1. فرصت هایی را می بینند و پیدا می کنند که دیگران آن ها را نمی بینند.

2. از مشکلات درس می گیرند، در حالی که دیگران فقط مشکلات را می بینند.

3. روی راه حل ها تمرکز می کنند.

4. هوشیارانه و روشمندانه موفقیت شان را می سازند، در زمانی که دیگران آرزو می کنند موفقیت به سراغ شان آید.

5. مثل بقیه ترس هایی دارند ولی اجازه نمی دهند ترس آن ها را کنترل و محدود کند.

6. سوالات درستی از خود می پرسند. سوال هایی که آنها را در مسیر مثبت ذهنی و روحی قرار می دهد.

7. به ندرت از چیزی شکایت می کنند و انرژی شان را به خاطر آن از دست نمی دهند. همه چیزی که شکایت کردن باعث آن است فقط قرار دادن فرد در مسیر منفی بافی و بی ثمر بودن است.

8. سرزنش نمی کنند(واقعا فایده اش چیست؟) آن ها مسئولیت کارهایشان و نتایج کارهایشان را تماماً به عهده می گیرند.

9. وقتی ناچارند از ظرفیتی بیش از حد ظرفیت شان استفاده کنند همیشه راهی را برای بالا بردن ظرفیت شان پیدا می کنند و بیشتر از ظرفیت شان از خود توقع دارند. آن ها از آنچه دارند به نحو کارآمدتری استفاده می کنند.

10. همیشه مشغول، فعال و سازنده هستند. هنگامی که اغلب افراد در حال استراحت هستند آن ها برنامه ریزی می کنند و فکر می کنند تا وقتی که کارشان را انجام می دهند استرس کمتری داشته باشند.

11. خودشان را با افرادی که با آن ها هم فکر هستند متحد می کنند. آن ها اهمیت و ارزش قسمتی از یک گروه بودن را می دانند.

12. بلندپرواز هستند و دوست دارند حیرت انگیز باشند. آن ها هوشیارانه انتخاب می کنند تا بهترین نوع زندگی را داشته باشند و نمی گذارند زندگی شان اتوماتیک وار سپری شود.

13. به وضوح و دقیقاً می دانند که چه چیزی در زندگی می خواهند و چه نمی خواهند. آن ها بهترین واقعیت را دقیقاً برای خودشان مجسم و طراحی می کنند به جای اینکه صرفاً تماشاگر زندگی باشند.

14. بیشتر از آنکه تقلید کنند، نوآوری می کنند.

15. در انجام کارهایشان امروز و فردا نمی کنند و زندگی شان را در انتظار رسیدن بهترین زمان برای انجام کاری از دست نمی دهند.

16. آن ها دانش آموزان مدرسه زندگی هستند و همواره برای یادگیری روی خودشان کار می کنند. آن ها از راه های مختلفی مثل تحصیلات آموزشگاهی، دیدن و شنیدن، پرسیدن، خواندن و تجربه کردن یاد می گیرند.

17. همیشه نیمه پر لیوان را می بینند و توانایی پیدا کردن راه درست را دارند.

18. دقیقاً می دانند که چه کاری باید انجام دهند و زندگی شان را با از شاخه ای به شاخه ای دیگر پریدن از دست نمی دهند.

19. ریسک های حساب شده ای انجام می دهند. 

20. با مشکلات و چالش هایی که برایشان پیش می آید سریع و تاثیرگذار رو به رو می شوند و هیچ وقت در مقابل مشکلات سرشان را زیر برف نمی کنند. با چالش ها روبه رو می شوند و از آن ها برای پیشرفت خودشان بهره می برند.

21. منتظر قسمت و سرنوشت و شانس نمی مانند تا آینده شان را رقم بزند. آن ها بر این باورند که با تعهد و تلاش و فعالیت، بهترین زندگی را برای خودشان می سازند.

22. وقتی بیشتر مردم کاری نمی کنند، آن ها مشغول فعالیت هستند. آن ها قبل از اینکه مجبور به کاری بشوند، عمل می کنند.

23. بیش تر از افراد معمولی روی احساسات شان کنترل دارند. آن ها همان احساساتی را دارند که ما داریم ولی هیچ گاه برده احساسات شان نمی شوند.

24. ارتباط گرهای خوبی هستند و روی رابطه ها کار می کنند.

25. برای زندگی شان برنامه دارند و سعی می کنند برنامه شان را عملی کنند. زندگی آن ها از کارهای برنامه ریزی نشده و نتایج اتفاقی عاری است.

26. در زمانی که بیشتر مردم به هر قیمتی می خواهند از رنج کشیدن و بودن در شرایط سخت اجتناب کنند، افراد موفق قدر و ارزش کار کردن و بودن در شرایط سخت را می فهمند.

27. ارزش های زندگی شان معلوم است و زندگی شان را روی همان ارزش ها بنا می کنند.

28. تعادل دارند. وقتی از لحاظ مالی موفق هستند، می دانند که پول و موفقیت مترادف نیستند. آن ها می دانند افرادی که فقط از نظر مالی در سطح مطلوبی قرار دارند، موفق نیستند. این در حالی است که خیلی ها خیال می کنند پول همان موفقیت است. ولی آن ها دریافته اند که پول هم مثل بقیه چیزها یک وسیله است برای دستیابی به موفقیت.

29. اهمیت کنترل داشتن روی خود را درک کرده اند. آن ها قوی هستند و از اینکه راهی را می روند که کمتر کسی می تواند برود، شاد می شوند.

30. از خودشان مطمئن هستند و به احساسات ناشی از اینکه کجا زندگی می کنند و چه دارند و چه طور به نظر می رسند، توجهی ندارند.

31. دست و دل باز و مهربان هستند و از اینکه به دیگران کمک می کنند تا به خواسته هایشان برسند خوشحال می شوند.

32. متواضع هستند و اشتباهات شان را با خوشحالی می پذیرند و به راحتی عذرخواهی می کنند. آن ها از توانایی هایشان خاطر جمع هستند ولی به آن مغرور نمی شوند. آن ها خوشحال می شوند که از دیگران بیاموزند و از اینکه به دیگران کمک می کنند تا خوب به نظر برسند بیشتر از کسب افتخارات شخصی شان لذت می برند.

33. انعطاف پذیر هستند و تغییر را غنیمت می شمارند. وقتی وضعیتی پیش می آید که عادت ها و آسایش روزمره شان را بر هم می زند از آن استقبال می کنند و با آغوش باز وضعیت جدید و ناشناس را می پذیرند.

34. همیشه سلامت جسمانی خود شان را در وضعیت مطلوبی نگه می دارند و می دانند که بدنشان خانه ای است که در آن زندگی می کنند و به همین خاطر، سلامت جسمانی برای آنها خیلی مهم است.

35. موتور بزرگ و پرقدرتی دارند. سخت کار می کنند و تنبلی نمی کنند.

36. همیشه منتظر بازتاب کارهایشان هستند.

37. با افراد بدذات و غیرموجه نشست و برخاست نمی کنند.

38. وقت شأن و انرژی شان را روی وضعیت هایی که از کنترل شان خارج است صرف نمی کنند.

39. کلید خاموش روشن دارند. می دانند چگونه استراحت کنند و ریلکس شوند. از زندگی شان لذت می برند و سرگرم می شوند.

40. آموخته هایشان را تمرین می کنند. درباره تئوری های عجیب و غریب خیالبافی نمی کنند بلکه واقع بینانه زندگی می کنند.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *