منابع کنکور هنر سراسری 98 برای داوطلبان نظام قدیم

Post on 29 مهر 1397
by هونر
تعداد بازدید: 799

رای دهی: 5 / 5

فعال سازی ستارهفعال سازی ستارهفعال سازی ستارهفعال سازی ستارهفعال سازی ستاره
 

سازمان سنجش کشور در تاریخ 22 مهرماه سال جاری در طی اطلاعیه ای منابع دروس عمومی که مربوط به کنکور هنر می شود را اعلام کرده است. 

دروس عمومی کنکور هنر

نام درس نام کتاب  پایه تدریس سال چاپ 

ادبیات   

 فارسی 2 دوم 94
 فارسی 3 سوم 95
 زبان فارسی 3 سوم 95
 زبان فارسی و ادبیات عمومی پیش دانشگاهی 96

   عربی

عربی 2  دوم 94
عربی 3  یازدهم 95

فرهنگ و معارف اسلامی  

قرآن و تعلیمات دینی 2  دوم 94
قرآن و تعلیمات دینی 3 سوم 95
معارف اسلامی پیش دانشگاهی 96

زبان انگلیسی

انگلیسی 3 سوم 95
انگلیسی 1 و 2 پیش دانشگاهی 96

در این اطلاعیه هم سازمان سنجش از منابع کنکور هنر نام نبرده است و احتمالاً منابع کنکور هنر را در اطلاعیه ای جداگانه اعلام کند. 

تفاوت منابع نظام قدیم با نظام جدید تنها در منابع مطالعاتی داوطلبان می باشد. برای مثال زبان فارسی که در سال سوم به دانش آموزان تدریس می شد و 8 تست کنکور سراسری را در درس ادبیات فارسی پوشش می داد، حال در کتاب های ادبیات سال دهم تا دوازدهم پخش شده و به عنوان "دستور زبان" تدریس می شود. و یا عربی به سال دوازدهم اضافه شده است.

نکته ی قابل توجه این است که سازمان سنجش در اطلاعیه ی اول خود ذکر کرده است که از مباحث یکسان سؤال یکسان طرح خواهد شد. این مسئله را می توان این طور تفسیر نمود که کنکور نظام جدید و قدیم در یک روز بوده و سؤالات تنها در تعداد محدودی با هم متفاوت خواهد بود. این نکته ی مهم و قابل توجه باعث می شود تا پشت کنکورها امسال تلاش بیشتری داشته باشند.

عمومی ها در کنکور هنر از اهمیت زیادی برخورددار هستند و اما  دروس تخصصی کنکور هنر که شامل 7 درس به نام های "درک عمومی هنر"، "درک عمومی ریاضی و فیزیک"، "ترسیم فنی"، "خلاقیت تصویری"، "خلاقیت نمایشی"، "خلاقیت موسیقی" و "خواص مواد" است که در سال های گذشته هم لیست منابع معرفی شده از طرف سازمان سنجش تنها 30% از سؤالات درس درک عمومی هنر و خلاقیت تصویری را پوشش می داد و باقی سؤالات از منابع آزاد دیگر طرح می شد. 

 جهت لیست منابع کاربردی دروس تخصصی کنکور هنر می توانید جهت مشاوره ی تلفنی با مؤسسه تماس بگیرید و یا سؤالات خود را زیر همین متن درج بفرمایید. 

0
0
0
s2sdefault

نظرات (0)

0 از 5 براساس 0 رای
اولین نفری باشید که برای این مطلب نظر خود را اعلام می نماید

بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید‫.‬ البته بدون ثبت نام هم می توانید نظر و یا سؤال خود را ثبت کنید‫.‬ )
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت