ترسیم فنی

Post on 03 شهریور 1394
by هونر
تعداد بازدید: 10292

رای دهی: 5 / 5

فعال سازی ستارهفعال سازی ستارهفعال سازی ستارهفعال سازی ستارهفعال سازی ستاره
 

ترسیم فنی سومین درس دفترچه اختصاصی کنکور هنر است. با توجه به جدول ضرایب این درس در زیر گروه 2(طراحی صنعتی) دارای ضریب 2 است. این درس از دروس بسیار ساده کنکور هنر است که با صرف اندکی وقت و هزینه می توان به راحتی درصد بالایی از آن گرفت. آنچه باعث می شود تا این درس حتی به نظر بسیاری از داوطلبین هنرستانی سخت و پیچیده به نظر برسد، شیوه نادرست تدریس آن در هنرستان هاست. در حالی که با یک شیوه صحیح آموزشی و مطالعاتی شما به راحتی می توانید درصد بالایی از این درس گرفته و با اختلاف از دیگر داوطلبین رتبه ی خود را بهبود بخشید.

برای ترسیم فنی 20 سوال از مباحث: هندسه، ترسیمات(مثلث، چند ضلعی ها، دایره، بیضی، تقارن، گراف ها، گراف اویلری و نیمه اویلری)، ابزارها و تجهیزات نقشه کشی، مقیاس(اندازه کاغذها، اندازه گیری)، سه نمای مقدماتی(حجم شناسی، فرجه ها، سه نمای اروپایی و امریکایی، تصویر نقطه و صفحه بر روی پرده تصویر، رسم سه نما، شناخت احجام)، انواع خط و صفحه(سه نمای خطوط و صفحات، نام گذاری خطوط و صفحات، بررسی خطوط منطبق، موازی و متقاطع، فرجه ها، نقطه اثر افقی و قائم خطوط)، انواع تصاویر مجسم، علم مناظر و مرایا، مباحث معماری(آشنایی با تاریخ و تحول نقشه کشی، بخش های مختلف معماری، فضا، رولوه، نقشه کشی معماری)، مجهول یابی، پیچ مهره، اجزای ماشین و...

کتاب های معرفی شده سازمان سنجش برای این درس عبارتند از:

علم مناظر و مرایا، رشته گرافیک هنرستان (چاپ 1391)
ترسیم فنی و نقشه کشی، رشته معماری هنرستان (چاپ 1391)
ترسیم فنی، ویژه کنکور هنر (چاپ 1391)

برای اطلاع از دیگر کتاب ها و منابع کمک آموزشی معتبر که می تواند سوالات این درس را پوشش دهد با مؤسسه هونر و یا مشاور خود تماس بگیرید.  

* تمامی حقوق این مقاله برای مؤسسه هونر محفوظ است و هر گونه استفاده بی اجازه پیگرد قانونی دارد.

0
0
0
s2sdefault

نظرات (0)

0 از 5 براساس 0 رای
اولین نفری باشید که برای این مطلب نظر خود را اعلام می نماید

بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید‫.‬ البته بدون ثبت نام هم می توانید نظر و یا سؤال خود را ثبت کنید‫.‬ )
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت