ترسیم فنی سومین درس دفترچه اختصاصی کنکور هنر است. با توجه به جدول ضرایب این درس در زیر گروه 2(طراحی صنعتی) دارای ضریب 2 است. این درس از دروس بسیار ساده کنکور هنر است که با صرف اندکی وقت و هزینه می توان به راحتی درصد بالایی از آن گرفت. آنچه باعث می شود تا این درس حتی به نظر بسیاری از داوطلبین هنرستانی سخت و پیچیده به نظر برسد، شیوه نادرست تدریس آن در هنرستان هاست. در حالی که با یک شیوه صحیح آموزشی و مطالعاتی شما به راحتی می توانید درصد بالایی از این درس گرفته و با اختلاف از دیگر داوطلبین رتبه ی خود را بهبود بخشید.

برای ترسیم فنی 20 سوال از مباحث: هندسه، ترسیمات(مثلث، چند ضلعی ها، دایره، بیضی، تقارن، گراف ها، گراف اویلری و نیمه اویلری)، ابزارها و تجهیزات نقشه کشی، مقیاس(اندازه کاغذها، اندازه گیری)، سه نمای مقدماتی(حجم شناسی، فرجه ها، سه نمای اروپایی و امریکایی، تصویر نقطه و صفحه بر روی پرده تصویر، رسم سه نما، شناخت احجام)، انواع خط و صفحه(سه نمای خطوط و صفحات، نام گذاری خطوط و صفحات، بررسی خطوط منطبق، موازی و متقاطع، فرجه ها، نقطه اثر افقی و قائم خطوط)، انواع تصاویر مجسم، علم مناظر و مرایا، مباحث معماری(آشنایی با تاریخ و تحول نقشه کشی، بخش های مختلف معماری، فضا، رولوه، نقشه کشی معماری)، مجهول یابی، پیچ مهره، اجزای ماشین و…

کتاب های معرفی شده سازمان سنجش برای این درس عبارتند از:

علم مناظر و مرایا، رشته گرافیک هنرستان (چاپ 1391)
ترسیم فنی و نقشه کشی، رشته معماری هنرستان (چاپ 1391)
ترسیم فنی، ویژه کنکور هنر (چاپ 1391)

برای اطلاع از دیگر کتاب ها و منابع کمک آموزشی معتبر که می تواند سوالات این درس را پوشش دهد با مؤسسه هونر و یا مشاور خود تماس بگیرید.  

* تمامی حقوق این مقاله برای مؤسسه هونر محفوظ است و هر گونه استفاده بی اجازه پیگرد قانونی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *