-کلاسهای آمادگی آزمون عملی (مرحله دوم) در رشته های نمایش با حضور استاد حسن فرضی پور با گرایش های زیر برگزار می شود:

1- بازیگری    2- کارگردانی    3- طراحی صحنه    4- ادبیات نمایشی    5- نمایش عروسکی

– این کلاسها در 2 مبحث کار عملی و مباحث تئوری آزمون مرحله دوم برگزار می گردد.

رتبه خوبی آورده اید؟ بسیار خوب، مصاحبه روز مهمی است اگر ندانید چگونه یک مصاحبه خوب را به سرانجام برسانید یک سال را از دست داده اید چه کارهایی باید انجام داد که مصاحبه تکمیل کننده رتبه شما باشد؟

رتبه خوبی بدست نیاورده اید؟ مهم نیست مصاحبه روزی است که می توان جبران کرد و فقط اگر بدانید که چه کسانی با چه رتبه هایی توانسته اند در سنوات گذشته وارد دانشگاه های مورد نظر در رشته و گرایش های آن شوند حتماً برای مصاحبه موفق تلاش می کنید.

اینجا جایی است که شما را به هنر مورد علاقه تان ” نمایش ” در یک دانشگاه خوب می رساند و به شما شناختی از نمایش و تئاتر ارائه می شود که بتوانید پس از آن به راه خود ادامه دهید

تردید نکنید 

شما با پشتکار معلمتان و بعد خودتان نمایش را می آموزید و معلمی دارید که همواره شما را حمایت می کند در خواندن – ایده یافتن – ساختن – نوشتن – اجرا – تماشا کردن و…

تا به حال تئاتر نرفته اید مهم نیست

ما آرشیوی داریم که با تماشای آن گویا شما چندین سال متمادی است که پای ثابت تئاتر شهر هستید

تا به حال هیچ رزومه در تئاتر نداشتید نگران نباشید ما کمکتان می کنیم تا بتوانید رزومه ای خوب داشته باشید.

تا به حال تجربه نمایش نداشته اید ؟ نمی دانید تئاتر به چه معناست ؟ نمی دانید در روز مصاحبه چه اتفاقی می افتد ؟

نگران نباشید ما شما را تجربه مند می کنیم و اتفاقات روز مصاحبه را خواهید دانست

روز مصاحبه روز مهمی است که با رعایت چند نکته شما را به هدف تان می رساند

این نکات پیش ماست

به عنوان مثال : راجب چه چیزهایی حرف بزنید و چگونه بیان کنید

پس ما در اینجا هرگونه اطلاعاتی که برای مصاحبه نیاز دارید در اختیارتان می گذاریم. دانش وسیع و مهارتی که برخاسته از علاقه شماست.

در آزمون مصاحبه 3 چیز اهمیت فراوان دارد:

– علاقه شدید و جدی

– مهارت و دانش که ریشه در علاقه شما دارد : یعنی من به چیزی علاقه دارم پس برای یادگیری اش و تماشایش اقدام می کنم.

– استعداد نمایشی : این چیزی است که برخلاف تصور عموم و برخی معلمین بی دانش، قابل یادگیری است بله می توانید یاد بگیرید

از کجا شروع کنید وچگونه ادامه دهید و چگونه به پایان برسانید را آموزش می بینید

کلاس ما در دو حیطه فعالیت می کند

نظری : درک نمایشنامه تحلیل متون و….

عملی : مثلا گرایش بازیگری اتودهایی را در نهایت برای روز مصاحبه خواهند داشت یا هنرجویان نمایش عروسکی، عروسک خواهند ساخت و در روز مصاحبه با آن اجرا خواهند داشت و دوستان طراح صحنه ماکت چند نمایش را آماده خواهند کرد.

* با هر کدام از شما منحصر بفرد برخورد می شود بگونه ای که تدریس همراه با مشاوره است.

شما معلمی دلسوز و مهربان و کاربلد را در اختیار دارید که آمار قبولی وی نمایانگر تلاش او برای تک تک دوستان سنوات گذشته است این معلم همواره در کنارتان خواهد بود و کمک تان خواهد کرد.

این کلاس به دو بخش تقسیم می شود:

1-  مطالعه بحث نظری شامل :

* مبانی:

  1. درک و شناخت هنرهای نمایشی
  2. شناخت عناصر و عوامل نمایشی
  3. بررسی 15 تا 30 نمایشنامه
  4. عوامل انسانی در نمایش

* پایه:

  1. بررسی گرایش های نمایش
  2. کارگردانی و بازیگری

اصول بازیگری- تحلیل نمایشنامه – تاریخ بازیگری – تکنیک بازیگری – مربیان بزرگ و شناخت روش های مختلف بازیگری و….

کارگردانی: کارگردانی – شناخت سبک ها – شناخت روش های کارگردانی – تحلیل متن – دفترچه کارگردانی – شناخت میزانسن و هدایت بازیگر – شناخت کارگردانان برجسته – درک ماهیت کلی کارگردانی – روند کار یک کارگردان از متن تا اجرا…

  1. عروسک : ماهیت نمایش عروسکی – عروسک سازی – عروسک گردانی – صداپیشگی عروسک – کارگردانی – روند کارگردانی نمایش عروسکی
  2. طراحی صحنه : شناخت صحنه و چگونگی طراحی برای آن – عناصر مورد استفاده در طراحی صحنه – فضا سازی – روند طراحی و اجرا یک طراح صحنه
  3. ادبیات نمایشی : شناخت ادبیات – شناخت ادبیات نمایشی – شناخت نمایشنامه – اصول و فنون نمایشنامه نویسی و فیلمنامه نویسی- روند کار تا خلق یک نمایشنامه و فیلمنامه تولید یک متن نمایشی نیازمند آشنایی با روش و شیوه نگارش نمایشنامه است اما به راستی پیش از آن درک است که ما از جهان پیرامون خود و خودمان داریم در واقع ما در اینجا با محتوا و تکنیک روبرو هستیم کشف و شناسایی ایده و تبدیل آن به متن نمایشی روند دقیقی است که نیاز به شناخت دارد شما قرار است با نگاه جدیدی نسبت به جهان اطراف خود ایده های به ظاهر کم اهمیت را پیدا کنید برگمان کارگردان بزرگ تاریخ سینما است او به صورت اتفاقی دچار بیماری خاصی شده بود و دائما دنیا دور سرش می چرخید دکتر معالج وی به او گفته بود برای خوابیدن تنها باید به یک نقطه از سقف نگاه کند و در صورتی که این گونه رفتار نمی کرد دیگر نمی توانست بخوابد و دنیا دور سرش گیج می رفت اما همین اتفاق باعث خلق یکی از شاهکارهای او شده است. یکی از بهترین راه ها برای نگارش الهام و نهایتاً اقتباس از یک متن دیگر نمایشی است.

2- کار عملی

* انفرادی:

1- تمرین برای اتود و نهایتاً ایفای حداقل پنج نقش برای داوطلبین بازیگری

2- کارگردانی حداقل پنج نمایشنامه بر روی کاغذ و …

3- ساخت عروسک و عروسک گردانی همان عروسک حداقل 10 مورد

4- ساخت ماکت حداقل 6 مورد برای نمایشنامه های مختلف

5- نگارش حداقل 10 نمایشنامه

6- ایجاد سلیقه

7- درک کلی در مورد مصاحبه و نحوه گفتگو

8- ساخت رزومه

* گروهی:

1- نمایشنامه خوانی

2- تشکیل یک گروه تئاتر و تمرین بر روی حداقل سه متن نمایشی

3- اجرا

لطفاً در صورت رضایت از محتوای این مقاله، جهت حمایت از ما به آن امتیاز بدهید:
[تعداد: 22 امتیاز کل: 4.2]
guest
41 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
آرش

سلام و عرض ادب
مطالبتون واقعا عالی و پرفکته👌🏾
جسارتا یه سوالی داشتم ازتون
آیا با رتبه هزار کشوری و نمره عملی بالا(با توجه به رزومه بالا و اجرای خوب) میشه دانشگاه های تهران در یکی از رشته های زیر گروه چهار قبول شد؟؟؟؟

هونر

سلام، ممنون از محبت شما. انشاالله که بتونیم برای هنرجویان داخل و خارج کشور مفید باشیم.
در دانشگاه تهران و دانشگاه هنر تهران خیلی بعیده. پیشنهاد میشه با استفاده از همایش های جمع بندی و نکته و تست که تقریباً در تمام دروس شروع شده رتبه کشوری خودتون رو حداقل به نصف رتبه اعلامیتون کاهش بدین.

زینب

سلام
من در رشته ی انسانی درس میخوانم و قصد دادن کنکور هنر دارم و علاقه ی شدیدی به تحصیل در زمینه ی ادبیات نمایشی . بر فرض اینکه مصاحبه ی خوبی خواهم داشت ، آیا صرفا زدن تست های کنکور هنر در سال های مختلف ، میتونه من رو در کنکور سال آینده ، به رشته ی دلخواهم برسونه یا خواندن کتاب های سه سال دبیرستان هم مهمه؟

هونر

سلام، تست های کنکور سال های گذشته بی تأثیر نیست اما وقتی همون تأثیر کم نمایان میشه که از هر درس اظلاعات خوبی داشته باشین تا با تغییرات ریز سؤال رو از دست ندین. شما می تونین مشاوره تصویری رایگان با رتبه کل 1 و 7 کشوری داشته باشین. به شماره واتس اپ 09901737017 درخواست مشاوره بدین و اطلاعات مقطع تحصیلی، محل سکونت و رشته فعلی تون رو همونجا اعلام بفرمایین.

روژان

سلام برای آزمون عملی بازیگری بعد از کنکور اگر قبول شدیم میریم تهران برای عملی؟ یا ممکنه قبولیمون مشخص نشده باشه

هونر

سلام، تمام هنرجویانی که می خوان در یکی از آزمون های عملی بازیگری تئاتر، ادبیات نمایشی، طراحی صحنه و نمایش عروسکی شرکت کنن باید در موعد مشخص به شهر تهران بیان چون مصاحبه اون ها فقط در دانشگاه تهران و مشخصاً در دانشکده هنرهای زیبای دانشگاه تهران برگزار خواهد شد.

نوری

سلام.آزمون عملی رشته بازیگری کارگردانی چه شکلیه. مصاحبه است یعنی داوران از ما می خواهند یک نقشی بازی کنیم و به سوالات تخصصی در حوزه بازیگری جواب بدیم یا خیر و اینکه ما در کنکور هنر میگیم شدیم رتبه73 منطقه2 ولی آزمون عملی نمره اش چه شکلیه چه جوری محاسبه میشه که اینقدر نقش تعیین کننده داره.با تشکر از راهنمایتان از یزد

هونر

اتود زدن هم بخشی از آزمون عملی هست. می تونین خودتون اتود آماده داشته باشین ولی ممکنه در مصاحبه خود داوران از شما اتود خاصی بخوان.
نمره عملی از 100 محاسبه میشه و در کارنامه نهایی عددی که بهتون اختصاص دادن نشون داده میشه. آزمون مرحله اول کنکور ضریب 5 و آزمون عملی ضریب 4 داره پس خیلی مهمه.

Darya

سلام مي خواستم بدونم رشته بازيگري_كارگرداني در دانشگاه هست ؟
و جز كدام زير گروه هاي گروه ٤ ميشه

هونر

سلام، بله این رشته در تهران در دانشگاه های تهران و دانشگاه هنر تهران و دانشگاه سوره وجود داره و همونطور که خودتون گفتین در زیرگروه 4 از 5 زیرگروه کنکور هنر هست. اگر سؤال دقیق تری دارین در خدمتتون هستیم.

یگانه

برای کنکور عملی ادبیات نمایشی، بجز لیست نمایش‌نامه‌هایی که بهمون می‌دن و باید مشخص کنیم کدوم‌ها رو خوندیم، موضوعی نمی‌دن که همون‌جا نمایش‌نامه بنویسیم؟ یعنی اگر اصلا تجربه نمایش‌نامه‌نویسی نداشته باشیم، باز هم شانس قبولی داریم؟

هونر

سلام، نمایشنامه نویسی در روز آزمون مربوط به کنکور کارشناسی نیست. در مورد کارکترهای شخصیت های نمایشنامه هایی که خوندین و تحلیل اون ها باید اطلاعاتتون رو افزایش بدین.

شیما

سلام. وقت بخیر
میخواستم بپرسم ضریب مصاحبه عملی کارگردانی ارشد چنده و آیا با رتبه ۲۳۹ و یک مصاحبه خوب امکان پذیرش در دانشگاه های تهران را خواهم داشت؟

هونر

سلام، ضریب اون 4 هست. احتمال قبولی خیلی پایین هست.

محمد

سلام من کنکوری 1400 هستم رشته ام تجربیه و الان میخوام واسه کنکور هنر بخونم آیا رشته بازیگری سینما هم وجود داره یا نه فقط تئاتره و آیا کارگردانی به اینم وصل میشه و آیا تست عملیش به چیزای دیگه ام ربط داره یا فقط باید بازیگریتون البته سینماییش یعنی بدون اغراق خوب باشه یا نه مثلا نمایشنامه و … هم باید بدونی ممنون

هونر

سلام، در زیر گروه 4 این رشته ها وجود داره: بازیگری تئاتر، ادبیات نمایشی، نمایش عروسکی، سینما ( که از ترم 5 دانشگاه باید یکی از 4 گرایش کارگردانی، فیلمنامه نویسی، فیلمبرداری و یا تدوین رو انتخاب کنین ).
در زیرگروه1 هم رشته طراحی صحنه وجود داره که به همون فضاها مربوط میشه.
رشته سینما آزمون عملی نداره ولی بقیه رشته هایی که گفته شدن آزمون عملی دارن.
در مورد نحوه برگزاری آزمون عملی هم در مقاله توضیح داده شد. موفق باشین

هونر

سلام، ممنون که تمام سؤالاتتون رو در صفحات مربوطه می پرسین. سینما شامل 4 گرایش هست که شامل کارگردانی، فیلمنامه نویسی، فیلمبرداری و تدوین هست. پس رشته بازیگری مربوط به تئاتر هستش. کارگردانی هم در سینما هست که گفته شد و هم خیلی از واحدهای رشته بازیگری تئاتر مربوط به کارگردانی هست. پس میشه گفت هم در سینما و هم در تئاتر رشته کارگردانی رو می تونین دنبال کنین. برای عملی بازیگری باید اتود از پیش تمرین کرده ای رو بازی کنین یا اتودی که اون ها میگن رو بازی کنین. البته موارد دیگه ای هم سنجیده میشه.

لیلی

سلام من رتبه۶۲کارگردانی و ۳۶بازیگری شدم امکان قبولی دارم؟چون لیسانسم هنر نبوده هیچ اطلاعاتی ندارم از ازمون عملی
میشه راهنمایی م کنید

هونر

سلام، چون هنوز کارنامه های کنکور کارشناسی نیومده احتمال زیادی میدیم که منظور شما کنکور کارشناسی ارشد هست. برای آزمون عملی احتمال موفقیت زیادی دارین بهتره از اساتید آموزشگاه برای کارشناسی ارشد بصورت خصوصی استفاده کنین چون استراتژی های کنکور کارشناسی هنر با کارشناسی ارشد هنر متفاوت هست. به هر حال این مقاله مربوط به کنکور کارشناسی هنر هست و نه کارشناسی ارشد.

آرام

آیا شرکت در رشته بازیگری از نظر سن و سال محدودیت دارد من ۳۶ سال دارم و میخواهم شرکت کنم

هونر

سلام، برای این رشته سالم بودن دو چشم (کم بینا بودن مشکلی نداره) و سالم بودن هر دو دست و هر دو پا اهمیت داره و محدودیت سنی وجود نداره. خیالتون راحت باشه

ثریا

سلام، ممکنه در مورد آزمون عملی ادبیات نمایشی در مقطع کارشناسی ارشد توضیح بدین؟ و اینکه اگر روزمه نبریم از نمره کسر میشه؟ روزمه حتما باید به صورت پرینت شده باشه و الکترونیکی قبول نمیکنن؟ ممنونم

هونر

سلام باید پرینت بگیرین. لیستی از نمایشنامه های مهم رو نوشتن و شما اون هایی که خوندین رو تیک میزنین و از همون ها ازتون سؤالاتی پرسیده میشه. انگیزه شما برای ورود به این رشته و رتبه زیرگروه4 اهمیت زیادی داره. می تونین برای سؤالات خاصی که ازتون پرسیده میشه و آمادگی اون ها از کلاس های فشرده مربوطه در هونر استفاده کنین. برای این رشته بصورت آنلاین هم کلاس برگزار میشه.

روشن

سلام. عذر میخوام ممکنه راجع به آزمون عملی ادبیات نمایشی توضیح بدید که منظور از رزومه سابقه فعالیت تو تئاتر هست و اینکه مثلا باید نمایش نامه ای نوشته باشیم ؟ ممنون

هونر

سلام، رزومه کمک می کنه اما همون اول یه لیست بلند بالا میگذارن جلوتون که اسم نمایشنامه های معروفی توش هست و اونایی که خوندین رو باید علامت بزنین. بعد از اون هایی که علامت زدین، ازتون سؤالاتی محتوایی یا تحلیلی میپرسن. دوره ورکشاپ فشرده آزمون عملی ادبیات نمایشی و رشته های دیگه مثل بازیگری، نمایش عروسکی، طراحی صحنه هم از امروز شروع میشه. در صورت نیاز هر چه سریعتر اقدام کنین. برای هنرجویان خارج تهران فقط رشته ادبیات نمایشی به صورت آنلاین هم برگزار خواهد شد. اطلاعات بیشتر با پیغام در واتس اپ آموزشگاه که در صفحه تماس با ما نوشته شده.

نگینا

سلام خسته نباشید.میخواستم بدونم رشته بازیگری-کارگردانی یک رشته محسوب میشن؟ اینکه دانشگاه تهران رشته کارگردانی به صورت مستقل داره؟ ممنون

هونر

سلام، سؤال شما سؤال خاصی بحساب میاد که حتی پرسیدنش هم اطلاعات زیادی نیاز داره.
دانشگاه تهران و دانشگاه هنر عنوان این رشته رو “بازیگری” در دفترچه سازمان سنجش اعلام می کنه ولی دانشگاه تهران در بخش توضیحات عنوان مدرک این رشته رو “بازیگری-کارگردانی” اعلام کرده. به هر حال رشته کارگردانی تئاتر بصورت مستقل وجود نداره ولی باید قبول کنیم اکثر واحدهایی که در رشته بازیگری پاس می کنین هم مربوط به بازیگری هست و هم کارگردانی. در واقع بازیگر تئاتر به سواد و امکانات کارگردان نیاز داره و همینطور کارگردان تئاتر هم باید محدودیت ها و ابزار و تکنیک های بازیگری رو بدونه. به همبن دلیل در رشته بازیگری تئاتر سواد خوبی از کارگردانی هم بدست میارین.

Ziz

بعد کنکور تئوری 99 میتونیم تو دوره کلاس طراحی صحنه شرکت کنیم؟؟؟

هونر

سلام، این دوره ها از نیمه دوم تیرماه در مؤسسه شروع میشن. البته احتمال داره بعد از کنکور دوره فشرده هم برگزار بشه. اگر تهرانی یا کرجی هستین پیشنهاد میشه در دوره اول شرکت کنین.

Nirva

آیا تو این شرایط کرونایی کلاس آنلاین برگزار میکنید؟؟ اگه بله چجوری ثبت نام کنیم؟

هونر

سلام، بله و الان در حال برگزاریه. از اینستاگرام مؤسسه پیگیری کنین یا با مؤسسه تماس بگیرین. برای کنکور99 می خواین یا کنکور 1400؟

Nirva

برای 99

هونر

با توجه به بازه زمانی باقیمونده پیشنهاد میشه در همایش های جمع بندی ثبت نام و شرکت کنین که بهترین اساتید کشور با کمک تست های تألیفی و کنکور و همچنین تست های احتمالی کنکور، از 0 تا 100 مطالب مهم کنکوری اون درس رو مرور می کنن. برای ثبت نام تماس بگیرید.

پریسا

عرض سلام و خسته نباشید دانشجوی کارشناسی طراحی لباس هستم و میخوام کنکور نمایش عروسکی بدم و هیچ سررشته ای از این رشته ندارم.. آیا امکانش هس که بتونم یاد بگیرم؟چه مدت زمان لازم دارم؟

هونر

سلام، برای این گرایش به خوبی می تونین با کمک کلاس های موسسه از پس مصاحبه بر بیاین. در 1/5 ماه می تونیم برای آزمون عملی عروسکی آمادتون کنیم. البته باید تا شهریور امسال در رشته قبلی فارغ التحصیل شده باشین.

مهرانا

درود بر شما. پرسشی داشتم. آیا امکان این هست که فقط برای کلاس آمادگی آزمون عملی بازیگری ثبت نام کنیم؟ من کنکور مرحله ی اول را داده ام و برای مرحله ی دوم کنکور نیاز به کمی آمادگی عملی دارم.

هونر

سلام، بله این امکان وجود دارد و این کلاس ها به هم وابسته نیستند. حتی شما می توانید برای مشاهده قدرت و ارزش این کلاس ها یک جلسه به رایگان میهمان افتخاری مؤسسه ی خودتون باشید.

نادیا

سلام. من سال بعد کنکور دارم، درکال حاضر رشتم انسانیه ولی میخوام کنکور هنر بدم و طراحی صحنه بخونم ، اما خیلی شناخت درستی از درس هایی که قراره تو کنکور بیاد ندارم و مهمتر از اون اینه که طراحیم خیلی خوب نیست!
میخواستم بدونم که تو کنکور عملی طراحی صحنه، طراحی هم لازمه؟! یعنی باید عالی بلد باشیم و انجام بدیم؟!

هونر

سلام، برای پرسش اولتون پیشنهاد می کنیم مقاله ی «معرفی کنکور هنر» رو بخونین تا با کنکور هنر بیشتر آشنا بشین.
برای مصاحبه طراحی صحنه آزمون طراحی نخواهید داشت و مهمه که یکی دو تا ماکت از نمایشنامه هایی که خوندین رو بسازین و همراهتون ببرین. اطلاعات نمایشی خوبی هم باید داشته باشین و نمایشنامه های مهم رو بخونین.
نکته مهمی که معمولاً هنرجویان در کنکور هنر نمی دونن اینه که رشته طراحی صحنه جزو زیرگروه ۱ هست نه زیرگروه۴! یعنی رتبه ی شما در زیرگروه ۱ در پذیرش نهایی شما ضریب ۵ و آزمون عملی شما ضریب ۴ خواهد داشت.

Aref

سلام میخاستم بدونم کنکور عملی طراحی صحنه در تهران برگزار میشه؟آیا امکان داره بخاطر کرونا برای داوطلبایی که از شهرستان میان مکان برگزاری تغییر کنه!؟

هونر

سلام، شما می تونین بصورت غیرحضوری از کلاس های عملی استفاده کنین. پس نگران نباشید. برای اطلاعات بیشتر به شماره واتس اپ آموزشگاه عبارت “آزمون عملی طراحی صحنه” و “غیر حضوری” رو ارسال کنین تا کارشناسان بهتون اطلاعات مهم برای شرکت در این کلاس رو ارسال کنن. شماره واتس اپ آموزشگاه هونَر: 09901737017

کنکور هنررزرو جلسهتغییر رشتهسال دوازدهم
با کارشناسان ما مشاوره نمایید.
41
0
نظرات شما برای ما مهم است، لطفا نظر دهیدx
()
x