جزئیات برگزاری امتحان نهایی سال دوازدهمی ها

Post on 09 آذر 1397
by هونر
تعداد بازدید: 248

رای دهی: 5 / 5

فعال سازی ستارهفعال سازی ستارهفعال سازی ستارهفعال سازی ستارهفعال سازی ستاره
 
در پی درخواست های مکرر دانش آموزان و خانواده هایشان بالاخره رئیس سازمان سنجش درباره ی جزئیات برگزار امتحانات نهایی اطلاعاتی داده است.
 
 
 

در نکته ی اول لازم است که بدانید، امتحانات نهایی در سال دهم و یازدهم منتفی است! 

رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش با اشاره به وضعیت برگزاری امتحانات نهایی از منتفی شدن امتحان نهایی در پایه دهم و یازدهم خبر داد.عبدالرسول عمادی رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش در گفت‌وگوی آخر خود درباره وضعیت برگزاری امتحانات نهایی دانش‌آموزان پایه دوازدهم اظهار کرد:

شورای عالی سازمان آموزش و پرورش برنامه امتحانی را اعلام کرد که همین برنامه‌ را مبنای برنامه‌ریزی امتحانات دی ماه قرار دادیم و بر این اساس برنامه امتحانی اعلام شد. این برنامه در آذرماه به مدارس ابلاغ خواهد شد.

وی ادامه داد: برای امتحانات خرداد ماه هم همین دروس را به عنوان دروس امتحان نهایی در نظر می‌گیریم و دانش‌آموزان بر همین مبنا می‌توانند برنامه‌ریزی کنند و تصمیم شورای عالی آموزش و پرورش  را مبنای عمل قرار دادیم. رئیس مرکز سنجش آموزش و پرورش در پاسخ به سوالی  مبنی بر اینکه آیا این برنامه امتحانی بدون امضای رئیس جمهوری اعتبار دارد یا خیر گفت: امضای رئیس جمهور به معنای ابلاغ این برنامه است اما به دلیل آن که زمان کافی نداشتیم با شورای عالی آموزش و پرورش رایزنی کردیم و برنامه اعلام شده از سوی این شورا را مبنای عمل قرار دادیم.
این در صورتی است که پیش از این گفته شده بود تا زمانی که رئیس جمهور زیر این ابلاغیه را امضا و تایید نکند، هیچ سندیتی نخواهد داشت.
 

همچنین با اینکه پیش از این با توجه به درصد بالای اعمال سوابق تحصیلی در کنکور سراسری قرار بر این بود که امتحانات نهایی از سال دهم و یازدهم شروع شود، عمادی درباره وضعیت برگزاری امتحانات نهایی پایه دهم و یازدهم گفت: برای امسال برای این پایه‌های تحصیلی امتحان نهایی برگزار نمی‌شود. 

وی درباره وضعیت برگزاری امتحانات نهایی برای سال آینده بیان کرد: برای سال آینده هنوز  تصمیمی نگرفتیم و باید بررسی ‌های لازم را انجام دهیم اما فعلا نمی‌توانیم نظری درباره برگزاری امتحانات در خرداد 98 را اعلام کنیم
0
0
0
s2sdefault

نظرات (0)

0 از 5 براساس 0 رای
اولین نفری باشید که برای این مطلب نظر خود را اعلام می نماید

بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید‫.‬ البته بدون ثبت نام هم می توانید نظر و یا سؤال خود را ثبت کنید‫.‬ )
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت