شرایط و ضوابط شرکت در کنکور هنر کارشناسی ارشد 98

Post on 25 آبان 1397
by هونر
تعداد بازدید: 739

رای دهی: 5 / 5

فعال سازی ستارهفعال سازی ستارهفعال سازی ستارهفعال سازی ستارهفعال سازی ستاره
 

سازمان سنجش شرایط و ضوابط شرکت در کنکور کارشناسی ارشد 1398 را این طور اعلام کرده است:

1. تمامی دانشجویان و فارغ التحصیلان مقطع کارشناسی می توانند در صورت دارا بودن شرایط و ضوابط عمومی و اختصاصی در آزمون ورودی شرکت نمایند.

شرایط عمومی در دفترچه ی اولیه  ذکر شده  است و شامل موارد مختلفی می باشد. برای مثال داوطلب  در صورتیکه مشمول خدمت سربازی باشد نمی تواند در کنکور کارشناسی ارشد شرکت نمایند و و یا می باید تابعیت ایرانی داشته و موارد دیگری که در هر آزمون سراسری مشمول شرکت کنندگان می شود  

2. دارندگان مدرک معادل دوره کارشناسی در صورتی که مشمول آئین نامه ابلاغی شماره 2/77633 مورخ 92/05/28 توسط معاون آموزشی وزارت متبوع باشند، میتوانند در آزمون شرکت نمایند.

در این آیین نامه آمده است که داوطلب می باید حداکثر تا شهریورماه سال ورود به دانشگاه خود فارغ التحصیل شده باشد و در صورتی که فرد حتی با رتبه ای بسیار خوب پذیرفته شده باشد، اما هنوز واحدهایی را به صورت پاس نشده در دوره ی کارشناسی خود داشته باشد، نمی تواند در دوره ی کارشناسی ارشد ثبت نام نمایند.(اما دانشجویان می توانند به صورت آزمایشی در کنکور کارشناسی ارشد ثبت نام کنند.)

3. مؤسسات برای پذیرش دانشجو در مهرماه از داوطلبانی میتوانند پذیرش به عمل آورند که حداکثر تا سی و یکم شهریورماه همان سال(سال 1398) فارغ التحصیل شوند. تاریخ فارغ التحصیلی برای داوطلبانی که شروع تحصیل آنان در صورت وجود ظرفیت نیمسال دوم است، سی ام بهمن ماه همان سال (سال 1398) خواهد بود.

4. پذیرفته شدگان قطعی(نهایی) رشته‌های دوره روزانه سال 1397 چه در دانشگاه محل قبولی ثبت نام کرده و چه ثبت نام نکرده باشند اجازه ثبت‌نام و شرکت در آزمون سال 1398 را نخواهند داشت.

چنانچه داوطلبی در کنکور کارشناسی ارشد 1397 شرکت کرده باشد و پس از انتخاب رشته در یکی از دانشگاه های دولتی به صورت روزانه قبول شده باشد، براساس این بند اجازه ی شرکت در کنکور را ندارد حتی در صورتی که در دانشگاه محل پذیرش خود ثبت نام نکرده باشد. 

5. تمامی داوطلبان در تمامی رشته‌های امتحانی یک دفترچه سوال و یک پاسخنامه دریافت خواهند کرد.

6. در رشته‌های امتحانی برنامه‌ریزی شهری، منطقه‌ای و مدیریت شهری(کد 1350)، طراحی شهری(کد 1351)، معماری (کد 1352)، نمایش عروسکی(کد 1356)، هنرهای نمایشی و سینما(کد 1357)، هنرهای تصویری و طراحی(کد 1358)، هنرهای موسیقی(کد 1360)، طراحی صنعتی(کد 1362)، طراحی پارچه و لباس(کد 1364) از داوطلبانی ‌که‌ با توجه‌ به‌ نمره‌ اکتسابی،‌ مجاز به انتخاب ‌رشته ‌شده و فرم انتخاب رشته اینترنتی را نیز تکمیل نموده باشند، تا چند برابر ظرفیت آزمون عملی/تشریحی/پروژه به عمل خواهد آمد

مانند هر سال پذیرش در رشته های هنری کارشناسی ارشد با آزمون عملی همراه است. ضریب آزمون عملی در قبولی اکثر رشته های فوق دارای ضریب 4 می باشد. رتبه ی نهایی داوطلبان با احتساب نمره ی آزمون عملی ایشان محاسبه می شود و قبولی فرد را مشخص می کند. 

7. هر داوطلب علاوه بر رشته امتحانی اصلی، در صورت داشتن شرایط (طبق مندرجات دفترچه راهنما که در زمان ثبت‌نام منتشر می‌گردد) می‌تواند در یکی از رشته‌های امتحانی شناور به عنوان رشته امتحانی دوم ثبت نام نماید.

رشته های شناور رشته هایی هستند که نیاز به پیش نیاز ندارد. به این معنا که نیاز نیست داوطلب حتماً مدرک کارشناسی مرتبط با رشته ی ارشد مورد نظر خود را داشته باشد. تمامی رشته های کارشناسی ارشد هنر جزو رشته های شناور محسوب می شود. و در صورتیکه داوطلب کارشناسی مرتبط نداشته باشد می تواند در کنکور کارشناسی ارشد هنر شرکت کرده و در دانشگاه با پاس کردن واحدهای پیش نیاز به تحصیل در رشته ی مورد علاقه ی خود ادامه دهد.  

0
0
0
s2sdefault

نظرات (0)

0 از 5 براساس 0 رای
اولین نفری باشید که برای این مطلب نظر خود را اعلام می نماید

بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید‫.‬ البته بدون ثبت نام هم می توانید نظر و یا سؤال خود را ثبت کنید‫.‬ )
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت