سؤالات متداول در مورد کنکور هنر

Post on 19 مهر 1393
by مدیریت
تعداد بازدید: 45323

رای دهی: 5 / 5

فعال سازی ستارهفعال سازی ستارهفعال سازی ستارهفعال سازی ستارهفعال سازی ستاره
 

1. آیا فقط با خواندن کتاب هایی که سازمان سنجش برای دروس تخصصی کنکور هنر معرفی کرده است، می توانم رتبه ای عالی آورده و در دانشگاه های دولتی قبول شوم؟
دوست عزیز متاسفانه منابعی که سازمان سنجش در دروس تخصصی معرفی کرده، سؤالات مطروحه در کنکور را پوشش نمی دهد. برای مثال برای درس خواص مواد از طرف سازمان سنجش اصلا کتابی معرفی نشده است! پیشنهاد می کنیم برای آشنایی با منابع کمک درسی و آزاد کنکور هنر با مؤسسه هونر تماس بگیرید.

2. سلام. دانش آموز سال سوم ریاضی(یا سال یازدهم) هستم. آیا می توانم سال بعد در کنکور هنر شرکت کنم؟
بله. کنکور هنر جزو رشته های شناور است، به همین دلیل شما می توانید از رشته ای دیگر، در کنکور هنر شرکت کنید.

3. به خاطر مشکلاتی که برایم پیش آمد، نتوانستم تا آذر ماه اصلا درس بخوانم. به نظر شما اگر از الان شروع کنم، می توانم رتبه خوبی بیاورم؟
دوست عزیز، هیچ گاه برای شروع دیر نیست. بسیاری از رتبه های برتر کنکور خیلی دیرتر از شما شروع کرده اند اما نتیجه های بسیار خوبی گرفته اند. چیزی که در زمان کوتاه تعیین کننده است اول تلاش خودتان و بعد برنامه ریزی ست.  با داشتن مشاوری آگاه و با تجربه می توان در فرصتی اندک با شناخت از نقاط قوت و ضعف داوطلب بهترین نتیجه ممکن را گرفت. می توانید برای صحبت بیشتر در مورد این مسئله و همچنین استفاده از یک جلسه مشاوره رایگان مؤسسه هونر با ما تماس بگیرید.

4. می خواهم طراحی صنعتی یا عکاسی در دانشگاه تهران بخوانم. باید کدامیک از دروس را بالاتر بزنم؟
طراحی صنعتی مربوط به زیر گروه 2 کنکور هنر و عکاسی مربوط به زیر گروه 1 است. برای قبولی در رشته طراحی صنعتی قوت در دروس درک عمومی ریاضی و فیزیک، ترسیم فنی و درک عمومی هنر و همچنین آزمون مرحله دوم بسیار تعیین کننده است. اما برای قبولی در رشته عکاسی، لازم است که درک عمومی هنر و خلاقیت تصویری را بالا بزنید. 

5. فرق رشته های متمرکز با متمرکز خاص در چیست؟
رشته های متمرکز رشته هایی هستند که پذیرش صرفاً با رتبه داوطلب و آزمون مرحله اول صورت می گیرد و آزمون عملی یا مصاحبه ندارد. مانند سینما، صنایع دستی، چاپ و... اما رشته های متمرکز خاص رشته هایی هستند که علاوه بر رتبه، آزمون عملی یا مصاحبه نیز در پذیرش تاثیر گذار است. در مصاحبه داوطلب باید به داوران ثابت کند که قابلیت لازم برای پذیرش در رشته مورد علاقه اش را دارد. البته بعضی از رشته ها مانند طراحی صنعتی و ارتباط تصویری بجای مصاحبه، آزمون عملی دارند. رشته های متمرکز خاص مانند: گرافیک، طراحی صنعتی، مجسمه سازی، نقاشی، ادبیات نمایشی و... آزمون عملی دارند.

6. سلام.لیسانس کامپیوتر از يك دانشگاه روزانه دارم. اما دلم می خواهد یک بار دیگر کنکور بدهم و رشته گرافیک در دانشگاه روزانه بخوانم. آیا می توانم یک بار دیگر کنکور بدهم؟
با سلام. دوست عزیز تا قبل از كنكور سال٩٦ در صورتی که مدرک لیسانس شما از دانشگاه های روزانه و دولتی بود، دیگر نمی توانستيد در رشته های روزانه در همان مقطع رشته قبلى تحصیل کنید(مگر با شرایط خاص). ولى طبق قوانين جديد وزارت علوم و سازمان سنجش آموزش كشور ديگر محدوديتى براى خواندن رشته ديگرى بصورت روزانه و در همان مقطع نداريد! همچنین می توانید در مقطع کارشناسی ارشد نيز به تحصیلات خود در هر كدام از رشته های هنری مورد نظر ادامه دهید. پیشنهاد می کنیم جهت مشاوره و اخذ اطلاعات بيشتر در مورد این موضوع با مؤسسه هونر تماس بگیرید و مشاوره رايگان با رتبه١ كنكور هنر داشته باشيد.

7.  چه طور می توانم با رشته های دانشگاهی کنکور هنر آشنا شوم. اگر امکانش هست راهنمایی ام کنید.
دوست عزیز شما با مراجعه به قسمت کارشناسی سایت مؤسسه و کلیک بر روی لیک آشنایی با رشته های دانشگاهی می توانید راجع به رشته های مختلف اطلاعات کسب کنید. همچنین کتاب "آشنایی با رشته های مختلف هنری"،  که تالیف سازمان سنجش است، می تواند به شما کمک کند.

8. دانش آموز پیش دانشگاهی(یا سال دوازدهم) ریاضی هستم. اما خیلی به هنر علاقه دارم. اطلاع نداشتم که می توانم کنکور هنر شرکت کنم. اما با خواندن سؤال و جواب ها متوجه شدم که می توانم در این کنکور شرکت کنم. متاسفانه هنگام  ثبت نام در کنکور هنر اسم ننوشته ام. آیا راهی هست یا باید تا کنکور سال بعد صبر کنم؟ در ضمن به نظر شما برای شروع دیر نیست؟
دوست عزیز هیچ لزومی ندارد که تا کنکور سال بعد صبر کنید. در نیمه اول اسفند ماه، فرصت کوتاه سه روزه ای بر روی سایت سازمان سنجش قرار می گیرد. تا داوطلبینی که مانند شما موفق به ثبت نام نشده اند، ثبت نام کنند. برای آگاهی از این فرصت، و همچنین استفاده از مشاوره می توانید با مؤسسه هونر تماس بگیرید.

9. زیر گروه ها در کنکور هنر یعنی چه و  چه تاثیری دارند؟
کنکور هنر شامل پنج زیر گروه است. در هر کدام از این زیر گروه ها، دروس مشخصی از اهمیت بیشتری برخوردار است که با توجه به رشته مورد علاقه داوطلب باید مورد توجه قرار بگیرد. برای دریافت اطلاعات بیشتر می توانید بر روی لینک کلیک کنید.

10. سلام. من انسانی خوانده ام. می خواهم بدانم میزان تاثیر سوابق تحصیلی برای من، در کنکور هنر چه طور محاسبه می شود؟
با سلام. دوست عزیز چون رشته شما هنر نبوده، سوابق تحصیلی به جز در دروس عمومی (که بین تمامی رشته ها مشترک است.) برای شما تاثیر نهایتاً 5/8% در زیرگروه های کنکور هنر خواهد گذاشت که تـأثیر زیادی نیست. البته معدل شما در کنکور انسانی 25% تأثیر دارد.

البته معدل پیش دانشگاهی شما(در صورتیکه به هنر تغییر رشته داده باشید)، 5% و فقط بصورت مثبت در کنکور هنر مؤثر خواهد بود.

11. دانش آموز سال سوم(یا سال یازدهم) تجربی هستم، آیا امکان تغییر رشته وجود دارد؟ برای تغییر رشته چه کاری هایی باید انجام دهم؟
بله. می توانید.  برای تغییر رشته و خواندن پیش دانشگاهی هنر لازم است در شهریور ماه،  امتحان تغییر بدهید. امتحانات تغییر رشته شامل چهار درس : تاریخ هنر ایران، تاریخ هنر جهان، طراحی و مبانی هنرهای تجسمی است که میتوانید در قسمت دانلود سایت، آنرا را دریافت کنید. پیشنهاد می کنیم برای اطلاع از زمان دقیق امتحانات تغییر رشته و همچنین استفاده از کلاس های تغییر رشته مؤسسه هونر با ما تماس بگیرید. البته حتماً مطلب مربوط به پیش دانشگاهی هنر و تغییر رشته به هنر را نیز مطالعه کنید.

12. آیا همه موارد امتحانی تغییر رشته، امتحان کتبی دارد؟

 خیر. تاریخ هنر ایران و تاریخ هنر جهان کاملا کتبی و دروس طراحی و مبانی هنرهای تجسمی علاوه بر امتحان کتبی آزمون عملی دارند. پیشنهاد می کنیم برای اطلاع از زمان امتحانات تغییر رشته و همچنین شرکت در کلاس های تغییر رشته با مؤسسه تماس بگیرید.

 13. فرق نمره ي کل و رتبه چيست؟
نمره ي کل داوطلب بر اساس نمره ي کل حاصل از نمره ي کل آزمون عمومي به علاوه سه برابر نمره ي کل آزمون اختصاصي ( با توجه به ضرايب ) تقسيم بر مجموع کل ضرايب محاسبه مي شود و رتبه ي داوطلب بر اساس نمره ي کل آزمون و سهميه ي ثبت نامي تعيين مي شود.

14. سهميه ي مناطق بر چه اساسي تعيين مي شود؟ آیا در کنکور هنر هم تاثیر دارد؟
سهميه مناطق براي داوطلبان نظام قديم بر اساس شهرستان محل تحصيل سه سال آخر دوره متوسطه يا هنرستان و براي فارغ التحصيلان و دانش آموزان دوره ي پيش دانشگاهي نظام جديد بر اساس بخش محل اخذ مدرک تحصيلي دوره ي پيش دانشگاهي و دو سال آخر دبيرستان يا هنرستان تعيين مي گردد. پذیرش در کنکور هنر با توجه به دفترچه انتخاب رشته(که امکان دارد هر سال تغییر کند.) در اکثر رشته ها به صورت کشوری است و برای رشته هایی خاص (مثل باستان شناسی، موزه داری و...) به صورت منطقه ای صورت می پذیرد.

15. لطفاً درباره ي تفاوت بين  پذیرش روزانه و شبانه توضیح دهید.
دوست عزیز در پذیرش روزانه دانشجو هیچ شهریه ای بابت ثبت نام در ترم های مختلف دانشگاه نمی پردازد. اما مدرک این دو، هیچ تفاوتی با هم از نظر ارزش ندارد و دوره شبانه مدرکی مشابه دوره روزانه داشته و بسیار معتبر است. در ضمن در مدرک این دوره، کلمه "شبانه" قید نمی شود.

16. حداکثر می توانم در چند آزمون متمرکز خاص شرکت کنم؟
دوست عزیز شما مجاز به شرکت در 2 گروه از 9گروه-رشته آزمون های عملی هستید.

17. آيا اگر در مرحله ي اول رشته هاي متمرکز خاص پذيرفته شوم اما در مصاحبه شرکت نکنم، می توانم در رشته ی متمرکزی که قبول شده ام ادامه تحصیل دهم؟ یا محروم می شوم؟
با سلام. بله. در صورت عدم شرکت در جلسه مصاحبه و یا آزمون عملی رشته های متمرکز خاص، شما می توانید در رشته ی متمرکزی که پذیرفته شده اید ادامه تحصیل دهید.

18. جواب پذیرش نهایی در رشته های متمرکز خاص چه وقت اعلام می شود؟
دوست عزیز جواب نهایی در نیمه دوم شهریور از طریق سایت سازمان سنجش اعلام خواهد شد.

19. با توجه به پراکندگی اطلاعات در کنکور هنر، شما چه روشی را پیشنهاد می کنید؟
دوست عزیز همان طور که اشاره کرده اید اطلاعات در کنکور هنر بسیار پراکنده است. برای همین طریقه یادگیری با باقی رشته ها کمی متفاوت است. در مؤسسه ی هونر با به کارگیری به روزترین شیوه ها سعی در یادگیری حداکثری داوطلب می شود. آنچه که ما انجام می دهیم این است: یادگیری، به خاطر سپاری و یادآوری. اما هر کدام از این مراحل خود شامل چند مرحله ی دیگر می شود که به کمک مشاورین آگاه و با تجربه در مقطع زمانی مشخص در اختیار داوطلب قرار می گیرد. برای اطلاع بیشتر و همچنین استفاده از مشاوره رایگان با رتبه های برتر کنکور هنر می توانید با مؤسسه هونر تماس بگیرید.

20. آیا خواندن همه کتاب های معرفی شده از طرف سازمان سنجش را پیشنهاد می کنید؟ تعداد کتاب های معرفی شده خیلی زیاد است و من زیاد وقت ندارم.
دوست عزیز  با توجه به تجربه ای که در طی این سال ها مشاورین و کارشناسان مؤسسه هونر به دست آورده اند، می توان گفت حیطه طراحان سؤال را شناخته و با توجه به نیاز و رشته ی مورد علاقه داوطلب بسیاری از این کتاب ها را با شیوه های متفاوت در مطالعه در کمترین زمان جمع بندی کرده و  بر روی کتاب های کمک آموزشی و همچنین منابع خارج از کتاب کار می کنند. همان طور که می دانید بسیاری از سؤالات مطروحه در کنکور هنر، در کتاب های معرفی شده از سمت سازمان سنجش وجود ندارد. برای آشنایی با منابع خارج از کتاب و همچنین شیوه های مطالعه می توانید با مؤسسه هونر تماس بگیرید.

21. رتبه خوبی نیاورده ام. اما اگر امسال در کنکور قبول نشوم، باید به سربازی بروم. چه کار کنم؟
اصلا ناامید نباشید. شما با یک مشاوره و انتخاب رشته درست می توانید در بهترین دانشگاه های کشور ادامه تحصیل دهید. همچنین در بسیاری از رشته های هنر آزمون عملی وجود دارد که با سرمایه گذاری و کار بر روی توانایی هایتان می توانید ضعف خود در رتبه را برطرف کنید. خوشبختانه مؤسسه هونر در طی این سال ها تجربه ی موفقی در برگزاری کلاس های مرحله دوم داشته است. که با مراجعه به بخش کارشناسی قبولی های دیگر داوطلبین و رتبه هایشان را ببنید. برای یک انتخاب رشته موفق و همچنین شرکت در کلاس های مرحله دوم می توانید با مؤسسه تماس بگیرید.

22. خیلی بی انگیزه شده ام. ساعت های زیادی می خوابم و نمی دانم باید چه کار کنم. لطفا راهنمایی ام کنید.
نگران نباشید. این اتفاقی است که برای بسیاری از داوطلبین کنکور می افتد و کاملا طبیعی است. آنچه در این شرایط مهم است داشتن مشاوری آگاه و مطلع است که بتواند با کارکردن بر روی انگیزه های درونی شما و همچنین نشان دادن راه درست، شما را از سردرگمی نجات دهد تا زمان کمتری را از دست دهید. می توانید برای شرکت در همایش های مؤسسه و همچنین استفاده از یک جلسه مشاوره رایگان با ما تماس بگیرید.

0
0
0
s2sdefault

نظرات (76)

5 از 5 براساس 2 رای
اولین نفری باشید که برای این مطلب نظر خود را اعلام می نماید
 1. پریوش قدیری

سلام هنرجوی سال دهم رشته فتوگرافیک هستم. ایا برای این رشته ازمون یا کلاس های دوره ای وجود دارد؟

  پیوست
  نظر 10 ماه پیش توسط aadmin ویرایش شده aadmin
 1. هونر    پریوش قدیری
 1. 5 / 5

سلام، تمامی هنرجویانی که در هنرستان در رشته های مختلف مشغول تحصیل هستند می توانند در سال دوازدهم در کنکور هنر شرکت کرده و پس از اعلام نتایج اولیه نسبت به انتخاب رشته های مورد نظر بر اساس اولویت علاقه اقدام کنند.
شاید در سال دهم رشته فوتوگرافیک...

سلام، تمامی هنرجویانی که در هنرستان در رشته های مختلف مشغول تحصیل هستند می توانند در سال دوازدهم در کنکور هنر شرکت کرده و پس از اعلام نتایج اولیه نسبت به انتخاب رشته های مورد نظر بر اساس اولویت علاقه اقدام کنند.
شاید در سال دهم رشته فوتوگرافیک اطلاعات و حتی کتاب های کمک آموزشی در بازار نباشد اما هدف اصلی قبولی در کنکور سراسری است.
با توجه به اینکه هنرجویان در سال دوازدهم دیپلم می گیرند، نمیتوانند در سال یازدهم به رشته کاردانی مربوط به رشته خود رفته و لاجرم مجبور به گذراندن پایه دوازدهم هستند.
پس اگر پس از گذراندن سال دوازدهم حق شرکت در کنکور کارشناسی پیوسته(کنکور سراسری هنر) و همینطور دانشگاه های کاردانی را دارید اکیداً پیشنهاد شرکت در کنکور سراسری(پیوسته) را برای شما داریم.
اطلاعات بیشتر با رزرو جلسه مشاوره رایگان با رتبه۱ کنکور هنر

ادامه
  پیوست
  نظر 9 ماه پیش توسط هونر ویرایش شده هونر
 1. آهو

سلام من در دبیرستان رشته تجربی خوندم ولی در کنکور هنر هم شرکت کردم علاقه به رشته طراحی صحنه دارم ولی این رشته دارای آزمون عملی هست ولی من نمیدونم چه مهارت هایی برای این آزمون باید داشته باشم ممنون میشم راهنماییم کنید
و یه سوال دیگه اگه در آزمون...

سلام من در دبیرستان رشته تجربی خوندم ولی در کنکور هنر هم شرکت کردم علاقه به رشته طراحی صحنه دارم ولی این رشته دارای آزمون عملی هست ولی من نمیدونم چه مهارت هایی برای این آزمون باید داشته باشم ممنون میشم راهنماییم کنید
و یه سوال دیگه اگه در آزمون عملی شرکت نکنم امکان تحصیل در این رشته رو خواهم داشت

ادامه
  پیوست
 
 1. هونر    آهو
 1. 5 / 5

سلام، برای موفقیت در آزمون عملی طراحی صحنه که بر خلاف دیدگاه خیلی از مشاوران در زیر گروه۴ قرار نداشته و در زیر گروه۱ واقع است می بایست علاوه بر طراحی های پرسپکتیودار و اطلاعات نمایشنامه ای، طراحی های مختلفی از فضای مختلف چند نمایشنامه معروف و حتی...

سلام، برای موفقیت در آزمون عملی طراحی صحنه که بر خلاف دیدگاه خیلی از مشاوران در زیر گروه۴ قرار نداشته و در زیر گروه۱ واقع است می بایست علاوه بر طراحی های پرسپکتیودار و اطلاعات نمایشنامه ای، طراحی های مختلفی از فضای مختلف چند نمایشنامه معروف و حتی ماکت آنها در روز مصاحبه به همراه داشته باشید.
در ضمن بدون شرکت در آزمون عملی، از انتخاب رشته طراحی صحنه محروم خواهید شد و عدم حضور شما در روز آزمون، از طرف سازمان سنجش به عنوان انصراف از رشته مذکور تلقی خواهد شد. (البته غیر از رشته هایی که بصورت «صرفاً با سوابق تحصیلی» پذیرش دارند)
اطلاعات بیشتر را می توانید با جلسه حضوری مشاوره با رتبه۱ کنکور هنر، پیگیری کنید

ادامه
  پیوست
 
 1. سلطانی

رشته سینما با رشته بازیگری_کارگردانی چه فرقی داره؟؟؟؟
سینما ازمون عملی نداره؟؟؟

  پیوست
 
 1. هونر    سلطانی
 1. 5 / 5

رشته سینما در ۴گرایش در دانشگاه توسط هنرجویان پیگیری می شود و قبولی آن بصورت متمرکز و بدون آزمون عملی می باشد. ۴گرایش آن شامل فیلمبرداری، فیلمنامه نویسی، تدوین و گرایش پر طرفدار کارگردانی سینما می باشد.
اما رشته بازیگری-کارگردانی مربوط به تئاتر...

رشته سینما در ۴گرایش در دانشگاه توسط هنرجویان پیگیری می شود و قبولی آن بصورت متمرکز و بدون آزمون عملی می باشد. ۴گرایش آن شامل فیلمبرداری، فیلمنامه نویسی، تدوین و گرایش پر طرفدار کارگردانی سینما می باشد.
اما رشته بازیگری-کارگردانی مربوط به تئاتر بوده و با وجود مصاحبه بعنوان آزمون عملی، این رشته جزو رشته های متمرکز خاص به حساب می آید.
در منوی کارشناسی در قسمت معرفی رشته های دانشگاهی در زیرگروه۴ می توانید اطلاع خود را نسبت به این رشته ها کامل کنید.

ادامه
  پیوست
 
 1. هونر    سینا
 1. 5 / 5

سلام، بله شما می توانید در مصاحبه رشته عکاسی شرکت کرده و اعلام نام شما برای مصاحبه وابسته به رتبه شما نیست و شما با هر رتبه ای می توانید شانس خود را برای آزمون عملی با ضریب ۴ امتحان کنید. (تا سال۹۵محدودیتی برای اعلام چند برابر ظرفیت بعضی رشته ها...

سلام، بله شما می توانید در مصاحبه رشته عکاسی شرکت کرده و اعلام نام شما برای مصاحبه وابسته به رتبه شما نیست و شما با هر رتبه ای می توانید شانس خود را برای آزمون عملی با ضریب ۴ امتحان کنید. (تا سال۹۵محدودیتی برای اعلام چند برابر ظرفیت بعضی رشته ها وجود داشت ولی پس از آن فعلاً سازمان سنجش همه افرادی که در کنکور هنر در جلسه شرکت داشته اند را برای مصاحبه یا آزمون عملی مجاز می داند!)
به راحتی با اجرای یک سری نکات طلایی در این مصاحبه می توانید مانند هنرجویان سنوات گذشته، نمره ۱۰۰‎٪ را در این مصاحبه کسب کنید!
می توانید در کلاس فشرده مربوط به رشته عکاسی ثبت نام کنید:
https://hoonar.com/index.php/news/583-کلاس-فشرده-عملی-97

ادامه
  پیوست
  نظر 9 ماه پیش توسط هونر ویرایش شده هونر
 1. صدیقه

سلام من در دبیرستان رشته تجربی بودم ولی کنکور هنر هم شرکت کردم بخاطر همین هیچ اطلاعاتی درباره ی آزمون عملی ندارم. من در رشته ی طراحی صنعتی و نقاشی و هنر های تجسمی و طراحی پارچه و لباس شرکت کردم. برای شرکت در آزمون چه مهارت هایی باید کسب کنم؟ اگه...

سلام من در دبیرستان رشته تجربی بودم ولی کنکور هنر هم شرکت کردم بخاطر همین هیچ اطلاعاتی درباره ی آزمون عملی ندارم. من در رشته ی طراحی صنعتی و نقاشی و هنر های تجسمی و طراحی پارچه و لباس شرکت کردم. برای شرکت در آزمون چه مهارت هایی باید کسب کنم؟ اگه کتاب یا سایتی معرفی کنید ممنون میشم.کتابی که مثلا درباره طراحی صنعتی باشه

ادامه
  پیوست
 
 1. هونر    صدیقه
 1. 5 / 5

با سلام، تمام اطلاعات لازم رو می توانید از صفحات مورد نظر در سایت بدست آوردید.
کافیست در منوی سایت و در بخش کارشناسی، قسمت مربوط به آزمون عملی را کلیک کرده و رشته های مورد نظر خود را مطالعه نمائید یا بر روی لینک زیر کلیک کنید:

ادامه
  پیوست
 
 1. سحر

سلام برای تربیت معلم منظورم اموزش ارتباط تصویری کنکورعملی لازم هست؟؟؟؟

  پیوست
 
 1. هونر    سحر
 1. 5 / 5

سلام، بله لازم هست. رشته های این دانشگاه بر خلاف خیلی از رشته های دانشگاه های دیگر، «صرفاً با سوابق تحصیلی» نیست و باید در آزمون عملی شرکت کنید.
البته هر ساله ظرفیت پذیرش رشته های این دانشگاه بسیار کم بوده (در حد ۲نفر در هر استان!) و شانس قبولی...

سلام، بله لازم هست. رشته های این دانشگاه بر خلاف خیلی از رشته های دانشگاه های دیگر، «صرفاً با سوابق تحصیلی» نیست و باید در آزمون عملی شرکت کنید.
البته هر ساله ظرفیت پذیرش رشته های این دانشگاه بسیار کم بوده (در حد ۲نفر در هر استان!) و شانس قبولی زیادی در این رشته ها وجود ندارد.
ولی به هر حال توصیه می شود با شرکت در کلاس های معتبر مربوط به آزمون عملی رشته گرافیک (ارتباط تصویری)، شانس خودتون رو افزایش بدین.
از بخش آزمون عملی اطلاعات خودتون رو نسبت به کنکور عملی افزایش بدین:
https://hoonar.com/index.php/ba/2exam

ادامه
  پیوست
 
 1. آذین

سلام من دانشجوی کاردانی گرافیک هستم و سال دیگه کنکور کاردانی به کارشناسی دارم امکانش هست که هم واسه کنکور هنر ثبت نام کنم و هم کنکور کاردانی به کارشناسی؟ و اگر توی دوتا کنکور قبول شدم مشکلی برای ثبت نامم پیش نمیاد؟ و اینکه من الان کاردانی خوندم...

سلام من دانشجوی کاردانی گرافیک هستم و سال دیگه کنکور کاردانی به کارشناسی دارم امکانش هست که هم واسه کنکور هنر ثبت نام کنم و هم کنکور کاردانی به کارشناسی؟ و اگر توی دوتا کنکور قبول شدم مشکلی برای ثبت نامم پیش نمیاد؟ و اینکه من الان کاردانی خوندم دوباره بخوام کنکور هنر بدم وقت تلف کردنه؟ این که به راهی که اومدم ادامه بدم بهتره یا اینکه کنکور هنر بدمو همه چی از اول؟

ادامه
  پیوست
 
 1. هونر    آذین
 1. 5 / 5

سلام، شرکت در کنکور کاردانی و کنکور سراسری بطور همزمان مشکلی نداره و قانونیه.
ولی مطمئناً کنکور سراسری هنر مسیر بهتری رو برای پیشرفت شما مهیا میکنه و این به چند دلیله:
۱- در کنکور سراسری هنر هنرجو میتونه در دانشگاه های تهران (دانشکده هنرهای...

سلام، شرکت در کنکور کاردانی و کنکور سراسری بطور همزمان مشکلی نداره و قانونیه.
ولی مطمئناً کنکور سراسری هنر مسیر بهتری رو برای پیشرفت شما مهیا میکنه و این به چند دلیله:
۱- در کنکور سراسری هنر هنرجو میتونه در دانشگاه های تهران (دانشکده هنرهای زیبا)، دانشگاه هنر و یا دانشگاه الزهرا(مخصوص خانم ها) درس بخونه و سطح بالایی رو از لحاظ آموزش تجربه کنه. ولی در کنکور کاردانی اینطور نیست.
۲- مجموع واحدهای پاس شده در کنکور کاردانی بعلاوه کاردانی به کارشناسی بالا ۱۷۰ واحد خواهد بود در صورتیکه خیلی از رشته های کنکور سراسری هنر بصورت کارشناسی پیوسته و فقط ۱۳۴ واحد دانشگاهی خواهد بود!
۳- قبولی در کنکور کاردانی به کارشناسی بسیار سخت و نفس گیر خواهد بود و ظرفیت دانشگاه های سراسری در این مقطع بسیار پایینه
۴- رقبا در کنکور سراسری هنر بسیار آماتور هستن و با شرکت در یک کلاس های کنکور یک آموزشگاه کنکور هنر مطمئن میتونه تضمین خوبی برای قبولی در کنکور سراسری هنر باشه اما اکثر رقبا در کنکور کاردانی به کارشناسی حرفه ای تر هستن چون اکثراً همه همون رشته ای رو خوندن که شما هم خوندین و دروس تخصصی شما رو اونها هم در مقطع کاردانی مطالعه کردن و واحدهاست رو پاس کردن اما در کنکور کارشناسی هنر امکانات آموزشی در یک آموزشگاه خوب، ضامن قبولی شماست چون اکثر سؤالات کنکور هنر از منابع آزاد طرح میشه و همه به امکانات دسترسی ندارن!
می تونین جلسه مشاوره رایگان با رتبه ۱ کنکور هنر داشته باشین تا حضوری اطلاعات بیش‌تری بهتون بدیم

ادامه
  پیوست
 
 1. میترا

سلام
من کارت ازمون عملی رو خریداری کردم
در صورت غیبت در روز ازمون نمی تونم نقاشی رو انتخاب کنم یا در این رشته پذیرش بشم؟

  پیوست
 
 1. هونر    میترا
 1. 5 / 5

در رشته هایی که پذیرش آنها «صرفاً با سوابق تحصیلی» هست می توانید بدون آزمون عملی و حتی بدون شرکت در مرحله اول کنکور پذیرفته شوید.
اما در مورد بقیه رشته های نقاشی به آزمون عملی نیاز دارید. اگه توانایی یک آزمون موفق را در خود نمیبینید حداقل در جلسه...

در رشته هایی که پذیرش آنها «صرفاً با سوابق تحصیلی» هست می توانید بدون آزمون عملی و حتی بدون شرکت در مرحله اول کنکور پذیرفته شوید.
اما در مورد بقیه رشته های نقاشی به آزمون عملی نیاز دارید. اگه توانایی یک آزمون موفق را در خود نمیبینید حداقل در جلسه آزمون عملی حاضر شوید تا از پذیرش های آزمون عملی دار نقاشی، حذف نشوید

ادامه
  پیوست
 
 1. سحر

با رتبه 5400 منطقه 2
چند درصد شانس قبولی در رشته مرمت بنا هست؟روزانه؟

  پیوست
 
 1. هونر    سحر
 1. 5 / 5

سلام، احتمال قبولی در شهرهای بزرگ تقریباً نیست. شاید در شهرهای دوردست که معمولاً ظرفیت آنها خالی می ماند بتوانید پذیرفته شوید. می‌توانید از لینک زیر برای انتخاب رشته کنکور هنر بصورت غیرحضوری با رتبه ۱ کنکور هنر اقدام کنید:

ادامه
  پیوست
  نظر 8 ماه پیش توسط هونر ویرایش شده هونر
 1. سجاد

بین مرمت و باستان شناسی کدوم رشته انتخاب بهتریه؟

  پیوست
 
 1. هونر    سجاد
 1. 5 / 5

این کاملاً به علاقه شما مربوط میشه. برای اینکه اطلاعاتتون رو نسبت به این دو رشته افزایش بدین می تونین از مقالات موجود در مورد رشته باستان شناسی در کنکور هنر و همینطور رشته مرمت و احیای بناهای تاریخی و یا رشته مرمت و احیای آثار تاریخی در کنکور...

این کاملاً به علاقه شما مربوط میشه. برای اینکه اطلاعاتتون رو نسبت به این دو رشته افزایش بدین می تونین از مقالات موجود در مورد رشته باستان شناسی در کنکور هنر و همینطور رشته مرمت و احیای بناهای تاریخی و یا رشته مرمت و احیای آثار تاریخی در کنکور هنر، استفاده کنین.
احتمالاً بهتر می تونین بین این ها انتخاب عاقلانه تری داشته باشید.

ادامه
  پیوست
 
نمایش نظر بیشتر

بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید‫.‬ البته بدون ثبت نام هم می توانید نظر و یا سؤال خود را ثبت کنید‫.‬ )
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت