منابع کنکور هنر سراسری 98 برای داوطلبان نظام قدیم

سازمان سنجش کشور در تاریخ 22 مهرماه سال جاری در طی اطلاعیه ای منابع دروس عمومی که مربوط به کنکور هنر می شود را اعلام کرده است.

دروس عمومی کنکور هنر

نام درسنام کتاب پایه تدریسسال چاپ 

ادبیات   

 فارسی 2دوم94
 فارسی 3سوم95
 زبان فارسی 3سوم95
 زبان فارسی و ادبیات عمومیپیش دانشگاهی96
   عربیعربی 2 دوم94
عربی 3 یازدهم95

فرهنگ و معارف اسلامی  

قرآن و تعلیمات دینی 2 دوم94
قرآن و تعلیمات دینی 3سوم95
معارف اسلامیپیش دانشگاهی96

زبان انگلیسی

انگلیسی 3سوم95
انگلیسی 1 و 2پیش دانشگاهی96

در این اطلاعیه هم سازمان سنجش از منابع کنکور هنر نام نبرده است و احتمالاً منابع کنکور هنر را در اطلاعیه ای جداگانه اعلام کند.

تفاوت منابع نظام قدیم با نظام جدید تنها در منابع مطالعاتی داوطلبان می باشد. برای مثال زبان فارسی که در سال سوم به دانش آموزان تدریس می شد و 8 تست کنکور سراسری را در درس ادبیات فارسی پوشش می داد، حال در کتاب های ادبیات سال دهم تا دوازدهم پخش شده و به عنوان “دستور زبان” تدریس می شود. و یا عربی به سال دوازدهم اضافه شده است.

نکته ی قابل توجه این است که سازمان سنجش در اطلاعیه ی اول خود ذکر کرده است که از مباحث یکسان سؤال یکسان طرح خواهد شد. این مسئله را می توان این طور تفسیر نمود که کنکور نظام جدید و قدیم در یک روز بوده و سؤالات تنها در تعداد محدودی با هم متفاوت خواهد بود. این نکته ی مهم و قابل توجه باعث می شود تا پشت کنکورها امسال تلاش بیشتری داشته باشند.

عمومی ها در کنکور هنر از اهمیت زیادی برخورددار هستند و اما  دروس تخصصی کنکور هنر که شامل 7 درس به نام های “درک عمومی هنر“، “درک عمومی ریاضی و فیزیک“، “ترسیم فنی“، “خلاقیت تصویری“، “خلاقیت نمایشی“، “خلاقیت موسیقی” و “خواص مواد” است که در سال های گذشته هم لیست منابع معرفی شده از طرف سازمان سنجش تنها 30% از سؤالات درس درک عمومی هنر و خلاقیت تصویری را پوشش می داد و باقی سؤالات از منابع آزاد دیگر طرح می شد. 

جهت لیست منابع کاربردی دروس تخصصی کنکور هنر می توانید جهت مشاوره ی تلفنی با مؤسسه تماس بگیرید و یا سؤالات خود را زیر همین متن درج بفرمایید.

لطفاً در صورت رضایت از محتوای این مقاله، جهت حمایت از ما به آن امتیاز بدهید:
[تعداد: 2   میانگین: 4.5/5]

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

شش − 6 =