میزان تاثیر سوابق تحصیلی بر کنکور هنر

_سنجش-_کنکور_هنر.jpg

سازمان سنجش در تاریخ 30 شهریور ماه 1394 بنا به استناد به مصوبه چهارمین جلسه شورای سنجش و پذیرش دانشجو که در مورخ 1394/6/28 تشکیل شد میزان تاثیر سوابق تحصیلی در کنکور سراسری سال های 1395 و 1396 را در کنکور هنر این طور اعلام کرد:

1. آزمون سراسری سال 1395

آن دسته از داوطلبینی که مدرک پیش دانشگاهی هنر خود را از سال تحصیلی 91-1390 به بعد اخذ کرده اند و امتحانات یک یا چند درس آن ها به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار شده است، مشمول اعمال سوابق تحصیلی بوده و سوابق تحصیلی موجود دوره پیش دانشگاهی(صرفاً نمرات دروسی که به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار شده است) به میزان حداکثر 5 درصد به نسبت سوابق تحصیلی موجود داوطلب و به صورت تأثیر مثبت در نمره کل نهایی آنان لحاظ می شود.

2. آزمون سراسری سال 1396

آن دسته از داوطلبینی که مدرک پیش دانشگاهی هنر خود را از سال تحصیلی 91-1390 به بعد اخذ کرده اند و امتحانات یک یا چند درس آن ها به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار شده است، مشمول اعمال سوابق تحصیلی بوده و سوابق تحصیلی موجود دوره پیش دانشگاهی(صرفاً نمرات دروسی که به صورت نهایی، سراسری و کشوری برگزار شده است) به میزان حداکثر 5 درصد به نسبت سوابق تحصیلی موجود داوطلب و به صورت تاثیر قطعی در نمره کل نهایی آنان لحاظ می شود.

بر این اساس تاثیر دروسی که امتحانات آن ها به صورت نهایی برگزار شده است بر کنکور سال 1395 مثبت خواهد بود. یعنی تاثیر این نمرات کمک کننده خواهد بود و در صورتی که نمره داوطلب به میزان لازم خوب نباشد، تاثیر 5 درصدی نیز نخواهد داشت. این تاثیر 5 درصدی از سال 1396 قطعی است و حتی در صورتی که نمرات امتحانات نهایی داوطلب خوب نباشد بر ترازهایش تاثیر می گذارد.

داوطلبان تغییر رشته ای به کنکور هنر، تنها در دروس عمومی و مشترک، نمرات نهایی بر کنکورشان تاثیر 5 درصدی خواهد گذاشت. 

0
0
0
s2sdefault

نظرات (0)

0 از 5 براساس 0 رای
اولین نفری باشید که برای این مطلب نظر خود را اعلام می نماید

بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید‫.‬ البته بدون ثبت نام هم می توانید نظر و یا سؤال خود را ثبت کنید‫.‬ )
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت