درک عمومی ریاضی و فیزیک

Post on 03 شهریور 1394
by هونر
تعداد بازدید: 18746

رای دهی: 5 / 5

فعال سازی ستارهفعال سازی ستارهفعال سازی ستارهفعال سازی ستارهفعال سازی ستاره
 

 درک عمومی ریاضی و فیزیک دومین درس دفترچه اختصاصی کنکور هنر است. اگر به جدول ضرایب رجوع کنید متوجه می شوید این درس تنها در زیر گروه 2 (زیر گروه طراحی صنعتی) دارای ضریب 3 است. اشتباه نکنید!

درک عمومی ریاضی و فیزیک تنها برای علاقه مندان به رشته طراحی صنعتی از اهمیت برخوردار نیست. بلکه می توان گفت حتی اگر شما رشته ی دیگری جز طراحی صنعتی را بخواهید، باید درصد خوبی از درک عمومی ریاضی و فیزیک در کنکور هنر بزنید. زیرا در روز کنکور هنر داوطلبین رشته های ریاضی و تجربی و انسانی هم شرکت می کنند. همین مسئله باعث می شود تا میانگین کشوری این درس نسبتاً بالا بیایید و اگر شما بخواهید از سوالات این درس صرف نظر کنید، شکست خواهید خورد.

درک عمومی ریاضی و فیزیک شامل 30 سوال است.

25سوال از مباحث ریاضی و هندسه شامل: هوش ریاضی، هوش هندسی، محاسبات عددی (توان، اعداد اول، رادیکال، اتحادهای جبری، معادله، تناسب، درصد، دنباله های اعداد، بخش پذیری)، چند ضلعی ها و تشابه (مثلث، تشابه، قضیه تالس، مقیاس، چهارضلعی، nضلعی، شیب)، نسبت طلایی، دایره(زوایا و کمان های در دایره، روابط طولی دایره، قطاع دایره، قطعه، بیضی، چرخ دنده، خطوط حلزونی)، هندسه فضایی(شکل های فضایی، احجام افلاطونی، حرکت روی سطح احجام، مکعب، استوانه، کره، احجام ترکیبی، هرم و مخروط، چهار وجهی منتظم، دوران اشکال هندسی در فضا)، تبدیلات هندسی(محور تقارن، مرکز تقارن، صفحه تقارن، انتقال، بازتاب و انعکاس، دوران، تجانس)

 5 سوال از مباحث فیزیک شامل: نور و آینه(نور، تصویر در آینه ها، شکست نور، منشور، آینه های محدب و مقعر، چشم و معایب آن، عدسی ها، میکروسکوپ، تلسکوپ)، اندازه گیری ها، نیرو و حرکت(قوانین نیوتون، بررسی قرقره ها، کار، توان، ماشین و انرژی) فشار(ویژگی های ماده، خاصیت مویینگی، قانون ارشمیدس)، گرما و ماده (ظرفیت گرمایی، تغییر حالت ماده، نقطه ذوب، تبخیر سطحی، نقطه جوش)، الکتریسیته و مغناطیس(الکترواستاتیک، بار الکتریکی، مدارهای الکتریکی، اثر گرمایی جریان الکتریکی، توان الکتریکی، مغناطیس، حرکت نوسانی، امواج مکانیکی، شکست امواج صوت، مشخصات صوت، تشدید، صوت های موسیقی، امواج الکترومغناطیس)

واقعیت این است که هیچ کتابی از طرف سازمان سنجش با عنوان "درک عمومی ریاضی و فیزیک" تا به حال به چاپ نرسیده است. اما می توان مباحث نام برده شده را در این کتاب ها یافت:

هندسه 1، سال دوم دبیرستان رشته ریاضی و فیزیک (چاپ 1392)
هندسه 2، سال سوم دبیرستان رشته ریاضی و فیزیک (چاپ 1392)
ریاضی 1، سال دوم دبیرستان رشته ریاضی و فیزیک (چاپ 1392)
ریاضی 2، سال سوم دبیرستان رشته ریاضی و فیزیک (چاپ 1392)
فیزیک و آزمایشگاه 1، سال اول دبیرستان (چاپ 1390)
فیزیک و آزمایشگاه 2، سال دوم دبیرستان رشته ریاضی و فیزیک (چاپ 1390)
فیزیک و آزمایشگاه 3، سال سوم دبیرستان رشته ریاضی و فیزیک (چاپ 1390)
و...

برای اطلاع از دیگر کتاب ها و منابع کمک آموزشی معتبر که می تواند سوالات این درس را پوشش دهد با مؤسسه هونر و یا مشاور خود تماس بگیرید.  

* تمامی حقوق این مقاله برای مؤسسه هونر محفوظ است و هر گونه استفاده بی اجازه پیگرد قانونی دارد.

0
0
0
s2sdefault

نظرات (26)

0 از 5 براساس 0 رای
اولین نفری باشید که برای این مطلب نظر خود را اعلام می نماید
 1. سحر

سلا من امسال قراره هنر بخونم برای کنکور ۹۸ اما از اونجایی که کتاب ها تغییر کرده میخوام بدونم میتونم کنکور نظام جدید ثبت نام کنم با توجه به اینکه نظام قدیم؟

  پیوست
 
 1. هونر    سحر
 1. 5 / 5

سلام، در صورتیکه شما در نظام قدیم فارغ التحصیل شده اید در کنکور۹۸ فقط می توانید در کنکور مربوط به خودتان شرکت کنید. البته اینکار فقط در سال۹۸ برای شما اجباری است ولی در کنکور۹۹ همه هنرجویان و تغییر رشته ای های سراسر کشور فقط در یک کنکور و با...

سلام، در صورتیکه شما در نظام قدیم فارغ التحصیل شده اید در کنکور۹۸ فقط می توانید در کنکور مربوط به خودتان شرکت کنید. البته اینکار فقط در سال۹۸ برای شما اجباری است ولی در کنکور۹۹ همه هنرجویان و تغییر رشته ای های سراسر کشور فقط در یک کنکور و با منابع جدید کنکور خواهند داد.
البته این نکته را هم در نظر بگیرید که کلاً منابعی که از سوی سازمان سنجش معرفی می شوند بخش بسیار کمی از سؤالات را به خود اختصاص می دهند. پس خیلی نگران منابع اصلی برای موفقیت در کنکور هنر۹۸ و پس از آن نباشید.
در صورتیکه سؤال پیگیری دارید و این بخش مرتبط نیست لطفاً آنها در بخش سؤالات متداول مطرح کنید. با سپاس

ادامه
  پیوست
 
 1. مینا

سلام.من فارغ التحصیل کارشناسی مهندسی پزشکیم و الان پیام نور ارشد میخونم میخوام کنکور ۹۸ هنر رو شرکت کنم .محدودیتی هست؟

  پیوست
 
 1. هونر    مینا
 1. 5 / 5

سلام، خوب بود که این سؤال رو در بخش سؤالات متداول مطرح می کردین.
خبر خوب اینکه از اردیبهشت ۹۶ قانونی در وزارت علوم تصویب شد که فارغ التحصیلان کارشناسی و کارشناسی ارشد دوره روزانه می توانند دوباره در همان مقاطع و بصورت روزانه در رشته قبولی جدید...

سلام، خوب بود که این سؤال رو در بخش سؤالات متداول مطرح می کردین.
خبر خوب اینکه از اردیبهشت ۹۶ قانونی در وزارت علوم تصویب شد که فارغ التحصیلان کارشناسی و کارشناسی ارشد دوره روزانه می توانند دوباره در همان مقاطع و بصورت روزانه در رشته قبولی جدید دانشجو شوند.
قابل توجه اینکه قبلاً پذیرش اینگونه افراد در رشته های روزانه فقط بصورت شبانه بود و باید بعد از قبولی کنکور، در رشته های روزانه همچون رشته های شبانه، شهریه پرداخت می کردند!

ادامه
  پیوست
 
 1. پری

سلام من امسال کنکور تجربی دادم ولی نتیجه ی مطلوب رو نگرفتم و میخوام امسال برای کنکور هنر بخونم،میخواستم اگه میشه منابع و کتاب های غیر درسی خوبی رو برای رشته گرافیک بهم معرفی کنید که بخونم درکم بره بالاتر.ممنونم

  پیوست
 
 1. هونر    پری
 1. 5 / 5

سلام،
دوست عزیز شما برای اینکه در رشته ی گرافیک قبول بشید، باید در کنکور هنر شرکت کنید که شامل 7 درس تخصصی هست و هر کدام منابع خودش رو داره که در مقاله های سایت به صورت کامل برای شما قرار داده شده. همین طور می تونید یک جلسه مشاوره رایگان داشته...

سلام،
دوست عزیز شما برای اینکه در رشته ی گرافیک قبول بشید، باید در کنکور هنر شرکت کنید که شامل 7 درس تخصصی هست و هر کدام منابع خودش رو داره که در مقاله های سایت به صورت کامل برای شما قرار داده شده. همین طور می تونید یک جلسه مشاوره رایگان داشته باشید تا منابع غیر درسی که با توجه به نقاط قوت و ضعف شما مشاور معرفی خواهد کرد رو در اختیار داشته باشید.

ادامه
  پیوست
 
 1. محیا

سلام.وقتتون بخیر.من دانش اموز دهم رشته عکاسی هستم و امسال وارد سال یازدهم میشم.چند تا سوال داشتم ایا من ریاضی 2 یا فیزیک 2 هم دارم؟چون ریاضی و فیزیک رو در پایه ی دهم پاس کردم.و اینکه خواندن کتاب های هنرستان کفایت میکنه برای کنکور هنر؟

  پیوست
 
 1. هونر    محیا
 1. 5 / 5

سلام، دوست عزیز ما در کنکور هنر درسی به نام "درک عمومی ریاضی و فیزیک" داریم. این درس شامل 4 مبحث: جبر، هندسه، فیزیک و تست های هوش هست. سؤالات مطروحه در این درس لزوماً از کتاب هایی که شما خوندید طرح نشده و نیاز هست که علاهوه بر کتاب های هنرستان از...

سلام، دوست عزیز ما در کنکور هنر درسی به نام "درک عمومی ریاضی و فیزیک" داریم. این درس شامل 4 مبحث: جبر، هندسه، فیزیک و تست های هوش هست. سؤالات مطروحه در این درس لزوماً از کتاب هایی که شما خوندید طرح نشده و نیاز هست که علاهوه بر کتاب های هنرستان از کتاب های کمک آموزشی و کلاس هم استفاده کنید تا بتونید درصد خوبی رو از این درس به دست بیارید.

ادامه
  پیوست
 
 1. Mrym

سلام
من دیپلم تجربی دارم و میخوام کنکور هنر ۹۸ شرکت کنم میخواستم بدونم برای درک عمومی ریاضی و فیزیک باید ریاضیات تجربی بخونم ؟اگه میشه منابع رو بهم بگین ممنون

  پیوست
 
 1. هونر    Mrym

سلام، درک عمومی ریاضی و فیزیک در کنکور هنر شامل 4 مبحت جبر، هندسه، فیزیک و تست های هوش هست. این مباحث کمی نزدیک به مباحث ریاضی دانش آموزان تجربی هست اما سؤالات تخصصی خودش رو هم داره که از کتاب هایی که در مقاله ازشون اسم بردیم به صورت پراکنده طرح...

سلام، درک عمومی ریاضی و فیزیک در کنکور هنر شامل 4 مبحت جبر، هندسه، فیزیک و تست های هوش هست. این مباحث کمی نزدیک به مباحث ریاضی دانش آموزان تجربی هست اما سؤالات تخصصی خودش رو هم داره که از کتاب هایی که در مقاله ازشون اسم بردیم به صورت پراکنده طرح می شه. همین طور شما می تونید از کتاب درک عمومی ریاضی و فیزیک استاد مشیدی، نشر کارنامه هم استفاده کنید. برای دیدن رزومه ی ایشون به بخش کادر آموزشی مراجعه کنید لطفاً

ادامه
  پیوست
 
 1. محمدامین

سلام من امسال رشته ریاضی،پایه دوازدهم هستم میخواستم بدونم از رشته ریاضی میتونم رشته طراحی و چاپ رو در دانشگاه بخونم؟

  پیوست
 
 1. هونر    محمدامین
 1. 5 / 5

سلام، اگر هدف شما صرفاً رشته ی چاپ هست، باید بدونید که این رشته در حال حاضر فقط در یکی از دانشگاه های غیرانتفاعیه قزوین تدریس میشه.
لطفاً منظورتون از رشته ی طراحی رو هم بفرمایید تا کمک تون کنیم.

  پیوست
 
 1. امین

رشته گرافیک چطور؟از ریاضی میشه رشته گرافیک رو در دانشگاه خوند؟

  پیوست
 
 1. هونر    امین
 1. 5 / 5

سلام، خیر. با دیپلم رشته ی گرافیک می تونید در رشته های هنری که در بخش "معرفی کنکور هنر" در زیرگروه های مختلف قید شده شرکت کنید.
اما رشته ای که بیشتر مباحث ریاضی داره، رشته ی طراحی صنعتی هست که فنی و مهندسی محسوب میشه.

  پیوست
 
 1. ابوالفضل

سلام وقت بخیر ببخشید دوسوال مهم داشتم یکی اینکه از کجا میتوانم کتاب های کنکور هنر را بدست بیاورم و در سوال دو اینکه هر سال چند نفر دانشجو دانشگاه صدا وسیمای تهران میگیرد

  پیوست
 
 1. هونر    ابوالفضل
 1. 5 / 5

سلام، می تونید با مؤسسه تماس بگیرید تا جهت تهیه پکیج دروس تخصصی مؤسسه که شامل کلیه ی کتاب ها و جزواتی میشه که لازم دارید، راهنمایی تون کنند.
برای اطلاع از تعداد افرادی که دانشگاه صدا و سیما می گیره باید دفترچه ی انتخاب رشته رو مطالعه کنید. (که...

سلام، می تونید با مؤسسه تماس بگیرید تا جهت تهیه پکیج دروس تخصصی مؤسسه که شامل کلیه ی کتاب ها و جزواتی میشه که لازم دارید، راهنمایی تون کنند.
برای اطلاع از تعداد افرادی که دانشگاه صدا و سیما می گیره باید دفترچه ی انتخاب رشته رو مطالعه کنید. (که پس از کنکور میاد.) سال گذشته حدود 25 نفر در رشته ی کارگردانی تلویزیونی پذیرش داشت.

ادامه
  پیوست
 
 1. ابوالفضل

سلام وقت بخیر دو سوال مهم داشتم اول اینکه از کدام شهر یا از کجا میتوانم کتاب های کنکور هنر را به دست بیاورم و دوم اینکه شرایط پذیرش دانشجو در دانشگاه صدا وسیمای تهران و دانشگاه های غیر انتفاعی تهران چگونه است. با تشکر.

  پیوست
 
 1. هونر    ابوالفضل
 1. 5 / 5

سلام
اکثر منابع و کلاس های کنکور هنر در تهران هستند و شما می تونید در صورتیکه ساکن شهرستان هستید از پکیج دروس تخصصی موسسه استفاده کنید.
پذیرش دانشگاه صدا و سیما با یک مصاحبه ی سیاسی، اعتقادی انجام میشه.
و در مورد دانشگاه های غیرانتفاعی الان چند...

سلام
اکثر منابع و کلاس های کنکور هنر در تهران هستند و شما می تونید در صورتیکه ساکن شهرستان هستید از پکیج دروس تخصصی موسسه استفاده کنید.
پذیرش دانشگاه صدا و سیما با یک مصاحبه ی سیاسی، اعتقادی انجام میشه.
و در مورد دانشگاه های غیرانتفاعی الان چند سالی هست که اکثر پذیرش این دانشگاه ها با صرفاً سوابق تحصیلی هست. (یعنی معدل کتبی دیپلم)

ادامه
  پیوست
 
 1. امیرحسین

سلام من کلاس دوازدهم ریاضی هستم و می خواستم در سال 98 کنکور هنر بدهم.مشکلی ندارد؟

  پیوست
 
 1. هونر    امیرحسین
 1. 5 / 5

سلام، به مقاله ی سال دوازدهم در بخش کارشناسی مراجعه کنید، کاملاً براتون توضیح داده شده.

  پیوست
 
نمایش نظر بیشتر

بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید‫.‬ البته بدون ثبت نام هم می توانید نظر و یا سؤال خود را ثبت کنید‫.‬ )
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت