نقاشی

Post on 11 مهر 1394
by هونر
تعداد بازدید: 3332

رای دهی: 0 / 5

غیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستاره
 

در آزمون عملی نقاشی، کاغذ یا مقوا در اختیار متقاضیان قرار می گیرد اما سایر وسایل طراحی یا نقاشی را داوطلب باید با خود به همراه ببرد. معمولاً بردن هر گونه ابزار نقاشی در جلسه آزاد است.

پیشنهاد می شود در خصوص رنگ، داوطلب برای کار در جلسه آزمون از رنگ هایی با پایه آب مثل آبرنگ، اکولین، اکرلیک و ... استفاده کند. زیرا کار با رنگ های روغنی یا پاستل که در اثر جا به جایی به سرعت صدمه می بینند به هیچ وجه توصیه نمی شود.

پیش آمده که در موارد بسیار معدود، شکل آزمون عملی متفاوت از روند هر ساله باشد. برای مثال در یکی از آزمون های سال های اخیر از متقاضیان خواسته شد که بر خلاف روال معمول، به جای چند اثر رنگی، یک دفترچه 18 برگی طراحی تحویل دهند! اما صرف نظر از این موارد استثناء  شکل آزمون از یک روال معمول پیروی می کند. معمولاً در آزمون عملی نقاشی از شرکت کنندگان دو کار عملی با دو موضوع متفاوت خواسته می شود و زمان آزمون حدود چهار ساعت است.

یکی از انواع موضوعاتی که در آزمون عملی نقاشی به متقاضیان داده می شود، شرح یک صحنه، فضا یا واقعه است و شرکت کننده موظف است آن را ترسیم کند. از دیگر انواع موضوعات معمول این آزمون این است که شعر یا حکایتی داده شده و از شرکت کننده خواسته می شود که آن را ترسیم کند. در زیر با چند نمونه از موضوعات آشنا می شوید:

مثال یادمان کسی به شکل یک مجسمه در یک فضای شلوغ نصب می شود.

مثال شعری از مولانا

مثال باغبانی در باغچه اش مشغول به کار و مرتب کردن گیاهان است.

*  تمامی حقوق این مقاله برای مؤسسه هونر محفوظ است و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

0
0
0
s2sdefault

نظرات (0)

0 از 5 براساس 0 رای
اولین نفری باشید که برای این مطلب نظر خود را اعلام می نماید

بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید‫.‬ البته بدون ثبت نام هم می توانید نظر و یا سؤال خود را ثبت کنید‫.‬ )
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت