همه چیز در مورد سال دوازدهم هنرستان

Post on 01 خرداد 1397
by aadmin
تعداد بازدید: 16991

رای دهی: 5 / 5

فعال سازی ستارهفعال سازی ستارهفعال سازی ستارهفعال سازی ستارهفعال سازی ستاره
 

مقایسه سال دوازدهم هنرستان و پیش دانشگاهی هنر (مقایسه نظام قدیم و جدید هنرستان):

یکی از دغدغه های اصلی هنرستانی های سال یازدهم که امسال به سال دوازدهم می روند، نگرانی از ناشناخته های نظام آموزشی برای برگزاری اولین دوره سال دوازدهم در کشور و ضوابط و قوانین جدید هست که همزمان با خود هنرجویان ساخته شده و اطلاع رسانی های آنها معمولاً تا از شورای عالی به اداره کل آموزش و پرورش و بعد به آموزش و پرورش مناطق مختلف و در نهایت به هنرستان ها و خانواده ها ابلاغ شود مسیری آنچنان طولانی طی می‌کند که معمولاً خبر تغییر و یا اصلاح همان قانون، نوش دارویی پس از مرگ سهراب به حساب می آید! (البته دور از جان شما)
طبق قوانین جدید تمامی رشته ها در سال دوازدهم هنرستان با توجه به نوع رشته باید بین ۳۶تا۴۰ ساعت/واحد را بصورت پودمانی پاس کرده که این به معنی ۳۶تا ۴۰ ساعت آموزشی در هفته می باشد. یعنی هنرجویانی که تا باحال در دوران پیش دانشگاهی فقط ۲۴واحد درسی را در دو ترم می گذراندند و فقط ۳یا حداکثر ۴روز مدرسه میرفتند، حال باید از شنبه تا چهارشنبه یعنی ۵روز در هفته تا حدود ساعت ۱۴ در هنرستان حضور داشته باشند که این کار آسانی نیست! (تازه اگر هنرستان مذکور هنرجویان رو مجبور به ثبت نام در کلاس های فوق العاده و کلاس کنکور و بقیه موارد که در زمان های قدیم در مدارس وجود نداشت، نکند!)
 

امتحانات در سال یازدهم و دوازدهم هنرستان:

 بدلیل اینکه تدریس حجم زیادی از کتاب های نظام جدید آموزشی توسط معلمان زحمتکش قبل از موعد امتحانات به پایان نمیرسد و حذف امتحانات نهایی در سال یازدهم و مشکلاتی از قبیل چاپ دیر هنگام کتب درسی و رساندن آن به هنرجویان پس از سپری شدن چندین روز از سال تحصیلی هنرجویان و همچنین عدم چاپ به موقع کتاب های روش تدریس و تفهیم کتاب که ویژه معلمین می باشد، معضلات زیادی را برای هنرجویان و هنرستان ها بوجود آورده بطوریکه دانش آموزان و خانواده های ایشان در هاله ای از ابهام به پیشتاز سال تحصیلی جدید می روند!

سال یازدهم و دوازدهم هنر
 
نکته جالب تر اینکه تمامی امتحانات نهایی و کشوری هنرجویان در سال «دوازدهم» برگزار می شود و در سال یازدهم هیچکدام از امتحانات بصورت نهایی و کشوری نیست و معدل آن هیچ تأثیری در نتیجه کنکور ایشان نخواهد داشت! پس بهتر است تمرکز کامل خود را بر روی عناوین کنکور بگذارید چون به طرز عجیبی از ۱۶۰تستی که در ۷عنوان تخصصی مختلف در کنکور هنر منتظر شما هستند، تقریباً هیچکدام برای شما آشنا نخواهند بود!
 

دروس تخصصی کنکور هنر:


تیتر دروس تخصصی در کنکور هنر شامل موارد زیر می باشد:
۱- درک عمومی هنر
۲- درک عمومی ریاضی و فیزیک
۳- ترسیم فنی
۴- خلاقیت تصویری و تجسمی
۵- خلاقیت نمایشی
۶- خلاقیت موسیقی
۷- خواص مواد

از تمامی کتب هنرستان در سال دهم، یازدهم و دوازدهم تنها تعدادی از تست ها طرح می‌شود که با تجربه های گذشته می‌توان به وجود حدود ۳۰تست از ۱۶۰تستی که در عناوین تخصصی کنکور هنر از کتاب های درسی طرح می شوند، اشاره کرد.
 
باید این را هم در نظر گرفت که حجم واحدهای عملی در نظام جدید آموزشی به حدی شده که سواد هنرجویان در این بخش هیچگونه کاربردی در موفقیت کنکور نداشته و فقط صرفاً وقت با ارزش هنرجویان را در طول سال تحصیلی به خود اختصاص می دهد و احتمال موفقیت برای قبولی در کنکور هنر را کمتر می‌کند!
مخصوصاً این بلا بیشتر بر سر هنرجویانی می آید که معدل بالایی داشته و برای بالا نگه داشتن آن تلاش زیادی می کنند! این در حالتی است که همه می دانیم معدل بالا در نظام جدید آموزشی در سال دوازدهم هنرستان و حتی سال های ماقبل آن، وابستگی زیادی به تمرین کارهای عملی واحدهای مربوطه می‌کند و پس از ۵روز حضور در مدرسه، ۲روز باقیمانده هنرجویان در طول هفته با تمرین و آماده سازی کارهای عملی تلف خواهد شد.
در ضمن خبر دیگر اینکه بر خلاف سنوات گذشته و نظام آموزشی قدیمی، هنرجویان مجبور خواهند بود که سال دوازدهم هنرستان را فقط بصورت حضوری در هنرستان ها ثبت نام نمایند و امکان پاس کردن واحدها بصورت داوطلب آزاد، آموزش از راه دور، هنرستان غیرحضوری سال دوازدهم و همچنین به روش بزرگسال دیگر وجود ندارد! (حداقل تا اطلاع ثانوی اینطور است تا زمانی که صدای خانواده ها و هنرجویان کمی بیشتر در آمده و با مشاهده موارد خاص دانش آموزان سال دوازدهمی که یک حقیقت است و ایرادات قانونی و گزارش آن توسط اداره کل آموزش و پرورش، شورای عالی تصمیم جدیدی را ابلاغ نماید!)
پس از بررسی کامل این همه موارد که ثابت می‌کند کنکور هنر فعلاً بیشتر شبیه آبی گل آلود است، هنرجویانی که با فکر و برنامه سال یازدهم و یا دوازدهم را پشت سر می گذرانند، می توانند نتایج بسیار درخشانی بدست آورده و ازاین آب گل آلود ماهی های درشتی را شکار کنند!
مثلاً یکی از مواردی که امسال قبولی برای هنرستانی ها را نسبت به سنوات قبل ساده تر می‌کند اینست که طبق قانون، تغییر رشته از گروه های آموزشی ریاضی، تجربی، انسانی و هنر به یکدیگر از سال یازدهم به دوازدهم «ممنوع» است!!!
اهمیت این مطلب زمانی بهتر روشن می شود که به این نکته دقت کنید: اکثر رتبه های تک رقمی سال های ۹۰ تا۹۶ دانش آموزانی بودند که پس از اتمام تحصیلات در سال سوم دبیرستان و اخذ دیپلم، برای شرکت در کنکور هنر و موفقیت در آن در سال پیش دانشگاهی به گروه هنر تغییر رشته داده و در صورت امکان پس از ثبت نام بصورت داوطلب آزاد و بدون حضور در مدرسه، با دقت و وقت کافی و با شرکت در کلاس های کنکور هنر در آموزشگاه های مختلف برای قبولی و کسب رتبه های برتر در کنکور هنر، جهش بزرگی انجام می داده اند. اما خبر خوب اینکه از این پس دانش آموزان سال یازدهمی که تازه به فکر استفاده از این استراتژی قدیمی افتاده اند، عملاً از گود مسابقه حذف شده اند و بالاجبار سال دوازدهم را در رشته خود باقیمانده و در بهترین حالت فقط می توانند در کنار رشته اصلی خود، در کنکور هنر نیز شرکت کنند!(البته همگی برای موفقیت این دسته از دانش آموزان دعا می کنیم ولی احتمال موفقیت به شدت پایین است!)
با توجه به اینکه طبق قانون نظام آموزشی جدید در سال دوازدهم رشته های ریاضی، تجربی و انسانی نیز همانند هنر، هفته ای ۵روز شرکت در کلاس های مدرسه اجباری است، عملاً این دانش آموزان زمان کافی برای مطالعه و تسلط بر روی منابع کنکور هنر نخواهند داشت و میدان رقابت را به نفع هنرستانی های سال دوازدهم ترک خواهند کرد!
 

پس تا اینجا دانش آموزان سال نهم و دهم ریاضی، تجربی و انسانی این نکته طلایی را به خاطر داشته باشند که در بهترین حالت فقط می‌توانند از سال دهم به یازدهم با پُر کردن فرم مربوطه در مدرسه و ثبت درخواست تغییر رشته به هنر در زمان امتحانات خردادماه و کسب نمره قبولی در ۴آزمون در شهریور بعد از سال دهم، به رشته های هنری مانند گرافیک، «تغییر رشته» داده تا با این نگاه بلند مدت برای شرکت در کنکور هنر شرایط لازم را برای کسب بهترین رتبه ها داشته باشند! چون در نظام جدید آموزشی، «تغییر رشته» از رشته های دیگر به هنر از سال یازدهم به دوازدهم «غیر قانونی» بوده و امکانپذیر نمی باشد!

از طرفی با توجه به اینکه دیپلم هنرجویان در سال دوازدهم صادر می شود، خیلی از هنرجویانی که پایه ضعیف تری داشتند یا بدون پیش دانشگاهی و با هدف جذب سریع تر به بازار کار، دانشگاه های علمی-کاربردی یا دانشگاه آزاد و دانشگاه های مقطع کاردانی را حتی بدون شرکت در کنکور انتخاب می‌کردند، حالا می‌توانند در کنار بقیه سال دوازدهمی ها(پیش دانشگاهی قدیم)، در کنکور سراسری هنر شرکت کنند و محدودیتی نخواهند داشت که این اتفاق، عملاً جمعیت شرکت کننده در کنکور هنر را بیشتر می‌کند!
البته شایان ذکر است که با پیش بینی های انجام شده توسط کارشناسان مؤسسه هونر، تأثیر منفی این افزایش جمعیت توسط هنرستانی هایی که حال مجبور به شرکت در سال دوازدهم برای اخذ مدرک دیپلم هستند، بسیار «کمتر» از تأثیر مثبت حذف اکثر سال دوازدهمی های رشته های ریاضی، تجربی و انسانی از میدان رقابت اصلی در کنکور هنر هنرجویان نظام جدید خواهد بود. این به معنی قبولی بهتر و آسان تر هنرستانی های سال دوازدهم در بهترین رشته ها و دانشگاه های معتبر مانند قبولی در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران، دانشگاه هنر و یا دانشگاه الزهرا می باشد!
دانش آموزان و هنرجویانی هم که قبل از سال ۹۸، مدرک پیش دانشگاهی خود را در نظام قدیم گرفته اند و فارغ التحصیل شده اند و یا طبق ضوابطی مشمول قوانین نظام جدید آموزشی نیستد، باآزمون و  دفترچه ای مجزا و متفاوت از هنرجویان نظام جدید، در کنکور هنر شرکت خواهند کرد!

دفترچه کنکور هنر نظام جدید و نظام قدیم!

 
بله درست است: طبق اعلام سازمان سنجش، در کنکور سراسری و دانشگاه آزاد سال ۹۸، برای اولین بار برای شرکت کننده های نظام آموزشی جدید و قدیم کشور، ۲سری طراحی مختلف سؤال انجام خواهد شد! البته با وجود آزمون های وابسته به هر نظام آموزشی نباید این نکته را فراموش کرد که کلاً در کنکور هنر تست های زیادی از منابع اعلامی سازمان سنجش طرح نمی‌شود و روال آماده سازی هنرجویان نظام جدید و قدیم تفاوت زیادی با هم نخواهند داشت. مسأله ای که کمی دو نوع آزمون متفاوت را پیچیده می کند اینست که هنوز سازمان سنجش در مورد روش گزینش هنرجویان نظام قدیم و جدید و نسبت پذیرش آنها در دانشگاه ها اطلاعاتی ارائه نکرده است که با وجود حجم زیادی از ابهامات کلی در مورد نظام آموزشی جدید و میزان تطبیق سازمان سنجش و کنکور سراسری با آن، خیلی هم جای تعجب ندارد و صرفاً باید منتظر ماند تا در بهمن ماه که معمولاً زمان آغاز ثبت نام در کنکور سراسری مقطع کارشناسی توسط سازمان سنجش است، موارد مهم دفترچه راهنمای اولین سال برگزاری کنکور هنر برای اولین نسل سال دوازدهمی ها و سنجش هنرجویان نظام جدید، بررسی گردند.

خبر خوب اینکه آموزشگاه هونر پیشنهاداتی بسیار سازنده برای حل معضلات هنرجویان سال یازدهم و دوازدهم دارد که برای آگاهی بیشتر و اطلاع از قوانین و ضوابط جدید و روش ها و راهکارهای موفقیت در کنکور هنر و سال دوازدهم هنرستان و بررسی موارد بسیار مهم دیگر که در این مقاله امکان ارائه وجود نداشته، می توانید با پُر کردن فرم مربوطه و یا تماس با آموزشگاه، با رتبه ۱ کنکور هنر بصورت «رایگان» و «حضوری»، در اسرع وقت مشاوره داشته باشید!
در صورتیکه شما در مورد نظام قدیم آموزش و پرورش و مقطع پیش دانشگاهی اطلاعات می خواهید، بر روی پیش دانشگاهی هنر کلیک کنید.
0
0
0
s2sdefault

نظرات (74)

5 از 5 براساس 1 رای
اولین نفری باشید که برای این مطلب نظر خود را اعلام می نماید
 1. صحرا

هیچی مثل این خبر نمیتونست حال منو بد کنه که یازدهم به دوازدهم نمیشه تغییر رشته داد...واقعا هیچ کاری نمیشه کرد؟؟
من میخوام سال اخرو فقط روی هنر وقت بزارم
خواهش میکنم راهنمایی کنید.

  پیوست
 
 1. هونر    صحرا
 1. 5 / 5

اینگونه اخبار معمولاً پس از تصویب در شورای عالی و ابلاغ به آموزش و پرورش، به راحتی به گوش دانش آموزان و خانواده ها نمیرسه. بعلاوه در اولین نسل از نظام جدید آموزشی، خانواده ها و دانش آموزان و حتی آموزش و پرورش هم خیلی تجربه قوانین جدید رو ندارن....

اینگونه اخبار معمولاً پس از تصویب در شورای عالی و ابلاغ به آموزش و پرورش، به راحتی به گوش دانش آموزان و خانواده ها نمیرسه. بعلاوه در اولین نسل از نظام جدید آموزشی، خانواده ها و دانش آموزان و حتی آموزش و پرورش هم خیلی تجربه قوانین جدید رو ندارن. هنرجویان نظام جدیدی که با یک استراتژی همیشه موفق قدیمی به نام تغییر رشته در سال پیش دانشگاهی(نظام قدیم) میخواستن در سال دوازدهم تغییر رشته بدن و بعد در سال دوازدهم از کلاس کنکور هنر استفاده کنن حداقل با قوانین فعلی نمیتونن تغییر رشته بدن و باید از سال دهم به یازدهم اقدام میکردن.
اما روش جدید، استفاده از مدارسی هست که در سال دوازدهم حتی در رشته فعلی شما خیلی سخت نگرفته و در کنار اون، استفاده از یک آموزشگاه کنکور هنر برای موفقیت در کنکور توصیه میشه. یادتون باشه که به هر حال بیشتر سؤالات کنکور هنر از خارج از منابع درسی طرح میشه و اینکه شما در سال دوازدهم حتماً هنرستانی باشید مثل قدیم شاید خیلی هم اثر بخش نباشه. چون واحدهای عملی که در سال دوازدهم هنرستان پاس می‌کنید بسیار زیادتر از گذشته شده و وقت گیر هستند.
قابل توجه اینکه به احتمال کم، ممکنه که قوانین تا پایان تیرماه ۹۷ تغییراتی داشته باشن و به ‌روز رسانی هایی در قوانین انجام بشه.
برای اطلاعات بیشتر میتونین از منوی سایت و در بخش مربوطه «رزرو وقت مشاوره رایگان با رتبه۱ کنکور هنر» داشته باشید.

ادامه
  پیوست
 
 1. هونر    صحرا
 1. 5 / 5

همونطور قبلاً در پاسخ قبلی به همین سؤال خدمتتون اعلام کرده بودیم که در تیرماه احتمال تجدید نظر در قانون تغییر رشته از سال یازدهم یه دوازدهم وجود دارد، باید عرض کنیم که این قانون 4روز هست که در شورای عالی تصویب شد! تبریک به شما و دیگر هنرجویانی که...

همونطور قبلاً در پاسخ قبلی به همین سؤال خدمتتون اعلام کرده بودیم که در تیرماه احتمال تجدید نظر در قانون تغییر رشته از سال یازدهم یه دوازدهم وجود دارد، باید عرض کنیم که این قانون 4روز هست که در شورای عالی تصویب شد! تبریک به شما و دیگر هنرجویانی که وضعیت مشابه شما را دارند! ✌?
البته برای تغییر رشته به رشته های مختلف هنر حتماً با رتبه۱ کنکور هنر در آموزشگاه هونر مشاوره داشته باشید. به دلیل حجم دروس آملی در بعضی رشته های هنری شاید رفتن به هر رشته ای عاقلانه نباشد!

ادامه
  پیوست
 
 1. روشنا

سلام، من سال دهم تجربی رو تموم کردم و الان میخوام بدونم ک برای کنکور هنر بهتره بالاخره تغییر رشته بدم همین شهریور یا اینکه دیپلم تجربیم رو بگیرم و برم کلاس کنکور یک سال تا آماده بشم و بعد کنکور بدم ؟ در نظر بگیرید ک بخش عملی رو حرفه ای دنبال...

سلام، من سال دهم تجربی رو تموم کردم و الان میخوام بدونم ک برای کنکور هنر بهتره بالاخره تغییر رشته بدم همین شهریور یا اینکه دیپلم تجربیم رو بگیرم و برم کلاس کنکور یک سال تا آماده بشم و بعد کنکور بدم ؟ در نظر بگیرید ک بخش عملی رو حرفه ای دنبال میکنم و از این لحاظ مشکلی ندارم ، ولی برای کنکور چ کنم؟
ممنون

ادامه
  پیوست
  نظر 9 ماه پیش توسط هونر ویرایش شده هونر
 1. هونر    روشنا
 1. 5 / 5

سلام، مسأله تغییر رشته به هنر خیلی به سوابق تحصیلی شما و رشته مورد علاقتون و فاکتورهای دیگری بستگی داره. پیشنهاد مشاوره رایگان با رتبه۱ کنکور هنر رو بهتون میدم که می تونین توی منوی کارشناسی پیداش کنین.
از طرفی درسته که تغییر رشته به هنر یک تکنیک...

سلام، مسأله تغییر رشته به هنر خیلی به سوابق تحصیلی شما و رشته مورد علاقتون و فاکتورهای دیگری بستگی داره. پیشنهاد مشاوره رایگان با رتبه۱ کنکور هنر رو بهتون میدم که می تونین توی منوی کارشناسی پیداش کنین.
از طرفی درسته که تغییر رشته به هنر یک تکنیک قدیمی برای کسب رتبه های تک رقمی در کنکور هنر هست اما باید این رو هم در نظر گرفت که در رشته های هنری در نظام جدید، واحدهای عملی بسیار زیاد شده و در سیستم پودمانی شاید مجبور باشین برای کسب نمره مناسب قبولی در سال دوازدهم، دو روزی که هنرستان نمیرید رو در منزل برای کارهای هنرستان تمرین داشته باشین.
در واقع اگه می تونین در سال دوازدهم در کنار امتحانات نهایی رشته خودتون، کلاس کنکور هنر برین، شاید این انتخاب هوشمندانه ای در نسل جدید آموزشی باشه.
البته اگه علاقه ای به رشته خودتون ندارید حتماً تغییر رشته کمکتون می کنه. به هر حال باید درس ها رو پاس کنید و اگه بهشون هیچ علاقه ای ندارید این کار شما رو خیلی سخت می کنه. علاوه بر مشاوره حضوری، پیشنهاد آزمون رغبت سنج تحصیلی رو هم داریم که می تونین به رایگان در آموزشگاه هونر امتحان بدید.
به هر حال در صورتیکه نیاز به امتحانات تغییر رشته پیدا کردین می تونین از بخش «تغییر رشته به هنر» نکات مهمی رو آموزش ببینید.

ادامه
  پیوست
 
 1. زهرا

سلام ببخشید من این مطلب شما هفته پیش خوندم و برای تغییر رشته اقدام کردم ولی اداره اموزش و پروش به من میگه که شیوه نامه نیومده و نمیتونی تغییر رشته بدی
بعد اگه تا اخر تیر ماه این شیوه نامه نیاد من باید چیکار کنم اونموقع دیگه محلت تغییر رشته هم...

سلام ببخشید من این مطلب شما هفته پیش خوندم و برای تغییر رشته اقدام کردم ولی اداره اموزش و پروش به من میگه که شیوه نامه نیومده و نمیتونی تغییر رشته بدی
بعد اگه تا اخر تیر ماه این شیوه نامه نیاد من باید چیکار کنم اونموقع دیگه محلت تغییر رشته هم تموم میشه(البته فکر کنم خیلی وقته تموم شده)

ادامه
  پیوست
 
 1. هونر    زهرا
 1. 5 / 5

سلام، شیوه نامه به این معنی هست که موضوعش نهایی شده ولی شرایط و روش انجام اون مشخص و یا اجرایی نشده.
البته در ۹ تیرماه ۹۷ در اصلاحیه فوری بخشنامه شماره ۵۹۴۱۱ شورای عالی آموزش و پرورش، فقط در مورد تغییر رشته «درون شاخه ای» در پایه یازدهم صحبت شده....

سلام، شیوه نامه به این معنی هست که موضوعش نهایی شده ولی شرایط و روش انجام اون مشخص و یا اجرایی نشده.
البته در ۹ تیرماه ۹۷ در اصلاحیه فوری بخشنامه شماره ۵۹۴۱۱ شورای عالی آموزش و پرورش، فقط در مورد تغییر رشته «درون شاخه ای» در پایه یازدهم صحبت شده.
به این معنی که دانش آموزان رشته های ریاضی، تجربی و انسانی می تونن به رشته های همدیگه تغییر رشته بدن. هنرستانی ها هم میتونن بین رشته های هنرستانی رشته خودشون رو تغییر بدن و این فعلاً خبر خیلی خوبی برای افرادی که تغییر رشته از رشته های ریاضی، تجربی، انسانی به هنر رو می خوان نیست.
توصیه ما کمی انتظار بیشتر برای بررسی همه احتمالات در مورد یک اصلاحیه دیگه در این قانون هست.
به هر حال خیلی عقلانی نیست که دانش آموزی که در پایان سال تحصیلی یازدهم متوجه انتخاب اشتباه خودش شده باشه هیچوقت فرصت جبرانی برای تغییر اون نداشته باشه! ?

ادامه
  پیوست
 
 1. زرا.    هونر

سلام ممنون از توضیحاتتون
بله دقیقا ..من ساله دهم هم بخاطر نمرات بد نتونستم تغییر رشته بدم..و هیچکس درک نکرد که از رشته تحصیلیم بدم میاد..خیلی خوب میشد فکر ما هارو هم میکردن?

  پیوست
 
 1. زرا.

سلام من یکبار دیگ قبلا یه سوالی ازتون پرسیدم ولی جوابی ندادید..شما گفتین ک این مسئله تغییر رشته تصویب شده ولی اداره اموزش پرورش اسلامشهر میگه چون شیوه نامه نیومده نمیتونی تغییر رشته بدی!
خب تیرماه هم داره تموم میشه اونوقت اگرم این شیوه نامه بیاد،...

سلام من یکبار دیگ قبلا یه سوالی ازتون پرسیدم ولی جوابی ندادید..شما گفتین ک این مسئله تغییر رشته تصویب شده ولی اداره اموزش پرورش اسلامشهر میگه چون شیوه نامه نیومده نمیتونی تغییر رشته بدی!
خب تیرماه هم داره تموم میشه اونوقت اگرم این شیوه نامه بیاد، من دیگ نمیتونم تغییر رشته بدم
من چیکار باید بکنم واقعا تو این یماه از استرس و دلنگرانی مردم..جواب درست نمیدن بهمون

ادامه
  پیوست
 
 1. هونر    زرا.
 1. 5 / 5

سلام، جوابیه سؤال قبلی کمک زیادی بهتون میکنه.
به دلیل اطلاع رسانی در بدترین زمان ممکن توسط آموزش و‌ پرورش، دانش آموزانی که قصد تغییر رشته درون شاخه ای دارن میتونن تا نیمه مردادماه به مدرسه خودشون (در سال یازدهم) مراجعه کنن و دو برگه مربوط به...

سلام، جوابیه سؤال قبلی کمک زیادی بهتون میکنه.
به دلیل اطلاع رسانی در بدترین زمان ممکن توسط آموزش و‌ پرورش، دانش آموزانی که قصد تغییر رشته درون شاخه ای دارن میتونن تا نیمه مردادماه به مدرسه خودشون (در سال یازدهم) مراجعه کنن و دو برگه مربوط به تغییر رشته درون شاخه ای رو از مدرسه تحویل بگیرن. قسمت اول فرم درخواست توسط دانش آموز و ولی دانش آموز پُر میشه و قسمت دوم توسط مدیریت دبیرستان یا هنرستان.
مرحله بعدی مراجعه به آموزش و پرورش منطقه محل تحصیل در سال یازدهم برای معرفی دروس تغییر رشته و همچنین معرفی به حوزه امتحانات هستش.
امتحاناتی که مشخص میشه همیشه در نیمه اول شهریورماه و هر کدوم با فاصله حدود ۴-۳ روز از درس دیگه از دانش آموز گرفته میشه.
پس نگران نباشین چون هنوز فرصت زیادی دارین!
در صورتیکه در چند روز آینده قانون تغییر رشته به هنر هم تصویب بشه در بخش اخبار و در منوی کارشناسی مقاله مرتبط با اون برای همه دانش آموزان سطح کشور ارائه میشه.
اگر هم از افرادی بودین که با رتبه ۱ کنکور سراسری مشاوره رایگان داشتین، از طرف مؤسسه هونر با شماره ای که در فرمتون یادداشت کردین حتماً باهاتون تماس می گیرن.
در صورتیکه به این مشاوره احتیاج دارین از این بخش استفاده کنین:
https://hoonar.com/index.php/ba-3/%D8%B1%D8%B2%D8%B1%D9%88-%D8%AC%D9%84%D8%B3%D9%87-%D9%85%D8%B4%D8%A7%D9%88%D8%B1%D9%87-%D8%B1%D8%A7%DB%8C%DA%AF%D8%A7%D9%86-%D8%A8%D8%A7-%D8%B1%D8%AA%D8%A8%D9%871-%DA%A9%D9%86%DA%A9%D9%88%D8%B1-%D8%B3%D8%B1%D8%A7%D8%B3%D8%B1%DB%8C

ادامه
  پیوست
 
 1. علی

سلام....من درهنرستان رشته برق میخونم امسال میرم دوازدهم...ورشته فنی هستم به من گفتن که نمیتونم از رشته فنی کنکور هنر شرکت کنم
اعصابم داغونه هر روز استرس و نگرانی برای آیندم دارم....
من نمیدونم چرا با این قانون بازی هاشون با آینده ما بازی...

سلام....من درهنرستان رشته برق میخونم امسال میرم دوازدهم...ورشته فنی هستم به من گفتن که نمیتونم از رشته فنی کنکور هنر شرکت کنم
اعصابم داغونه هر روز استرس و نگرانی برای آیندم دارم....
من نمیدونم چرا با این قانون بازی هاشون با آینده ما بازی میکنن؟؟!!!!
الآن نمیدونم چیکار کنم منابع رو بخونم یا نخونم داره تابستون تموم میشه....وقتم داره میره
ولی نمیدونم چیکارکنم....

ادامه
  پیوست
 
 1. هونر    علی
 1. 5 / 5

سلام، با توجه به قوانین موجود در نظام جدید آموزشی شرکت شما در کنکور هنر بلامانع است و کسی که این اطلاعات غلط رو بهتون داده از بخشنامه ها و شیوه نامه اجرایی سال دوازدهم بی اطلاع بوده.
در کل سازمان سنجش تا امروز(۶ مردادماه ۹۷)، هنوز هیچ محدودیتی...

سلام، با توجه به قوانین موجود در نظام جدید آموزشی شرکت شما در کنکور هنر بلامانع است و کسی که این اطلاعات غلط رو بهتون داده از بخشنامه ها و شیوه نامه اجرایی سال دوازدهم بی اطلاع بوده.
در کل سازمان سنجش تا امروز(۶ مردادماه ۹۷)، هنوز هیچ محدودیتی برای شرکت دانش آموزان در کنکور نظام جدید اعلام نکرده. پس همونطور که تا اطلاع خبر رسمی از سوی سازمان سنجش نمی تونین خیلی خوشحال باشین، نا امیدی هم سودی برای شما نخواهد داشت ?

ادامه
  پیوست
 
 1. سارا

سلام من در دبیرستان رشته تجربی میخونم و امسال دوازدهم میرم اما می‌خوام تغییر رشته بدم چند وقتی هست که تحقیقات زیادی انجام دادم و با مشاوران زیادی حرف زدم اما واقعا دوست ندارم رشته تجربی رو که جزو علاقه من نیست ادامه بدم می‌دونم الان هم برای تغییر...

سلام من در دبیرستان رشته تجربی میخونم و امسال دوازدهم میرم اما می‌خوام تغییر رشته بدم چند وقتی هست که تحقیقات زیادی انجام دادم و با مشاوران زیادی حرف زدم اما واقعا دوست ندارم رشته تجربی رو که جزو علاقه من نیست ادامه بدم می‌دونم الان هم برای تغییر رشته وقت کمی دارم اما خیلی ممنون میشم کمکم کنید اول اینکه امکان تغییر رشته من هست؟بعد اینکه من در رشته گرافیک خیلی استعداد دارم و دوست دارم ادامه بدم اما سوال من اینه که میشه بدون خواندن دوازدهم در کارو دانش دیپلم فنی در این رشته رو بگیرم؟اگر نه یعنی باید در این فرصت یکماه کلا درس های دهم و یازدهم کارو دانش رو بخونم و آزمون بدم؟لطفا کمکم کنید و سریعتر جواب بدید وقت زیاد ندارم لطفاً ممنون

ادامه
  پیوست
 
 1. هونر    سارا
 1. 5 / 5

سلام،
ما به شما پیشنهاد می کنیم که حتماً با کمک مشاور برای تغییر رشته تون تصمیم بگیرید تا خدایی نکرده بعداً پشیمون نشید.
اما برای تغییر رشته لازم هست که بدونید کل دروس سال دهم و یازدهم رو از شما امتحان نمی گیرند و هر سال با امتحان دادن بین 5 یا...

سلام،
ما به شما پیشنهاد می کنیم که حتماً با کمک مشاور برای تغییر رشته تون تصمیم بگیرید تا خدایی نکرده بعداً پشیمون نشید.
اما برای تغییر رشته لازم هست که بدونید کل دروس سال دهم و یازدهم رو از شما امتحان نمی گیرند و هر سال با امتحان دادن بین 5 یا 6 درس شما می تونید تغییر رشته بدید. برای این موضوع لازم هست که به آموزش و پرورش منطقه ی خودتون مراجعه کنید(و با کمی پافشاری) نامه ی تغییر رشته بگیرید.

ادامه
  پیوست
 
 1. سارا

البته این هم میخوام بدونم که بهتره دیپلم فنی بگیرم ویا اینکه حتما باید تمامی منابع کنکور هنر و بخونم و کنکور هنر و رشته گرافیک و ادامه بدم
یا اینکه شرایط تحصیل در دانشکده های هنر بدون کنکور چگونست
خواهش میکنم سریع جواب بدید

  پیوست
 
 1. هونر    سارا
 1. 5 / 5

در صورت عدم شرکت در کنکور هنر می تونید از رشته های صرفاً با سوابق تحصیلی استفاده کنید که در دانشگاه های غیرانتفاعی هستند.
البته این سوال رو بر اساس توضیحات دفترچه ی ثبت نام سال قبل بهتون می دیم و باید تا اومدن دفترچه ی ثبت نام کنکور 98 برای...

در صورت عدم شرکت در کنکور هنر می تونید از رشته های صرفاً با سوابق تحصیلی استفاده کنید که در دانشگاه های غیرانتفاعی هستند.
البته این سوال رو بر اساس توضیحات دفترچه ی ثبت نام سال قبل بهتون می دیم و باید تا اومدن دفترچه ی ثبت نام کنکور 98 برای تغییرات احتمالی در پذیرش رشته های صرفاً با سوابق تحصیلی صبر کرد. (پاسخ هایی که پرسش رزا داده شده هم می تونه به شما کمک کنه دوست عزیز.)

ادامه
  پیوست
 
 1. ستایش

سلام من در هنرستان رشته معماری میخونم از خیلی مشاورها سوال کردم گفتند میتونی بدون هیچ مشکلی کنکور هنر امتحان بدی ولی ففط یه مورد گفتند که نمیتونی لطفا بگید میتونم یا نه چون خیلی ناراحتم

  پیوست
 
 1. هونر    ستایش
 1. 5 / 5

بر اساس سال قبل، تمام دانش آموزانی که پیش دانشگاهی هنر(سال دوازدهم فعلی) رو می گذراندند می تونستن در کنکور هنر شرکت کنند. و اگر بر همین اساس باشه، امسال برای شما هم مانعی نیست. اما با توجه به تغییرات در نظام جدید آموزشی باید تا اومدن دفترچه ی ثبت...

بر اساس سال قبل، تمام دانش آموزانی که پیش دانشگاهی هنر(سال دوازدهم فعلی) رو می گذراندند می تونستن در کنکور هنر شرکت کنند. و اگر بر همین اساس باشه، امسال برای شما هم مانعی نیست. اما با توجه به تغییرات در نظام جدید آموزشی باید تا اومدن دفترچه ی ثبت نام کنکور سراسری 98 برای یک پاسخ کاملاً درست و قاطع صبر کرد.

ادامه
  پیوست
 
 1. ایتان

سلام میتونم از رشته تصویر سازی با رایانه به رشته نرم افزار واسه دانشگاه تغییر رشته بدم میشه اصلا کنکور میخواد یا نه
گیجم الان مخم ترکیده ((((((

  پیوست
 
 1. هونر    ایتان
 1. 5 / 5

سلام،
بر اساس مصوبه ی آموزش و پرورش امکان تغییر رشته درون رشته ای در مقاطع دهم تا یازدهم وجود داره. اما برای ادامه ی تحصیل در رشته ی نرم افزارباید در کنکورهای فنی و نه کنکور سراسری هنر شرکت کنید.

  پیوست
 
نمایش نظر بیشتر

بهتر است نام و نظر خود را فارسی تایپ کنید ( برای انتشار سریع نظر یا افزودن فایل پیوست، باید وارد حساب کاربری خود شوید‫.‬ البته بدون ثبت نام هم می توانید نظر و یا سؤال خود را ثبت کنید‫.‬ )
پیوست (0 / 3)
انتشار موقعیت