خلاقیت نمایشی

Post on 03 شهریور 1394
by هونر
تعداد بازدید: 11107

رای دهی: 5 / 5

فعال سازی ستارهفعال سازی ستارهفعال سازی ستارهفعال سازی ستارهفعال سازی ستاره
 

خلاقیت نمایشی پنجمین درس اختصاصی دفترچه کنکور هنر است. اگر به جدول ضرایب رجوع کنید متوجه می شوید این درس تنها در زیر گروه 4(زیرگروه نمایشی) دارای ضریب 4 است. داوطلبینی که به رشته های زیر گروه 4 علاقه مند هستند، لازم است تا در این درس درصد بالایی را کسب کنند.

می توان گفت خلاقیت نمایشی از دروس نسبتاً سخت کنکور است که هر ساله با تنوع سوالات خود داوطلبین را شگفت زده می کند. لازم است بدانید خلاقیت نمایشی هم مانند دروس دیگر شیوه مطالعاتی خود را می طلبد تا شما بتوانید از این درس درصد مطلوبی را به دست آورید.

در کنکور هنر از این درس 20 سوال در 3 حوزه طرح می شود:

 تئاتر:خاستگاه تئاتر، آیین تئاتر مصر و یونان و مصر، تراژدی، کمدی، نظریات ارسطو، نمایش در روم، نمایش در قرون وسطی، نمایش در رنسانس-انگلستان و ایتالیا-، نمایش در فرانسه قرن 16، 17، نمایش در آلمان قرن 18 و 19، تئاتر قرن 20، نمایش در اسپانیا، ساختار نمایش، عناصر نمایش، انواع نمایش، مکتب های ادبی، نمایش در شرق-هند، چین، ژاپن- نمایش در ایران-پیش از اسلام و پس از اسلام-، نمایشنامه نویسی در ایران، ادبیات داستانی در ایران  

سینما : سبک های سینمایی، فیلم سازان مطرح جهان، پیدایش سینما، فناوری سینما -ساختمان و اصول فنی دوربین فیلم برداری، امکانات بیانی سینما، عدسی ها، مراحل و عوامل اصلی تولید فیلم- سینمای مستند ایران و جهان، اندازه نماها، زوایای دوربین، حرکت دوربین، نورپردازی، تدوین

تلویزیون و درک تصویر شناخت عوامل ساخت و تولید، کارگردان تلویزیونی، قاب ها، دوربین ها، شناخت تصاویر و فیلم های مختلف، مونتاژ و...

سازمان سنجش برای این درس کتاب 65 صفحه ای را با عنوان "خلاقیت نمایشی" تالیف کرده است که حتی 10 درصد از سوالات را پوشش نمی دهد. البته کتاب های دیگری نیز از تالیفات سازمان سنجش برای این درس وجود دارد که آن ها را نام خواهیم برد:

كتاب نمايش (معرفی شده از سوی سازمان سنجش)
هنر و ادب فارسی، سال چهارم هنر (چاپ 1393)
آشنايی با رشته‌های مختلف هنری، سال چهارم هنر (چاپ 1393)
انسان، فضا، طراحی، سال چهارم هنر (چاپ 1393)
اصول و مبانی نمايش عروسكی، رشته‌ی نمايش (چاپ 1392)
اصول و مبانی ماسک و گريم، رشته‌ی نمايش (چاپ 1392)
اصول و مبانی طراحی صحنه، رشته‌ی نمايش (چاپ 1392)
آشنای با ادبيات كهن ايران و جهان (چاپ 1392)

برای اطلاع از دیگر کتاب ها و منابع کمک آموزشی معتبر که می تواند سوالات این درس را پوشش دهد با مؤسسه هونر و یا مشاور خود تماس بگیرید. 

*  تمامی حقوق این مقاله برای مؤسسه هونر محفوظ است و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

0
0
0
s2sdefault

نظرات (0)

0 از 5 براساس 0 رای
اولین نفری باشید که برای این مطلب نظر خود را اعلام می نماید

بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید‫.‬ البته بدون ثبت نام هم می توانید نظر و یا سؤال خود را ثبت کنید‫.‬ )
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت