تعداد دروس امتحان نهایی سال دوازدهم مشخص شد!

Post on 07 آبان 1397
by هونر
تعداد بازدید: 310

رای دهی: 5 / 5

فعال سازی ستارهفعال سازی ستارهفعال سازی ستارهفعال سازی ستارهفعال سازی ستاره
 

پس از گذشت یک ماه از سال تحصیلی سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش از تصویب تعداد دروس امتحان نهایی در پایه دوازدهم خبر داد!

وی در این باره گفت: امتحان بین ۱۰ تا ۱۱ درس بر حسب رشته‌های مختلف دوره نظری به صورت نهایی برگزار می‌شود.

عبدالرسول عمادی در گفت‌وگو با ایسنا، درباره تعداد دروس امتحان نهایی پایه دوازدهم اظهار کرد: امسال ساختار نظام آموزشی کامل شد و در سال آخر اجرای این نظام آموزشی و تکمیل ساختار ۳-۳-۶ ، پیش دانشگاهی حذف و پایه دوازدهم مستقر شد و به این ترتیب دوره تحصیلات 12 ساله شد.

وی افزود: تعداد دروسی که قرار است امتحان آن ها به صورت نهایی در پایان سال دوازدهم برگزار شود باید به تصویب شورای عالی آموزش و پرورش می‌رسید. اخیرا جلسه تشکیل و تعداد دروس امتحان نهایی برای شاخه‌ها و رشته‌های نظری این پایه به تصویب رسید و قطعی شد. حال این مصوبه به دسته ریاست محترم جمهور رسیده و منتظر امضای ایشان می باشیم!

سرپرست معاونت آموزش متوسطه وزارت آموزش و پرورش اعلام کرد که بر این اساس امتحان بین 10تا 11 درس در رشته‌های مختلف نظری به صورت نهایی برگزار می‌شود. اما وی در این مصاحبه مشخص نکرده که کل امتحانات نهایی در 10 یا 11 درس برگزار می شود یا مجموع امتحانات نهایی این تعداد است. 

به دلیل پخش شدن سؤالات امتحانات نهایی در سال گذشته در هر دو مقطع سال سوم و پیش دانشگاهی با توجه به تاثیرات 20 درصد قطعی نمرات امتحان نهایی در کنکور کنترل این بخش بسیار مهم و قابل توجه خواهد بود.

وی در پاسخ به پرسشی درباره سرانجام طرح کاهش ساعات آموزشی پایه دوازدهم از ۳۶ به ۲۴ ساعت و اینکه آیا هنوز بررسی این طرح در دستورکار است یا خیر؟اظهار گفت: این برنامه منتفی شده است و کاهش ساعات برنامه درسی در پایه دوازدهم دیگر در دستورکار نیست.

اما دانش آموزان می توانند دروس مشخص شده از طرف آموزش و پرورش را در صورت موافقت مدرسه به صورت غیرحضوری بگذرانند. 

0
0
0
s2sdefault

نظرات (0)

0 از 5 براساس 0 رای
اولین نفری باشید که برای این مطلب نظر خود را اعلام می نماید

بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید‫.‬ البته بدون ثبت نام هم می توانید نظر و یا سؤال خود را ثبت کنید‫.‬ )
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت