعه از مجموعه‌ رشته‌های تحصيلی ذيل می‌باشند، می بايست نسبت به پرداخت مبلغ هشتاد هزار تومان بصورت اينترنتی اقدام نمايند. نکته مهم اینکه عدم اعلام علاقه‌مندی و عدم پرداخت هزينه آزمون به منزله عدم امكان شركت آزمون عملی و حذف این رشته ها از لیست انتخاب رشته خواهد بود.

آزمون عملی طراحی صنعتی

تاریخ آزمون های عملی و مصاحبه ها:

لازم به توضيح است طبق اعلام سازمان سنجش آزمون عملی براي كليه رشته‌های فوق در 97/05/11 برگزار خواهد شد! (که معمولا با توجه به رشته مورد نظر شما از این تاریخ شروع می شود و همیشه سازمان سنجش در اعلام تاریخ آزمون های مصاحبه دار از نوبت دهی ترتیب نام خانوادگی و جنسیت بر اساس روزهای مختلف استفاده می کند و آزمون های عملی هیچکدام از مجموعه رشته ها تداخلی با یکدیگر ندارند. پس نگران نباشید!).

اطلاعيه حاوی زمان دقيق برگزاری آزمون عملی، زمان پرينت كارت ورود به جلسه و آدرس محل برگزاری آزمون در روز چهارشنبه مورخ 97/04/20 در سایت سازمان سنجش منتشر خواهد شد.

پی نوشت:

محاسبه درصدها طبق کلید اولیه فواید زیادی دارد:

۱- انتخاب راحت تر بین رشته های دارای شرایط خاص (آزمون عملی دار یا مصاحبه دار):

با اینکار اگر بین دو رشته مورد نظر خود شک دارید می توانید پتانسیل قبولی بیشتر را به راحتی بررسی کنید. کافیست لیست ضرایب دروس تخصصی را در رشته های متفاوت و در ۵ زیرگروه کنکور هنر بررسی کنید.

۲- به تعویق نینداختن احساس بد به بعد از اعلام نتایج!

هنرجوی عزیز در هر صورت باید با واقعیت کنار بیایید! درست است که هنوز نمرات تراز مشخص نشده اما هر هنرجو دقیقا می داند در کدام درس ضعیف بوده و با درک و پذیرش نکات ضعف با انگیزه بیشتری خود را در زمان باقیمانده برای کنکور عملی آماده خواهید کرد و یا در صورتیکه تعصبی بر روی رشته خود ندارید و در درسی که بیشترین ضریب را برای رشته مورد نظر خود دارد موفق نبوده اید می توانید رشته دیگری را انتخاب کنید.

۳- اصلاح کلید آزمون به نفع خودتان:

در صورتیکه کلید اولیه سازمان سنجش از نظر شما مشکلی داشته باشد می توانید تا یک هفته پس از اعلام کلید اولیه سازمان سنجش نسبت به اصلاح آن با مستندات اعتراض کنید.

۴- اعتراض و اصلاح کارنامه اولیه داوطلبان کنکور:

وقتی کارنامه های اولیه در نیمه اول مردادماه صادر شد دیگر روی درصدهای کارنامه خود شک ندارید و حتی اگر اختلاف زیادی با درصد محاسبه شده شما بود می توانید با قدرت بیشتری نسبت به اعتراض به درصدهای مندرج در کارنامه اقدام کنید. البته این کار معمولاً فقط در چند روز اول بعد از کنکور که هنوز گزینه های انتخابی خود را بیاد دارید کارایی دارد!

نکته: ثبت نام در مصاحبه رشته های مربوط به دانشکده صدا و سیما مانند  تلویزیون و هنرهای دیجیتال در دو گرایش گرافیک و انیمیشن و همچنین رشته کارگردانی تلویزیون ربطی به رشته های متمرکز خاص نداشته و صرفا باید در انتخاب رشته لحاظ شوند.

لطفاً در صورت رضایت از محتوای این مقاله، جهت حمایت از ما به آن امتیاز بدهید:
[تعداد: 0   میانگین: 0/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

بیست + 6 =