درک عمومی هنر

Post on 03 شهریور 1394
by هونر
تعداد بازدید: 11721

رای دهی: 0 / 5

غیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستارهغیر فعال سازی ستاره
 
درک عمومی هنر مهم ترین درس کنکور هنر است. اگر به جدول ضرایب رجوع کنید، متوجه می شوید که این درس در تمامی زیر گروه ها ضریب بالایی (3 یا 4) دارد. این درس شامل 30 سوال از مباحث تاریخی وهنری: پیشاتاریخی و بَدوی، ایران باستان، بین النهرین، شرق دور (چین و ژاپن)، هند، اژه و یونان، اتروسک و روم، پیشا کلومبی، مصر، هنر اسلامی، معماری اسلامی، صدر مسیحیت و قرون وسطی، رنسانس، قرن 19 و 20، صنایع دستی، چاپ، عکاسی و سوالات دیگری که گاهاً از دروس نمایشی و موسیقی طرح می شوند، است.
 
همان طور که از اسم این درس اختصاصی پیدا است، داوطلب باید بتواند در این درس به سوالاتی که در زمینه های مختلف هنری از تاریخی گرفته تا تکنیک ها و اشخاص مشهور و سبک ها پاسخ گو بوده و این سوالات دربردارنده هر چیز مرتبط با هنری می تواند باشد.
سازمان سنجش تنها برای این درس بیش از 30 عنوان کتاب درسی معرفی کرده که تنها قسمت کمی از سوالات را پوشش می دهد و باقی سوالات از منابع آزاد طرح می شود. البته لازم به ذکر است که خواندن همه کتاب ها معرفی شده از طرف سازمان سنجش لزومی ندارد. شما می توانید با بررسی لیست کتاب ها با مشاور خود تنها منابع مهم را بخوانید.

برای مثال: "کتاب طراحی اندام و لباس" از طرف سازمان سنجش به عنوان یکی از منابع معرفی شده است، اما بر روی این کتاب ذکر شده که کتاب مخصوص بانوان تالیف شده است و از کتابی که مخصوص بانوان است در کنکور"سراسری" غیرممکن است که سوالی طرح شود. – یا حداقل تا به حال که این طور نبوده است! –
لیست کتاب های کنکور هنر ِمعرفی شده از طرف سازمان سنجش:
تاريخ هنر جهان، رشته‌ی گرافيک (چاپ 1393)
تاريخ هنر ايران، رشته‌ی گرافيک (چاپ 1393)
خوشنويسی، رشته‌ی گرافيک و نقشه‌كشی معماری (چاپ 1391)
آشنايی با بناهای تاريخی، رشته‌ی نقشه‌كشی معماری(چاپ 1391)
پايه و اصول صفحه‌آرايی، گروه تحصيلی هنر (چاپ 1391)
عكاسی (1)، رشته‌ی گرافيک (چاپ 1391)
عكاسی (2)، رشته‌ی گرافيک (چاپ 1391)
آشنايی با مكاتب نقاشی، رشته‌های نقاشی و هنر (چاپ 1391)
آشنايی با صنايع دستی‌ ايران، رشته‌ی صنايع دستی (چاپ 1391)
كارگاه طراحی نقوش سنتی، رشته‌‌ی صنايع دستی و چاپ دستی (چاپ 1391)
کارگاه چاپ دستی 1، گروه تحصیلی هنر، نقاشی و گرافیک(1390)
کارگاه چاپ دستی، رشته ی چاپ(1390)
مبانی تصویر سازی، رشته گرافیک(چاپ 1389)
مبانی هنرهای تجسمی، رشته‌ي گرافيک (چاپ 1391)
خط در گرافيک، گروه تحصيلی هنر (چاپ 1391)
طراحی اندام و لباس، رشته‌هاي طراحی دوخت و هنر (چاپ 1391)
حجم‌سازی 1، رشته‌های نقاشی و هنر (چاپ 1391)
كارگاه نقاشی،  رشته‌های نقاشی و هنر (چاپ 1391)
كارگاه هنر (1)، سال چهارم هنر (چاپ 1393)
كارگاه هنر (2)، سال چهارم هنر (چاپ 1393)
سير هنر در تاريخ (1)، پیش دانشگاهی هنر(چاپ 1393)
سير هنر در تاريخ (2)، پیش دانشگاهی هنر (چاپ 1393)
آشنايی با ميراث هنری و فرهنگی ايران، پیش دانشگاهی هنر (چاپ 1393)
هنر و ادب فارسی، پیش دانشگاهی هنر (چاپ 1393)
انسان، فضا، طراحی، پیش دانشگاهی هنر(چاپ 1390)
آشنايی با رشته‌های مختلف هنری، پیش دانشگاهی هنر (چاپ 1393)
و... .
برای دریافت لیست کامل منابع معرفی شده سازمان سنجش و منابع آزاد با مؤسسه هونر و یا مشاور خود تماس بگیرید. همچنین با عضویت در سایت می توانید با کلیک بر روی نام کتاب ها، فایل آن ها را دریافت نمایید. 
*  تمامی حقوق این مقاله برای مؤسسه هونر محفوظ است و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.
0
0
0
s2sdefault

نظرات (14)

0 از 5 براساس 0 رای
اولین نفری باشید که برای این مطلب نظر خود را اعلام می نماید
 1. Sara

اینا منابع کنکور ۹۸ هستن؟
من که رشته ام نظریه و میخوام کنکور هنر بدم و طراحی لباس برم باید کدومارو بخونم الان؟؟
لطفا جواب بدین

  پیوست
 
 1. هونر    Sara
 1. 5 / 5

سلام، این لیست برای منابع درس "درک عمومی هنر" هست. برای دریافت لیست کامل فرم رزرو وقت مشاوره رو از داخل سایت پر کنید.

  پیوست
 
 1. Zohre

این پی دی افا با چه برنامه ای باز میشه؟

  پیوست
 
 1. هونر    Zohre
 1. 5 / 5

ای استفاده از منابع نیاز به نرم افزار های winrar و adobe reader خواهید داشت که می تونید از بخش دانلودهای سایت دریافتش کنید.

  پیوست
 
 1. محمد

الان کسی که میخواد کنکور بده و رشته ی عکاسی بخونه با اونی که میخوار طراحی پارچه بخونه منابعشون یکیه؟
نظام جدید
در ضمن اینا تو گوشیم باز نمیشن

  پیوست
 
 1. هونر    محمد
 1. 5 / 5

سلام، بله. چون هر دو زیر گروه 1 یعنی هنرهای کاربردی هستند و درس درک عمومی هنر براشون ضریب 4 پیدا می کنه و این لیست کتاب های مهم در درس "درک عمومی هنر " هست. فایل های به صورت زیپ هست و احتیاج به نرم افزار winrar یا adobe reader دارید تا بتونید...

سلام، بله. چون هر دو زیر گروه 1 یعنی هنرهای کاربردی هستند و درس درک عمومی هنر براشون ضریب 4 پیدا می کنه و این لیست کتاب های مهم در درس "درک عمومی هنر " هست. فایل های به صورت زیپ هست و احتیاج به نرم افزار winrar یا adobe reader دارید تا بتونید ازشون استفاده کنید.

ادامه
  پیوست
 
 1. امیر حسین

سلام من رشته تجربی می خونم ولی قصد دارم کنکور هنر هم بدهم و رشته سینما یا بازیگری بخونم الان باید این همه کتاب رو تهیه کنم وبخونم ؟!

  پیوست
 
 1. هونر    امیر حسین
 1. 5 / 5

سلام، خیر. در مقاله هم اشاره شده که برخی از این کتاب ها هیچ وقت ازشون تا به حال سوال طرح نشده.
می تونید فرم رزرو وقت مشاوره رو پر کنید، برای یک جلسه مشاوره رایگان تشریف بیارید یا کارشناسان ما باهاتون تماس بگیرند تا برای اینکه کدوم منابع و مباحث...

سلام، خیر. در مقاله هم اشاره شده که برخی از این کتاب ها هیچ وقت ازشون تا به حال سوال طرح نشده.
می تونید فرم رزرو وقت مشاوره رو پر کنید، برای یک جلسه مشاوره رایگان تشریف بیارید یا کارشناسان ما باهاتون تماس بگیرند تا برای اینکه کدوم منابع و مباحث رو در فرصت باقی مانده مطالعه کنید راهنمایی تون کنند.

ادامه
  پیوست
 
 1. امین

من رشته ام هنر نبوده ولی استعداد و علاقه داشته ام به راهنمایی نیاز داشتم و اینکه آیا می توانم موفق شوم ؟

  پیوست
 
 1. هونر    امین
 1. 5 / 5

سلام، سوالاتتون بسیار کلی هست. موفقیت نسبی هست. شاید برای کسی موفقیت به معنای قبولی در یک دانشگاه دولتی باشه و برای کس دیگه ای قبولی در رشته ی نقاشی با رتبه ی زیر 10 کشور در دانشکده هنرهای زیبای تهران باشه. لطفاً سوال تون رو واضح تر بپرسید و هدف...

سلام، سوالاتتون بسیار کلی هست. موفقیت نسبی هست. شاید برای کسی موفقیت به معنای قبولی در یک دانشگاه دولتی باشه و برای کس دیگه ای قبولی در رشته ی نقاشی با رتبه ی زیر 10 کشور در دانشکده هنرهای زیبای تهران باشه. لطفاً سوال تون رو واضح تر بپرسید و هدف تون رو مشخص تر کنید. چه رتبه ای، چه دانشگاهی و چه رشته ای مدنظرتون هست؟ تا بتونیم راهنمایی تون کنیم. موفق باشید.

ادامه
  پیوست
 
 1. بهار

سلام وقت بخیر من دانش اموز فارغ التحصیل رشته ی تجربی نظام قدیمم و میخوام امسال به علاوه کنکورتجربی کنکور هنرم بدم چندتا سوال دارم که متوجه بشم باید چکار کنم واسه کنکور هنر ممنون میشم که سریع سریع پاسخ بدید. 1:برای قبولی کنکور هنر توی تهران رشته ی...

سلام وقت بخیر من دانش اموز فارغ التحصیل رشته ی تجربی نظام قدیمم و میخوام امسال به علاوه کنکورتجربی کنکور هنرم بدم چندتا سوال دارم که متوجه بشم باید چکار کنم واسه کنکور هنر ممنون میشم که سریع سریع پاسخ بدید. 1:برای قبولی کنکور هنر توی تهران رشته ی بازیگری فقط به کتابهای درسی اکتفا کنم؟ 2 :برای قبولی بازیگری تهران توی کنکور باید همه ی کتابهای هنرستان رو بخونم یا همونهایی که مربوط به رشته ی نمایش هستند هستند؟ 3 : کتابهای سبز قلم چی درک عمومی هنر و خلاقیت تصویری و تجسمی و خلاقیت نمایش وخلاقیت موسیقی و خواص مواد واسه قبولی بازیگری تهران کافی هستند ؟ توروخدا زودی جواب بدید اگه اینا کافی نیست بگید دقیق دقیق چه کتابهایی باید بخونم؟

ادامه
  پیوست
 
 1. هونر    بهار
 1. 5 / 5

سلام. در پاسخ به پرسش اول تون باید بگیم که خیر. منابع و کتاب هایی که سازمان سنجش معرفی کرده به تنهایی نمی تونه کافی باشه و حداکثر بین 30 تا 40 درصد سوالات رو پوشش میده. برای قبولی در رشته ی بازیگری از اونجایی که این رشته پرطرفدار هست شما باید در...

سلام. در پاسخ به پرسش اول تون باید بگیم که خیر. منابع و کتاب هایی که سازمان سنجش معرفی کرده به تنهایی نمی تونه کافی باشه و حداکثر بین 30 تا 40 درصد سوالات رو پوشش میده. برای قبولی در رشته ی بازیگری از اونجایی که این رشته پرطرفدار هست شما باید در ابتدا رتبه ی بسیار خوبی کسب کنید که باعث میشه لازم باشه شما هر چهار درس عمومی و هر هفت درس تخصصی رو مطالعه کنید.(اما لازمه که برای درس های درک عمومی هنر، خلاقیت تصویری و خلاقیت نمایشی) با توجه به ضریب بالایی که برای قبولی در رشته ی بازیگری داره، زمان بیشتری بذارید. برای اینکه منابع دست اول و کارآمد رو مطالعه کنید لازم هست که یا در کلاس ها به صورت حضوری شرکت کنید یا ما پیشنهاد می کنیم که از پکیج دروس تخصصی مؤسسه مون استفاده کنید که هر سال با توجه به تغییرات به روزرسانی میشه.

ادامه
  پیوست
 
 1. llana_mel

سلااام الان در سایت سازمان سنجش منابعی که برای 98 گذاشته شده کتابهایی هایی مثل تاریخ هنر ایران و جهان وجود نداره یعنی حذف شده از کنکور امسال؟

  پیوست
 
 1. هونر    llana_mel
 1. 5 / 5

سلام، احتمالا اشتباه منابع رو دیدید. این کتاب ها جزو درس درک عمومی هنر هست و همچنان هم در هنرستان ها تدریس میشه و ازش در کنکور هنر هم سؤال طرح خواهد شد.

  پیوست
 

بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید‫.‬ البته بدون ثبت نام هم می توانید نظر و یا سؤال خود را ثبت کنید‫.‬ )
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت