ترسیم فنی: آسان ولی سخت!

سومین درس دفترچه اختصاصی کنکور هنر ترسیم فنی است. با توجه به جدول ضرایب زیرگروه ها در کنکور هنر این درس در زیر گروه 2 (طراحی صنعتی) دارای ضریب 2 است. این درس از دروس بسیار ساده کنکور هنر است که با صرف اندکی وقت و هزینه می توان به راحتی درصد بالایی از آن گرفت. آنچه باعث می شود تا این درس حتی به نظر بسیاری از داوطلبین هنرستانی سخت و پیچیده به نظر برسد، شیوه نادرست تدریس آن در هنرستان هاست. در حالی که با یک شیوه صحیح آموزشی و مطالعاتی شما به راحتی می توانید درصد بالایی از این درس گرفته و با اختلاف از دیگر داوطلبین رتبه ی خود را بهبود بخشید.

مباحث مهم ترسیم فنی کدام موارد هستند؟

برای ترسیم فنی 20 سوال از مباحث: هندسه، ترسیمات هندسی، اشکال هندسی (مثلث، چند ضلعی ها، دایره، بیضی، تقارن، گراف ها، گراف اویلری و نیمه اویلری)، ابزارها و تجهیزات نقشه کشی، مقیاس (اندازه کاغذها، اندازه گیری)، شناخت سه نمای احجام (حجم شناسی، فرجه ها، سه نمای اروپایی و امریکایی، تصویر نقطه، خط و صفحه بر روی پرده تصویر، رسم سه نما، شناخت احجام)، انواع خط و صفحه (سه نمای خطوط و صفحات، نام گذاری خطوط و صفحات، بررسی خطوط منطبق، موازی و متقاطع، فرجه ها، نقطه اثر افقی و قائم خطوط)، انواع تصاویر مجسم، علم مناظر و مرایا، مباحث معماری (آشنایی با تاریخ و تحول نقشه کشی، بخش های مختلف معماری، فضا، رولوه، نقشه کشی معماری)، مجهول یابی، پیچ و مهره، اجزای ماشین و…

کتاب های هنرستانی (وزارتی) معرفی شده از سوی سازمان سنجش که به نظر با این درس مرتبط هستند و همچنین کتب پیشنهادی آموزشگاه هونر رو می تونین با کلیک روی عنوان هر کتاب دانلود کنید.
قابل توجه اینکه برای مشاهده و دانلود لیست کامل کتاب های تمام دروس اختصاصی کنکور هنر روی دانلود کتاب های مهم هنرستان کلیک کنید.

علم مناظر و مرایا، رشته های گرافیک ونقشه کشی معماری
ترسیم فنی و نقشه کشی، رشته نقشه کشی معماری (از همه مهم تر)
نقشه کشی معماری، رشته نقشه کشی معماری
برخورد و گسترش، رشته نقشه کشی معماری
ترسیم نقشه های صنعتی و تصاویر مجهول، رشته نقشه کشی معماری
هندسه ترسیمی، رشته نقشه کشی معماری
رسم فنی 2، رشته نقشه کشی معماری
و ..

برای اطلاع از دیگر کتاب ها و منابع کمک آموزشی معتبر که می تواند سوالات این درس را پوشش دهد با مؤسسه هونر و یا مشاور خود تماس بگیرید.

* تمامی حقوق این مقاله برای مؤسسه هونر محفوظ است و هر گونه استفاده بی اجازه پیگرد قانونی دارد.

لطفاً در صورت رضایت از محتوای این مقاله، جهت حمایت از ما به آن امتیاز بدهید:
[تعداد: 12 امتیاز کل: 4.3]
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها