بیشتر نگرانی داوطلبان برای شرکت در آزمون عملی موسیقی(مرحله دوم) در رشته نوازندگی و آهنگسازی، مبهم و نامشخص بودن منابع می باشد. از طرف دیگر، برای قبولی در رشته های موسیقی، آزمون عملی موسیقی اهمیت بسیار ویژه ای دارد. زیرا علاوه بر رتبه، تبحر شما در نوازندگی و شناخت شما از موسیقی نیز ملاک انتخاب خواهد بود. بسیاری از داوطلبان حتی با رتبه های بسیار خوب و تجربه ی نوازندگی نتوانسته اند، در این آزمون موفق شوند. زیرا آزمون عملی موسیقی دارای نکته ها و ظرافت هایی است که بسیار لازم است تا داوطلب در طی زمان این مطالب را فرا گرفته، و در روز آزمون عملی از آن ها بهره ببرد.

از آن جایی که یادگیری موسیقی در طی یک پروسه اتفاق می افتد، لازم است تا داوطلبان این رشته از همان ابتدا به فکر باشند. زیرا بسیاری از کسانی که در روز آزمون شرکت می کنند، افرادی هستند که شاید رتبه ی چندان مناسبی نداشته باشند، اما تجربه ی زیادی در نوازندگی دارند. به همین دلیل لازم است تا برای موفقیت حتماً از کلاس هایی استفاده کنید که علاوه بر ذکر نکات اساسی و مهم بر روی توانایی های شما برای نمایش هر چه بهتر آن در روز آزمون عملی نیز کار شود. 

زیر گروه پنج که به چند دسته تقسیم می شود که عبارتند از:

1. نوازندگی ساز جهانی

2. نوازندگی ساز ایرانی

3. موسیقی نظامی(پذیرش این رشته به صورت نیمه متمرکز صورت می گیرد.)

4. آهنگسازی

آزمون عملی یا مصاحبه رشته های نوازندگی ایرانی و جهانی و همچنین موسیقی نظامی به دو بخش تقسیم می شود: 

۱- امتحان نوازندگی

۲- سلفژ (سرایش)

حال این دو مورد را برای نوازندگی ساز ایرانی و کلاسیک بصورت مجزا توضیح خواهیم داد.

مراحل آزمون عملی نوازندگی ساز جهانی

۱- نوازندگی:

در این بخش داوطلب باید به اجرای یکی از سازهای ارکستر سمفونیک «به استثنای ساز های کوبه ای» بپردازد. همچنین قطعات انتخابی باید از سه دوره باروک، کلاسیک و رمانتیک باشد. (پیشنهاد می‌کنیم از دوره‌ی مدرن یا معاصر هم قطعه آماده داشته باشید)
بخش جدید اضافه شده به آزمون نوازندگی، «دشیفراژ» است. در این بخش نوازندگان به اجرای یک صفحه نت یا قطعه ناشناخته می‌پردازند که برای سنجیدن مهارت نوازنده به کار می‌رود.
همچنین نکته جالب و مهم آزمون عملی جدی، لزوم به حفظ بودن قطعات برای نوازندگان پیانو و گیتار است که نوازنده بدون نگاه کردن به نت، باید قطعه خود را اجرا کند. لازم به ذکر است مجموع نمرات این قسمت ۸۰ نمره می‌باشد و از اهمیت بالایی برخوردار است. برای نوازندگان غیر از پیانو و گیتار، آکومپانیمان (همنوازی) پیانو الزامی است و مثلاً نوازنده فلوت برای آزمون عملی باید یک پیانیست را که قبلاً با هم قطعات را تمرین کرده اند، به همراه خود در جلسه مصاحبه حاضر کند! (که برای هر کسی امکان پذیر نیست اما در صورت امکان نمره بسیار خوبی خواهید گرفت!)

۲- سلفژ یا سرایش:

سرایش دارای سه بخش ریتم خوانی، خواندن ملودی و تربیت شنوایی می باشد. که لازم است هنرجو با شناخت صحیح نُت ها بتواند آن ها را با ریتم درست بخواند.

اگر بخواهیم این بخش را بازتر کنیم باید گفت بر اساس آخرین و جدید ترین آزمون عملی موسیقی در کنکور سال 1400، ابتدا تعدادی خط ریتم و ملودی توسط داوران از قبل انتخاب و نوشته شده است که هر کدام از خط ها، شماره ای دارند.
شماره این خط ها بر روی کاغذ های مختلف نوشته شده و هنرجو یکی از این کاغذ ها را به صورت تصادفی انتخاب می‌کند و سپس هنرجو یک خط ریتم با میزان نمای ساده و ترکیبی را می‌خواند.
بعد از آن نوبت به خواندن خط ملودی ای که در گام مینور و ماژور است، می‌رسد .
در قسمت شنوایی ، فواصل به صورت ملودیک (دو نت پشت سرهم بصورت بالارونده یا پایین رونده نواخته می‌شوند) و یا هارمونیک ( دو نت بصورت همزمان یا دوبل نت) نواخته شده و داوطلب باید نام آن فاصله که در محدوده‌ی یک اکتاو می‌باشد را تشخیص دهد. مثل فاصله‌ی چهارم افزوده یا ششم کوچک.

این بخش بیست نمره از صد نمره آزمون عملی را به خود اختصاص می‌دهد.
اکثر داوطلبان با در نظر گرفتن اینکه نمره ساز تخصصی بیشتر از سلفژ می‌باشد، کمتر روی آن تمرکز می‌کنند.
نکته مشهود در سالیان اخیر این است که اگر چه بعضی از شرکت کنندگان در ساز تخصصی خود بسیار قوی باشند «مثل کسی که خانواده موزیسینی دارد یا از بچگی به کلاس موسیقی رفته» ولی اکثر آنها در آزمون سلفژ و قسمت های مختلف آن به مشکل برمی‌خورند.
پس اگر کسی بتواند پا به پای ساز خود، سلفژ خود را به نسبت قوی کند، می‌تواند رقبای سرسخت خود را کنار زده و به نتیجه مطلوب مورد نظر خود دست پیدا کند که با چند جلسه تخصصی در مورد هر بخش توسط کلاس های آنلاین استاد کثیری فر با کد گذاری های انجام شده، به راحتی از پسِ تمام سؤالات آزمون سلفژ برخواهید آمد.

متن اطلاعیه سازمان سنجش در مورد آزمون عملی رشته نوازندگی ساز جهانی در کنکور هنر 1400:

نكات مهم برای متقاضیان رشته موسيقي جهاني: مفاد آزمون در 2 بخش است: بخش اول:- سرايش (خواندن ملودی در گام‎ های ماژور و  مینور، وزن خوانی ترکیبي و ساده)- شنوايي (یک صدایی ملودی تنال، دوصدایی (تشخیص فواصل ملودیک و هارمونیک)). بخش دوم:- اجرای يكي از سازهاي موجود در اركستر سمفونيك (به استثناي سازهاي ضربي)- اجرای سه قطعه کامل از دوره­های باروک، کلاسیک و رومانتیک- همراهی پیانو برای متقاضیان غیر از پیانو و گیتار الزامی است.- دشیفراژ (برای سازهای پیانو و گیتار اجرای یک قطعه ناشناخته الزامی است). نوازندگان پيانو و گيتار ملزم به اجراي رپرتوار (دوره هاي باروك،كلاسيك و رومانتيك)، از حفظ (بدون استفاده از نت) هستند.

مراحل آزمون عملی نوازندگی ساز ایرانی

۱- نوازندگی ساز ایرانی:

در این بخش هنرجو باید بر یکی از سازهای موسیقی ایرانی شامل تار، سه تار، سنتور، نی، کمانچه، قانون، رباب، عود یا قیچک تسلط داشته باشد.

در قسمت ساز تخصصی با دو تیتر اصلی روبرو هستیم: ۱- حفظ ردیف ۲- قطعه نوازی
در بخش حفظ ردیف لازم است که داوطلب بر یک دستگاه و دو آواز از ردیف های معتبر مانند: « میرزا عبدلله، میرزا حسینقلی، دوامی ،صبا و… » تسلط داشته باشد.
گاهی مانند آزمون عملی کنکور هنر سال 1400 دراطلاعیه قبل آزمون عملی، سایت سازمان سنجش به اجرای دو آواز برای آزمون بسنده کرده ولی در روز آزمون عملی نوازندگی ساز ایرانی از داوطلب علاوه بر دو آواز، اجرای یک دستگاه هم خواسته شده بود که هنرجویان را غافلگیر کرده بود!
از این رو هنرجو باید تسلط کافی را بر موارد ذکر شده داشته باشد. 
در بخش قطعه نوازی، داوطلب دو قطعه اختیاری را انتخاب کرده و معمولاً یکی از آنها توسط هیأت ژوری پرسیده می‌شود.
در این مورد باید گفت که قطعه مورد نظر می‌تواند در هر دستگاهی باشد و لزومی برای انتخاب آن در دستگاه خاصی نیست.

۲- سلفژ:

موارد آزمون سلفژ در همه شاخه های موسیقی یکسان است که توضیح داده شد. به استثنای اینکه در قسمت موسیقی ایرانی، در قسمت سرایش ملودی، خواندن ملودی در مُدِ ایرانی نیز از موارد آزمون سلفژ است.

متن اطلاعیه سازمان سنجش در مورد آزمون عملی رشته نوازندگی ساز ایرانی در کنکور هنر 1400:

نكات مهم برای متقاضیان رشته موسيقي ايراني: مفاد آزمون در 2 بخش است: بخش اول:- سرايش (خواندن­ ملودی درگام‎ های ماژور، خواندن ملودی مینور یا مد ایرانی، وزن خوانی ترکیبي و ساده)- شنوايي (یک صدایی ملودی تنال، دوصدایی (تشخیص فواصل ملودیک و هارمونیک))   بخش دوم:- اجرای يكي از سازهاي موسيقي سنتي ايرانی (تار، سه تار، سنتور، نی، کمانچه، قانون، عود، قیچک)- اجرای یک ردیف (از ردیفهای معتبر موسیقی ایرانی)- دو آواز به انتخاب متقاضی و اجرای سه گوشه به پرسش داوران – قطعه نوازی (اجرای دو قطعه تخصصی ساز به انتخاب متقاضی و اجرای یک قطعه به پرسش داوران) مي­ باشد.

مراحل آزمون عملی رشته آهنگسازی

آزمون عملی یا مصاحبه رشته آهنگسازی به ۵ بخش تقسیم می شود

۱- هارمونی:

با توجه به تأثیری كه هارمونی در قبولی امتحان ورودی دارد، می بایست تمركز بیشتر را به این مبحث اختصاص داد و از آنجا كه قسمت مقدماتی آن در دوره کنکور فراگرفته شده است (مخصوصاً مبحث آکوردشناسی)، با استفاده از دوره های آموزشی آموزشگاه هونر، زمان کمتر از سه ماه هم می تواند برای آموزش ادامه مباحث کفایت کند. البته زمان بیشتر به معنی تسلط و تمرین بیشتر است و در صورتیکه هنرجو با مباحث تئوری موسیقی آشنایی نداشته باشد، روند انجام کار برای آمادگی آزمون عملی، چند ماهه خواهد بود. خوشبختانه امتحان هارمونی دارای منبع و نمونه سؤالات تقریباً مشخصی می باشد و تنها با کسب مهارت (که آن هم با تمرین و آموزش صحیح و شروع به موقع) حاصل می گردد.

در این قسمت چند میزان وجود دارد که نت های باس با شیفراژ های مختلف در اختیار هنرجو قرار دارد و باید با نوشتن بخش های سوپرانو، آلتو و تنور و با وصل و حل صحیح آکورد ها آن را پاسخ دهد. در واقع آزمون هارموني به صورت كتبي شامل يك سوال باس شماره گذاري شده تا پايان آكوردهاي هفتم (اعم از دومينانت، فرعي و ثانوي) می باشد.

۲- سرایش (سلفژ):

با توجه به اینکه این بخش با سلفژ آزمون عملی نوازندگی یکسان است پیشنهاد می‌کنیم بخش مربوطه رو در بالای مقاله دوباره مطالعه کنید. در ضمن این نکته رو مد نظر داشته باشین که برای بازبینی مصاحبه ی بعضی از هنرجویان برای نمره دادن دقیق تر یا داشتن اسنادی در هنگام اعتراض هنرجویان به نتیجه نهایی، تمام این بخش توسط یک دوربین فیلمبرداری ضبط می‌شود. پس به همین شکل قبل از مصاحبه تمرین کنید تا اولین تجربه شما در مورد پاسخگویی در کنار دوربین تلخ و ترسناک نباشد!

۳- نوازندگی پیانو (آشنایی با پیانو)

نگرانی بیشتر هنرجویان نداشتن وقت کافی برای آمادگی برای امتحان نوازندگی پیانو برای آزمون نوازندگی می باشد، درحالی كه نواختن یک سونات یا سوناتین بصورت کامل یا موومان اول آن از یکی از سه دوره باروک، کلاسیک و رمانتیک کافیست و طی فرصت کوتاه (حداقل چند ماه) می توان برای نواختن این قطعات آماده شد.

۴- سازشناسی ایرانی و جهانی

منابع مشخص شده برای این آزمون از سه کتاب تشکیل می گردد:

الف) شناخت سازهای اركستر سمفونیک ۱ (سازهای زهی آرشه ای)

ب) شناخت سازهای اركستر سمفونیک ۲ (سازهای بادی و ضربی)

ج) آشنایی با سازهای ایرانی مؤلفان: آقایان تقی ضرابی و اتابک الیاسی، ناشر: نشر كتاب های درسی ایران

هر سه كتاب، کتاب های رسمی آموزش و پرورش می باشند و در هنرستان های موسیقی تدریس می شوند.

این آزمون به صورت تستی بوده و شامل ۱۰ تست از سازهای ارکستر سمفونیک و ۵ تست از سازهای ایرانی می‌باشد که اگر در کلاس تئوری خلاقیت موسیقی کنکور هنر از استاد کثیری فر استفاده می کنید برای هر 15 سؤال آماده هستید.

 در آزمون آهنگسازی به ترتیب هارمونی و سپس سرایش و پیانو از ضرایب بالاتری برخوردار هستند.

۵- نوشتن یک قطعه موسیقی که حدوداً یک ماه قبل از مصاحبه در اطلاعیه آزمون عملی آهنگسازی فرم مورد نظر آن اعلام میشود (مثلاً فرم باینری یا دو بخشی) و همچنین آمادگی برای نواختن آن با پیانو و تحویل نت های آن به داوران برای پرسش های فنی مختلف احتمالی در نام آکوردهای استفاده شده و غیره

متن اطلاعیه سازمان سنجش در مورد آزمون عملی رشته آهنگسازی در کنکور هنر 1400:

نكات مهم برای متقاضیان رشته آهنگسازي: مفاد آزمون در 3 بخش است: بخش اول: هارموني به صورت كتبي شامل يك سوال باس شماره گذاري شده تا پايان آكوردهاي هفتم (اعم از دومينانت، فرعي و ثانوي)- 15 سوال سازشناسي ايراني و جهاني به صورت چهارگزینه­ای كتبي (5 سوال سازشناسي ايراني و 10 سوال سازشناسي جهاني)، بخش دوم: – سرايش(خواندن ملودي درگامهاي ماژور و مينور، وزن خواني تركيبي و ساده) – شنوايي (يك صدايي ملودي تنال، دوصدايي(تشخيص فواصل ملوديك و هارمونيك) بخش سوم: پيانو: اجراي دو قطعه به انتخاب داوطلب الزامي است. 1- يك سونات يا سوناتين (موومان اول يا كامل) از دوره­هاي باروك، كلاسيك و رمانتيك2- قطعه­ای به فرم ” باينري” براي پيانو که از قبل توسط داوطلب ساخته شده و پاریتور آن آماده ارائه به داوران است.

توصیه مهم برای موفقیت در آزمون مرحله دوم آهنگسازی و نوازندگی ساز کلاسیک یا ایرانی:

کسب رتبه مناسب در آزمون مرحله اول نقش بسیار مهمی در قبولی نهایی دارد.(ترجیحاً تمرکز بیشتری برروی بخش تئوری بگذارید.) مخصوصاً که در دو سه سال اخیر سازمان سنجش از هنرجویان می خواهد در روز مصاحبه ی عملی رشته های نوازندگی و آهنگسازی، کارنامه ی اولیه خود را به همراه داشته باشند.

پیشنهاد می شود برای آزمون عملی حداکثر از نیمه دوم سال تحصیلی به فکر باشید و منابع مربوطه که بسیار در بخش تئوری کنکور هم تاثیرگذار است، مطالعه نمائید.

همچنین اگر فقط به رشته نوازندگی ساز یا فقط به آهنگسازی علاقه دارید بدلیل رقابت زیاد در هر کدام از رشته ها با توجه به تعداد هنرجویان شرکت کننده، حتماً در هر دو رشته، آزمون عملی داده تا در انتخاب رشته شانس بالاتری داشته باشید. بدیهی اینکه با شرایطی می توانید پس از قبولی در یک از این رشته ها و پاس کردن حدود یک پنجم واحدها، به رشته مورد علاقه خود در همان گروه و دانشگاه، تغییر رشته بدهید! (دانشگاه هنر هر دو رشته را دارد که دانشکده موسیقی آن در کرج واقع است.)

برای اطلاعات دقیق تر برای موفقیت در این رشته می توانید با رتبه کل۱ و 7کشوری در کنکور هنر مشاوره رایگان داشته باشید.

 

قبولی های رشته ی موسیقی آموزشگاه هونَر در سال های اخیر:

ردیف نام و نام خانوادگی رتبه  دانشگاه محل تحصیل
1 نگار غریبی 2 آهنگسازی دانشگاه هنر تهران
2 محسن کوشکی 15 آهنگسازی دانشگاه هنر تهران
3 علی حسینی 17 نوازندگی موسیقی جهانی دانشگاه تهران
4 فرشته فراهانی 27 آهنگسازی دانشگاه هنر تهران
5 سعید رحیمی پور 52 نوازندگی ایرانی دانشگاه هنر
6 سپند دادبه 54 نوازندگی جهانی دانشگاه تهران
7 علی دویلان 91 نوازندگی ایرانی دانشگاه هنر تهران
8 معراج رفیعی 457 نوازندگی ایرانی دانشگاه هنر تهران

 

نویسندگان:

سهراب بحیرایی (دانشجوی نوازندگی کمانچه دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران)

مسعود کثیری فر (استاد درس خلاقیت موسیقی آموزشگاه هونر و رتبه کل۱ و کشوری7 در کنکور سراسری هنر)

 

* تمامی حقوق این مقاله برای آموزشگاه هونر محفوظ است و هرگونه استفاده بی اجازه پیگرد قانونی دارد. 

لطفاً در صورت رضایت از محتوای این مقاله، جهت حمایت از ما به آن امتیاز بدهید:
[تعداد: 89 امتیاز کل: 4.2]
guest
259 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
محمد

سلام من در رشته ریاضی سال یازدهم تحصیل میکنم و آهنگسازی هم کار میکنم و در سطح متوسط هم تئوری موسیقی بلدم و کمی هم از پیانو آکورد و نت هارو میشناسم ولی به صورت حرفه ای نمیزنم و به مدت سه ساله گیتار کار میکنم به نظر شما شانسی برای قبولی در آهنگسازی دارم ؟ و این که منی که در رشته ریاضی سال یازدهم هستم چیکار باید بکنم برای این موضوع

هونر

سلام، بله شانس که دارین البته با برنامه ریزی این شانس رو باید به عدد 100% نزدیک کرد.
دیپلم ریاضی بگیرین و کنکور هنر بدین. تا سال 1403 دانش آموزان با دیپلم های مختلف می تونن در کنکور هنر شرکت کنن پس از این فرصت های واپسین استفاده کنین.
از الان کلاس های موسیقی، درک عمومی هنر، خلاقیت تصویری و تجسمی و همچنین خلاقیت نمایشی رو بصورت آنلاین از کلاس هاس آموزشگاه هونر استفاده کنین.
برای سلفژ از پایان آذر با استاد کثیری فر و برای هارمونی بعد از کلاس خلاقیت موسیقی که امسال اومدین از اسفندماه می تونین با 12 جلسه هارمونی رو آموزش ببینین و موفقیتتون رو مطمئن تر کنین. بخش سازشناسی ایرانی و کلاسیک به شکل بسیار کاملی در کلاس خلاقیت موسیقی تدریس میشه که به راحتی می تونین به هر 15 تست سازشناسی آزمون عملی آهنگسازی پاسخ بدین.

فوژان کسائی

سلام وقت بخیر
می‌خواستم بپرسم من سال دهم رشته ریاضی هستم و می خوام تغییر رشته بدم به موسیقی و میشه گفت نزدیک یک سالی کلاس رفتم و چون آکورد و نت ها رو بلد بودم خودم آهنگ هارو یاد گرفتم و چندتا از آهنگ های معروف رو هم بلدم. می خواستم بدونم می تونم تو آزمون شرکت کنم و قبول بشم؟! یعنی دانش آموز اینجوری با این شرایط میپذیرن؟! به صورت تئوری هم تا حدودی بلدم ولی علاقه خیلی زیادی دارم.

هونر

سلام، معموملاً هنرستان های موسیقی نهایتاً از سال هفتم هنرجو پذیرش می کنن و اگر خیلی پارتی بازی بکنین شاید از سال دهم هم می شد یه کاری کرد (اگر خیلی آشنا داشتین و نوازندگی فوق العاده ای داشتین و در آزمون تئوری و سلفژ و غیره موفق می شدین). “آپدیت: البته هنرستان موسیقی در کرج و یا احتمالاً شهرستان ها از دوره دوم متوسطه یعنی دهم هم پذیرش و آزمون ورودی دارن.”
پیشنهاد میشه با توجه به زمانی که این سؤال رو می پرسین همون رشته خودتون و یا یکی از رشته های نظری دیگه مثل تجربی اگر علاقه دارین بمونین و یا به رشته های دیگه هنرستان تغییر رشته بدین تا برای کنکور 1403 محدودیت نداشته باشین و برای قبولی در کنکور هنر و رشته نوازندگی ساز ایرانی یا کلاسیک (نگفتین چه سازی) و یا آهنگسازی تلاش کنین.

البته اگر قوانین کنکورهای 1404 (تاریخ اصلاح و بروز شده) به بعد اجازه شرکت شما رو در کنکور هنر بده که فعلاً ابهامات زیاده و اخبار خیلی ناقصی به گوش می خوره. با این شایعات و شنیده ها احتمالاً شما نتونین در کنکور هنر 1404 (تاریخ اصلاح و بروز شده) شرکت کنین اما هنوز باید صبور بود.

mohammad_shayan

سلام وقت تون بخیر . من 18 سالمه و دانشجوی ترم اول مهندسی کامپیوتر هستم اما چندین ساله به موسیقی و آواز علاقه مندم ؛ چند سالی هستش تو زمینه آواز کار میکنم و یک سال و نیمه که کلاس میرم و نوازندگی گیتار رو هم 2 ماهه شروع کردم و الان تمایل دارم از دانشگاه انصراف بدم و توی کنکور هنر1401 شرکت کنم(برای آهنگسازی یا نوازندگی موسیقی جهانی)اما خانواده مخالف هستن. درسم هم توی دبیرستان خوب بوده اما علاقه ای بهش نداشتم. ممنون میشم از تجربه تون استفاده کنم که باید پشت کنکور بمونم یا اینکه در کنار دانشگاه، کلاس ها و دوره های مختلف موسیقی شرکت کنم .

هونر

سلام، ممنون که به تجربه هونر اعتماد دارین و باهامون مشورت می‌کنین.
انصراف یا عدم انصراف از رشته قبلی شما یک تصمیم کامل شخصی هست که ما سعی می‌کنیم بخشی از جنبه های اون رو در نظر بگیریم و شفاف سازی کنیم.
اگر رشته ای که می‌خونین رو دوست ندارین و مطمئن هستین با شناخت نسبت به تمامی رشته های موجود عاشق رشته موسیقی و نوازندگی و یا آهنگسازی هستین و استعداد و رغبت شما در این رشته هست و آینده خوبی رو در انتظار خودتون می‌بینید، بدون شک و لحظه ای درنگ از رشته قبلی انصراف بدین!
ما انسان ها اونقدر زنده نیستیم که در رشته ای که بهش علاقه نداریم و آینده ای نمی‌بینیم و قرار نیست تأثیرگذار باشیم، مدرک لیسانس هم بگیریم؟!؟!

چون پسر هستین باید حواستون به خدمت سربازی باشه که یکبار حق انصراف دارین و اینکار رو ترجیحاً در بهمن یا اسفند انجام بدین. در روز تولدتون هم برین پلیس+۱۰ که اگر موافقت کردن بتونین زمانی برای غیبت نخوردن سربازی بخرین چون ممکنه یکی دو سال و حتی بیشتر عقب بندازنش تا دیگه استرس این قضیه رو فعلاً نداشته باشین.
اگر در حال حاضر در دانشگاه روزانه تحصیل می‌کنین بخاطر ممنوعیت شما در پذیرش کنکور در رشته های روزانه در کنکور هنر ۱۴۰۱ با توجه به انصرافتون، می‌تونین از سازمان سنجش درخواست لغو محرومیت کنین.
نکته آخر اینکه با توجه به اینکه به احتمال زیاد تغییراتی اساسی در کنکور هنر 1404(تاریخ اصلاح و آپدیت شد) پیشِ رو خواهد بود و شاید دیگه نتونین با توجه به نوع دیپلمتون در کنکور هنر اون سال ها و بعد از اون شرکت کنین همین امسال و همین ماه و همین هفته و از لحظه ای که تونستین در کلاس های آنلاین کنکور هنر هونر ثبت نام و شرکت کنین.
آمار قبولی هنرجویان موسیقی در هونر بسیار بالاست و اگر از هنرجویان رشته های مربوط به موسیقی در دانشگاه تهران و هنر سؤال کنین خیلی هاشون هونَر رو میشناسن و یا از کلاس های این مؤسسه استفاده کردن.
در صورت تمایل اقدام کنید و یکبار با تمام وجود روی آتش درونتون سرمایه گذاری کنین.?

parnian

سلام من هنرجوی گیتارهستم یک ساله آموزشگاه میرم ریتم و ملودی زیاد کارکردم. کتاب کنکورو تئوری موسیقی هم مطالعه میکنم و کلاسهای سلفژ و آمادگی کنکورهم قراره شرکت کنم. میخواستم بدونم آیا برای رشته ی نوازندگی ساز جهانی(گیتار) کافیه؟ میتونم رتبه ی قبولی بیارم؟ نیازی نیست سازپیانو یا سنتی اجراکنم؟

هونر

سلام، پیشنهاد میشه در هر دو رشته نوازندگی ساز جهانی (گیتار) و آهنگسازی شرکت کنین و برای اون از الان آماده بشین. با روش هایی می تونین در دانشگاه هنر این دو رشته رو به همدیگه عوض کنین پس حتماً روی هر دو حساب باز کنید.
در مورد قبولی در مرحله اول و دوم و صحبت های تخصصی تر بعد از خوندن کل دیدگاه های دیگر عزیزان و پاسخ ها، برای مشاوره اقدام کنید.

Mahdi

سلام. ببخشید بنده دوازدهم تجربی هستم و امسال قصد دارم در رشته آهنگسازی قبول بشم اما درباره ازمون عملی هیچی بلد نیستم نه سلفژ بلدم نه نوازندگی پیانو. لطفا من را راهنمایی کنید. ممنون.

هونر

سلام، برای هر سه بخش سلفژ با چند جلسه کلاس خصوصی و تمرین های چند ماهه شما این مسأله به راحتی حل میشه.
اگر توانایی خرید یک پیانوی حداقل دست دوم دیجیتال رو داشته باشین می تونین برای حداقل موومان اول سونات و یا یک سوناتین آماده بشین. اگر نه باید از آموزشگاه های موسیقی اتاق پیانو اجاره کنید. حذف این بخش در صورتیکه رتبه حدوداً زیر 30 داشته باشین ممکنه بهتون آسیب نزنه ولی در کلاس تئوری موسیقی استاد کثیری فر با تئوری موسیقی ایرانی و کلاسیک با روش ها و کدگذاری های ایشون آشنا میشین و برای سازشناسی ایرانی و کلاسیک که بخش مشترک آزمون عملی و درس خلاقیت موسیقی مرحله اول کنکور هنر هست، در کلاس خلاقیت موسیقی آموزش می بینید و کلاس دیگه ای براش نیاز ندارین. فقط بخش هارمونی می مونه که بعد از تمام شدن دوره خلاقیت موسیقی می تونین درک و دریافت خوبی ازش داشته باشین و در 10 جلسه، هارمونی لازم برای موفقیت در آزمون عملی موسیقی رو فرا می گیرید.
اطلاعات بیشتر با هماهنگی مشاوره رایگان و تصویری با استاد کثیری فر خواهد بود.

مهران

.سلام، من پایه نهم هستم و امسال انتخاب رشته دارم
از ۹سالگی گیتار پاپ کار میکنم (تقریبا ۶سال)
.به تازگی هم سبک فلامنکو رو شروع کردم

سال دیگه میخوام برم رشته موسیقی در هنرستان هنرهای زیبا (مشهد)

میخوام بدونم پیش نیازش چیه؟
آزمون تئوریش چجوریه؟
آزمون عملی چجوریه؟؟

هونر

درود، از سؤالاتی که دیگر عزیزان در این مورد پرسیدن استفاده کنین.
در کل باید روی 3 مورد برنامه ریزی کنید:
1- ریتم خوانی (پارلاتی) 2- خواندن ملودی (کانتاتی) 3- نوازندگی ساز مورد نظرتون (ساز غیر ضربی و کوبه ای)
با توجه به ابنکه کدوم هنرستان موسیقی قراره امتحان بگیره ممکنه بعضی از این بخش ها حذف یا موارد دیگه ای اضافه بشه. پس باهاشون تماس بگیرین و اطلاعاتتون که کامل شد در پاسخ به این متن اطلاعاتی رو که بدست آوردین رو بذارین تا بقیه هم استفاده کنن.
پیش زمینه ای نیاز ندارین و برای دو بخش اول می تونین از کلاس های سلفژ جناب مسعود کثیری فر استفاده کنین که دوشنبه ها و بصورت آنلاین برگزار میشه، استفاده کنین.

فاطمه امیری

سلام ممنون بابت مقاله خوبتون کلی کمکم کرد. سوال من این بود من الآن قصد انتخاب رشته دارم و قطعی میخوام در رشته نوازندگی پیانو یا آهنگسازی کار کنم و نزدیک ۷ ۸ سال هست که پیانو میزنم با این وجود بنظر شما برای کنکور هنروبنظر شما یکی از رشته های هنر رو برم بهتره یا اینکه یکی از نظری ها مثل ریاضی؟چون به جفتشون علاقه دارم و سوال دومم این بود ک یعنی اگر من ریاضی انتخاب کنم و کنکورم میشه سال ۱۴۰۴ یعنی ممکنه نتونم کنکور هنر بدم و این ریسکه درسته؟ و سوال آخرم این بود بنظر شما خیلی بچه های هنرستان موسیقی از بقیه سرترن و شانس قبولی بیشتری دارند؟

هونر

سلام، ممنون از نظر لطف شما، ما برای شما باید به روزترین و کامل ترین اطلاعات رو آماده کنیم تا بتونین روی سایت هونر که به قول بعضی از هنرجویان، دائرة المعارف کنکور هنر به حساب میاد حساب کنین.
– برای سؤال اول واقعاً به علاقه شما بستگی داره. فکر کنین در هر دو گروه ریاضی و هنر در کنکور رتبه 1 آوردین. کدوم رشته رو انتخابی می کنین؟ در حال حاضر هم طبق تصمیم نهاییتون می تونین تصمیم درست رو بگیرین.
– برای مورد دوم باید بگیم بله ریسک داره. یعنی اگر قانون تغییری نکنه شما از سال 1404 و بعد از اون دیگه نمی تونین در کنکور هنر شرکت کنین.
– در مورد هنرجویان هنرستان موسیقی باید گفت اگر برنامه ریزی خاصی در آموزشگاه خاصی نداشته باشن شانس زیادی در مرحله اول کنکور هنر نخواهند داشت. پس خیلی نگران اون ها نباشین و روی قدم های درست خودتون تمرکز کنین.

نیما

سلام من دیپلم تجربی دارم و امسال ترم اول مترجمی زبان انگلیسی تو دانشگاه آزادم ولی میخوام انصراف بدم و کنکور هنر بدم تا رشته آهنگسازی دانشگاه هنر تهران قبول شم. از طرفی هیچ کلاس موسیقی نرفتم ولی خیلی علاقه دارم.
خواستم بدونم میتونم تو هفت ماه آموزش ببینم و خودمو واسه امتحان عملی رشته آهنگسازی آماده کنم؟ قبول می شم یا امکان نداره؟ ممنون

هونر

سلام، درخواست مشاوره تصویری رایگان با استاد کثیری فر در واتس اپ داشته باشین. امکان قبولی دارین به شرطی که کلاس های مؤسسه رو شرکت کنین و پشتکار زیادی داشته باشین و برای عملی طبق نظر استاد اقدام کنید. اسفند انصراف بدین و برای خدمت سربازی و خریدن زمان اضافی در صورتیکه کارت معافیت ندارید در مشاوره سؤال بفرمایین.

احمد

سلام وقتتون بخیر من میخوام که کنکور هنر شرکت کنم و سنتور میزنم و در حد حرفه ای هستم ولی برای رتبه ی کنکور نگرانم که نتونم رتبه ی خوبی بیارم که بتونم برم دانشگاه موسیقی تهران به خاطر اینک رشتم تجربیه میشه لطفا بگین که اگر نمره ی خوبی تو عملی کسب کنیم بعد حداکثر رتبه ای که باید توی کنکور بیاریم تا بتونیم قبول بشیم دانشگاه هنر چنده؟????

هونر

سلام، اگر مفاد کامل آزمون عملی نوازندگی ساز ایرانی رو از مقاله می‌دونین شاید با رتبه زیر ۵۰ در سهمیه در زیرگروه۵ خیلی نگرانی خاصی برای تعداد و قدرت رقبا نداشته باشین.
پیشنهاد میشه از کلاس های آنلاین کنکور هنر هونر استفاده کنین. با ارسال کلمه «مشاوره و کلاس آزمایشی» به شماره واتس اپ 09901737017 می‌تونین یک هفته این کلاس ها رو تست کنین.
لطفاً با دقت کل سؤال و جواب های این مقاله و مقالات پر طرفدار سایت رو مطالعه کنین.

...

سلام ببخشید برای المپیاد ادبیات میگن در صورت قبولی از کنکور معاف میشید و میتونیدبه رشته های هنر و انسانی دانشگاه برید … رشته موسیقی هم حساب هست ؟

هونر

سلام، اطلاعاتمون در این مورد خاص کافی نیست. اما با توجه به اینکه رشته های موسیقی شامل نوازندگی ساز ایرانی یا ساز جهانی و یا آهنگسازی هر سه با آزمون عملی و مصاحبه تخصصی هنرجویان رو پذیرش می‌کنن بعید می‌دونیم که با رتبه برتر شدن در المپیاد کشوری ادبیات بتونین وارد رشته های متمرکز خاص (آزمون عملی دار) بشین.
البته خیلی افتخار دادین به ما سر زدین مهتاب خانم المپیادی ???
اگر به رشته های مربوط به موسیقی علاقه دارین ولی هنوز نوازنده نیستین میشه برای قبولی در آهنگسازی برنامه ریزی های خاصی رو انجام داد.
لطفاً تمام سؤال و جواب های مقاله رو مطالعه کنین و اگر دوازدهمی هستین تمام کلاس های آنلاین کنکور هنر در دروس تخصصی رو ثبت نام و شرکت کنین.

معین

سلام من قبلا تا حدودی ساز سه تار رو کار کردم و توانایی نت خوانی دارم. به نظرتون میتونم از الان برای یادگیری پیانو اقدام کنم و همزمان دروس تئوری لازم برای کنکور هنر رو هم بخونم و در کنکور شرکت کنم ؟ ( نوازندگی ساز های جهانی ) توی نزدیک به ۷-۸ ماه وقت دارم حدودا تا کنکور 🙁

هونر

سلام، شما قطعاً می تونین برای موفقیت در رشته آهنگسازی قدم های محکمی بردارین اما برای قبولی در رشته نوازندگی پیانو در دانشگاه تهران یا هنر با توجه به ضریب ۶ آزمون عملی و اینکه نوازندگی ۸۰٪ نمره رو داره نباید امیدوار باشین. البته راهکارهایی وجود داره که می تونین در دانشگاه با یک سری قوانین ساده که خیلی کسی ازشون خبر نداره به نوازندگی تغییر رشته بدین بدون هیچگونه آزمون عملی! از کلاس های آنلاین هر چه سریعتر استفاده کنید

سونیا

سلام من رشته ی تجربی سال یازدهم هستم اما امیدی به قبول شدن در رشته ی تجربی ندارم. حدودا دوساله گیتار کار میکنم اما حرفه ای نیستم. میتونین راهنمایی کنین که برای قبولی تو کنکور و رشته ی موسیقی باید چیکار کنم؟ اصلا شانسی برای قبولی دارم؟

هونر

سلام، خیلی بستگی به همون دو سالی داره که گیتار زدین. اگر خیلی آماتور هستین احتمالاً تا مرداد ۱۴۰۲ که حدوداً تاریخ آزمون عملی شماست بتونین به جایی برسین که روی بعضی قطعات باروک، کلاسیک و رومانتیک مسلط باشین. سلفژ هم در فاصله ۶ ماه با کلاس های آنلاین می‌تونه به نتیجه خوبی برسه.
اگر به پیانو هم علاقه دارین میشه بیشتر روی رشته «آهنگسازی» سرمایه گذاری کرد. لطفاً زمان بذارین و پرسش های دیگر علاقه مندان و کلیه پاسخ های ما رو در پایین مقاله مطالعه کنین.
از امسال کلاس خلاقیت موسیقی و همچنین سه بخش سلفژ با استاد کثیری فر رو شروع کنین.

Poya

سلام چگونه میتونم توی دوره‌های اموزشی شما شرکت کنم؟

هونر

سلام، به شماره واتس اپ 09901737017 پیام متنی بدین و درخواست ثبت نام در دوره مورد نظرتون رو ارسال کنین تا راهنماییتون کنن. پیشنهاد میشه کلاس های آنلاین مرحله اول کنکور هنر رو شرکت کنین و از یکی دو ماه دیگه کلاس های عملی موسیقی رو در رشته مورد نظرتون پیگیر و استفاده کنین.

حامد

نمره آزمون نوازندگی موسیقی جهانی از چنده و چگونه محاسبه می شود؟

هونر

نمره آزمون عملی نوازندگی ساز جهانی از ۱۰۰ هست که ۲۰ نمره مربوط به سه بخش سلفژ و ۸۰ درصد مربوط به قسمت های نوازندگی هست که در متن مقاله ارائه شده.

....

سلام وقتتون بخیر من دانشجو سال اول هستم (دانشگاه هم ثبت نام کردم) در رشته نوازندگی ساز های جهانی اما خیلی مبتدی هستم در نوازندگی و درواقع هیچی برای ارائه در ازمون عملی ندارم میخواستم بدونم اگه در ازمون عملی شرکت نکنم چه اتفاقی میوفته

هونر

سلام، سؤالتون خیلی برامون غیر شفاف بود. شما در دانشگاه نگران آزمون عملی هستین؟ یا می خواین در حالی که دانشجو هستین دوباره در کنکور سراسری هنر شرکت کنین و اون رشته ای که اعلام کردین رو بخونین؟
به هر حال بدون شرکت در آزمون عملی قبولی شما در مرحله اول کان لم یکن تلقی میشه و نمیتونین در دانشگاه های با آزمون این رشته رو انتخاب کنین.
پیشنهاد میشه بجای شرکت در آزمون عملی نوازندگی، در رشته آهنگسازی آزمون عملی بدین. چون شما که تجربه نوازندگی کمی دارین می تونین از پسِ قسمت های بیشتری از بخش های مختلف اون بر بیاین و برنامه ریزی کنین و همچنین ضریب آزمون عملی بجای ۶ برای رشته آهنگسازی ۴ هست و تأثیر کمتری داره. موفق باشید

هستی

سلام ببخشید من ۴ سال هست که پیانو میزنم قبلا سلفژ ام رفتم و تا حدودی بلدم برای نوازندگی ساز جهانی میخوام ولی همونطوری که گفتید برای اهنگسازی هم میخوام شرکت کنم فقط مشکلم بابخش ۵ ازمون اهنگسازیه من هیچ تجربه ای ندارم تو ساختن قطعه اونو چطور باید انجام بدم؟ یا کلاسی شما دارید برای اون قسمت آزمون عملی آهنگسازی؟

هونر

سلام، می تونین از دوستانی که می تونن این کار رو براتون انجام بدن کمک بگیرین.(بصورت عمومی نمیشه در مورد این موارد صحبت کرد)
توجه کنین که مهم نیست که قطعه پیچیده ای باشه. مهمه که مثلاً در فرم باینری یا هر چیزی که در اطلاعیه قبل از آزمون عملی اعلام میشه، ساخته شده باشه و بتونین با پیانو بنوازین و اگر سؤالاتی در مورد انواع آکوردها و کادانس هایی که در قطعه استفاده شده پرسیده شد، بتونین پاسخ مناسبی بهش بدین.
ممکنه سؤالاتی ازتون پرسیده بشه.

Mary

سلام من ۳ ساله که پیانو کار میکنم و میخوام کنکور ۱۴۰۱ برای نوازندگی جهانی شرکت کنم اما من سازم دیجیتاله و توانایی خرید اکوستیک‌ رو ندارم اما دیجیتال یاماها هست ایا میتونم با دیجیتال هم کنکور عملی رو قبول شم؟

هونر

سلام، بله مشکلی نیست. یکی دو ماه آخر از آموزشگاه های موسیقی اطرافتون اتاقی با پیانوی آکوستیک اجاره و تمرین کنین. بذای سه بخش سلفژ کلاس های آنلاین و ویژه ای دلریم. در صورت نیاز خبرمون کنید.

صدرا سماوات

باسلام
خواستم خدمت شما ادمین عزیز و مخاطبانتون عرض کنم …
(این دیدگاه دوست خوبمون صدرا سماوات بدون حذف قسمت هایی که توش ادبیات مناسبی نداشت، برای برای نمایش به خودشون و بقیه قابل تأیید نبود. پس این دیدگاه جزو معدود دیدگاه هایی هست که با ویرایش، در سایت نمایش داده میشه که تلاش ها و زحماتی که ایشون برای اصلاح یک بخش از آزمون عملی آهنگسازی مورد نظرشون بود، توسط همه دیده بشه و از طرف ما قدردانی بشه.)

هونر

آقا صدرا ممنون از دقت نظرت. اصلاح اون نکته ای که فرموده بودین انجام شد و واقعاً عمدی در کار نبوده. همونطور که خودتون هم می بینین تمام متن ها نوشته و تایپ میشن و از هیچ جای دیگه ای کپی برداری نمیشه و اگر کمی جستجو کنین متوجه می شین که متأسفانه انگار مقاله یا متن مشخصی که به روز باشه در مورد آزمون های عملی وجود نداره!
در مورد بقیه مقاله های سایت هم همیشه همشون بازنگری و به روز میشن و تماماً توسط تیم آموزش دیده، دقیق و هنری آموزشگاه هونر زیر ذره بین هستن و اگر یک چرخی در مقالات و پرسش و پاسخ های انتهای مقالات بزنین متوجه فنی بودن پاسخ ها و مقالات خواهید شد و این چیزی هست که ده ها هزار کاربر این سایت بارها و بارها این نکته رو در نظراتشون اذعان کردن.
باز هم از بذل توجه شما ممنون هستیم

مهدی

سلام من تو این سال ها آواز سنتی کار میکردم و متاسفانه شناختی روی سلفژ و تئوری ندارم و ساز رو هم درحد کمی بلدم اما شدیداً به آهنگسازی علاقه مندم و هرطور شده خودم رو میتونم برسونم اما نمیدونم چیکار باید بکنم

هونر

سلام، به شماره واتس اپ آموزشگاه به شماره 09901737017 درخواست مشاوره با یکی از اعضای بنیاد ملی نخبگان رو داشته باشین. کامل راهنمایی میشین.

سارا

سلام.میشه بخش سلفژ رو امتحان نداد و فقط نوازندگی کرد …یا حتما باید اونم انجام داد

هونر

سلام، شدنی که هست اما نتیجه خوبی نمی گیرید. برای بخش سلفژ می تونیم با یک دوره فشرده کلاس آنلاین به سطح خیلی خوبی برسونیمتون.

شمیم

ممنون از توضیحتاتون. من یه سوال داشتم. میخواستم بدونم تاثیر درصد خلاقیت موسیقی در کنکور توی آزمون عملی چقدره. ینی موقع آزمون عملی به درصد اون نگاه می‌کنن؟ معمولا میانگین درصد افرادی که قبول میشن چقدر هستش؟

هونر

سلام، در مقاله “معرفی کنکور هنر” و جدول ضرایب درس ها این اطلاعات موجوده. ضریب درس موسیقی برای کنکور مرحله اول ضریب 4 رو در زیرگروه 5 که مربوط به موسیقی هست داره اما طبق روش محاسبه سازمان سنجش چون درس تخصصی هست ضربدر 3 میشه. یعنی ضریب این درس 12 هست!!! اما به درصد موسیقی توجه زیادی نمیشه و رتبه در زیرگروه5 اهمیت زیادی داره که طبیعتاض با درصد بالای موسیقی بوجود میاد. موسیقی رو زیر 50 درصد نزنین اما این کمکی به شما نخواهد کرد چون تصوری از این درس ندارید. با مشاوره با استاد این درس بصورت رایگان می تونین اطلاعاتتون رو افزایش بدین.

مهشید

سلام خسته نباشید، یک سوال داشتم
من دهمم و رشتم ریاضیه، گیتار حدود دو سه سالی کار کردم
الان تصمیم گرفتم تغییر رشته بدم و برم هنرستان موسیقی، آیا این امکان وجود داره؟ و اینکه شما آیا میدونین اگر قرار باشه آزمونی از من بگیرن ، چجوری خواهد بود؟

هونر

سلام، امکان تغییر رشته در این مقطع وجود نداره اما اگر می خواین در رشته های نوازندگی یا آهنگسازی قبول بشین ابداً تغییر رشته راه مناسبی برای موفقیت نهایی نیست. از الان می تونین کلاس های غیرحضوری سلفژ رو با آموزشگاه بگذرونین. برای اطلاعات بیشتر به واتس اپ هونر پیام بدین تا براتون مشاوره ست بشه.

آرامش

سلام. ببخشید من شنیدم برای آزمون نوازندگی موسیقی جهانی برای ساز پیانو اگه یک اتود هم آماده کنیم نمره مثبت داره، میخواستم بدونم چجور اتودی باید باشه.

هونر

سلام، خیر اینطور نیست. شما برای نوازندگی باید توجه داشته باشید که 20% نمره مربوط به سه بخش سلفژ و 80% مابقی نمره آزمون عملی مربوط به نوازندگی قطعاتی از دوران باروک، کلاسیک و رومانتیک هست و با یک اتود کار راه نمیوفته. اما میشه قطعات ساده ای از هر دوره رو انتخاب کرد که حتی اگر در نوازندگی هم با توجه رقبا نمره خوبی نگرفتین در بخش پیانوی آهنگسازی نمره قابل توجهی دریافت کنید.

فائزه

سلام ببخشید رشته دبیرستانی من تجربی است و می‌خوام کنکور هنر بدم چون به هنر علاقه دارم
بنظرتون با خوندن و تست زدن کتاب های کمک درسی میتونم توی هر دو تا کنکور هم عملی و هم تئوری موفق شم و دانشگاه تهران قبول شم یا باید حتما کتاب های درسی رو هم بخونم؟
و اینکه اگه نمره خوبی توی کنکور عملی نگیریم درصد قبولیمون چقدر پایین میاد؟
بنظرتون رشته آهنگسازی بهتره و درآمدزایی و شغل بیشتری داره یا رشته نوازندگی موسیقی جهانی؟

هونر

سلام، شما باید برای موفقیت در کنکور هنر، علاوه برکتب درسی و کتب کمک آموزشی، کلاس کنکور آنلاین هم برین و کار با خوندن چند تا کتاب کمک درسی راه نمیوفته!
برای دیدن تجربه نوازندگیتون توسط ما و مشاوره دقیق با اعضای بنیاد ملی نخبگان در مورد انتخاب رشته نوازندگی یا آهنگسازی و همچنین تأثیر نمره عملی، به شماره واتس اپ 09901737017 درخواست بدین.

رضایی

سلام
میشه منابع درسی و کتابهایی که برای درس های زیر در دانشگاه هنر تهران تدریس میشه بگین
ممنون از راهنمایی تون
– گروه نوازی
– ارکستر ایرانی
– اجرای صحنه ای آواز جمعی
– اجرای صحنه ای ساز ایرانی
– دشیفراژ
– هارمونی
– تاریخ موسیقی جهان
– موسیقی نظری ایران
– فرم و آفرینش در موسیقی ایرانی

هونر

سلام، از سایت دانشگاه هنر استفاده کنین یا با لیسانسه های اون دانشگاه صحبت کنید. ولی ثابت نیست و با توجه به استاد هر درس متغیر هستن.

Kosar

سلام خسته نباشید‌. من کلاس دهم در رشته گرافیک تحصیل میکنم اما میخوام برای دانشگاه در رشته موسیقی شرکت کنم (نوازندگی ساز ایرانی یا آهنگسازی) ساز هم گیتار و هم دوتار مینوازم ولی هیچکدام حرفه ای نیستم و سلفژ هم تا حدودی بلدم. میخواستم بدونم توی چه مدتی میتونم پیانو آموزش ببینم برای آزمون عملی و در چه حدی لازمه یاد بگیرم و اینکه هزینه های دانشگاه چطور است و در کل آیا میتوانم موفق شوم یا خیر؟

هونر

سلام، اگر بتونین یک پیانوی دیجیتال بگیرین و تمرین کنین خیلی خوب مبشه. هزینه های دانشگاه در صورت داشتن پیانو زیاد نیست مگر اینکه در رشته آهنگسازی در ترم های بالاتر بخواین یک ساز تخصصی بادی یا زهی دیگه انتخاب کنینو روش کار کنین. برای هارمونی و بخش های مختلف سنجش بسیار تخصصی می تونیم بهتون کمک کنیم بصورت کلاس های آنلاین و غیرحضوری. بجای دوتار، تار یا سه تار انتخاب کنین و ردیف نوازی رو شروع کنین یا اونو کنار بذارین و پیانو رو شروع کنین که رشته آهنگسازی قبول شین.

هنرجو

سلام و خسته نباشید .
من امسال دهم هستم و دارم تجربی میخونم .
چند سالیه که دارم کمانچه میزنم و کلاس تئوری میرم تا برای کنکور هنر (نوازندگی ساز ایرانی) آماده بشم .
میخواستم بدونم من که رشته‌م تجربی هست ، معدلم چقدر توی نتایج آزمون عملی و تئوری تاثیر داره ؟؟

هونر

سلام، تبریک میگیم بهتون که این رشته فوق العاده رو انتخاب کردین. تأثیر معدل سال دهم و یازدهم در کنکور هنر بری شما صفره! تأثیر امتحانات نهایی سال دوازدهم تجربی در زیر گروه 5 که مربوط به موسیقی هست رو حدود 10 درصد در نظر بگیرین و حواستون باشه اکثر سؤالات کنکور هنر از خارج از منابع سازمان سنجش طرح میشن پس خیلی زمان برای نمرات بالای تجربی در سال دوازدهم نذارین و سعی کنین همزمان با سال دوازدهم غیرحضوری از خدمات کلاس های کنکور آنلاین مؤسسه استفاده کنین. چون تأثیر اصلی موفقیت شما در کنکور هنر، خودِ کنکور هنر هست نه معدل شما.
از الان می تونین مشاورتون رو با اعضای بنیاد ملی نخبگان شروع کنین. موفق باشید

NEGIN

سلام من مدت زیادیه گیتار کار میکنم و ملودی و ریتم تا حدودی بلدم
بنظرتون میتونم برای کنکور ۱۴۰۱ اماده بشم و اینکه برای ازمون عملی باید قطعه‌ای که مینوازیم در چه سطحی باشه؟

هونر

نگین خانم، چون پیام ها بعد از تأیید ناظر روی سایت قرار می گیرین شاید به نظر بیاد ارسال نشدن اما اگر کمی صبر کنین پاسخ به همراه سؤالتون در بخش مربوطه قرار می گیره.
نمونه ای از نوازندگیتون رو به واتس اپ موسسه ارسال کنین تا به استاد موسیقی ارسال بشه تا نظر دقیقشون رو بگن.

sara

سلام
من حدودا 9 ساله فلوت کار میکنم و یکسال پیانو و تئوری هم هارمونی بلدم ولی سلفژ نه اگه الان شروع کنم برای سلفژ میشه تا عملی 1400 اماده بشم برای اهنگسازی؟

هونر

سلام، 100% دست یافتتی و در دسترس هست. از کلاس های آنلاین موسسه در بخش سلفژ که از نیمه اسفندماه شروع میشن هم خوب مب تونین استفاده کنین. پیشنهاد میشه از ادامه کلاس های تخصصی کنکور هنر هونر هم استفاده کنین چون آزمون عملی تنها یک بخش از پروسه موفقیت شماست و در ابتدای جلسه معمولاً رتبه شما بررسی میشه.

Navii

سلام
من سال دهم رشته عمران فنی و حرفه‌ای هستم
میخواستم بدونم برای قبولی در رشته آهنگسازی
چه کارهایی باید انجام بدیم ، چه ساز های باید یاد بگیریم ، چه کتاب های باید بخونیم

هونر

سلام، سؤالتون خیلی کلی هست اما اگر تمام دیدگاه ها و سؤال و جواب های زیر مقاله رو بخونین کاملاً پاسخ سؤالتون رو می گیرین. از سال یازدهم می تونیم بهتون کمک کنیم. برای کلاس موسیقی از سال دهم می تونیم در خدمتتون باشیم.

Alireza

سلام،بنده چهار ساله سه تار دارم کار میکنم در یک آموزشگاه
آیا میتونم برای کنکور ۱۴۰۱ آماده ی امتحان عملی بشم یا هنوز زوده؟
ممنون میشم جواب بدید

هونر

سلام، برای نوازندگی هر چقدر زودتر شروع کنین بهتره. از یکی از ردیف های معتبر و شناخته شده مثل ردیف سازی میرزا عبدالله استفاده کنین. برای ریتم خوانی و خواندن ملودی و قسمت شنیداری می توینن از الان در کلاس های عملی آموزشگاه ثبت نام کنین.

رضا

سلام من سه سال هست گیتار میزنم و میخونم کلاس نرفتم اما آکورد های گیتار رو میشناسم ریتم هارو هم میشناسم مثل4:4 2:4 6؛8 اما ملودی زدن رو حرفه ای نیستم . تشخیص میتونم بدم که آهنگی که پخش میشه چه آکوردی داره اما نت خوانی رو بلد نیستم برای کنکور پنج ماه دیگه میشه آماده شد نت خوانی رو یاد گرفت .گیتارو تقریبا تو سه ماه یاد گرفتم از یوتیوب. تکلیف ما چیه؟

هونر

سلام، شما برای نوازندگی قطعاً موفق نخواهید شد. برای آهنگسازی برنامه ریزی کنید و اگر می تونین یک پیانوی دیجیتال بخرین. لطفاً تمام سؤال و جواب های موجود در این مقاله رو کامل مطالعه کنین تا بهتر متوجه این موضوع بشین.

Amir

سلام من دهمم ولی رشتم ریاضیه میتونم شرکت کنم؟
و اینکه برای قبولی تا چه سطح بلد باشیم کافیه؟

هونر

سلام، اگر درست متوجه شده باشیم منظورتون شرکت در کنکور هنر در سال دوازدهم رشته ریاضی هست که اگر اینطوره بله شما می تونین شرکت کنین.
در مورد سطح بلد بودن باید رشته مورد نظرتون رو بگین (نوازندگی ساز جهانی یا نوازندگی ساز ایرانی و یا آهنگسازی) و اینکه میزان آشنایی خودتون رو با بخش های مختلف مقاله بگین تا بشه نظر داد. به هر حال توضیحات در مقاله و در پاسخ هنرجویان به شکل کاملی اومده لطفاً مطالعه کنین. (بزودی یک ویدئو از کل بخش های آزمون عملی رشته آهنگسازی براتون توی همین مقاله آپلود میشه)

مریم

سلام وقتتون بخیر. من ویلون میزنم برای آزمون عملی آهنگسازی فایده ای نداره یعنی؟؟? تنها سازی که باید بلد باشیم پیانوعه ؟

هونر

سلام، در کنکور کارشناسی فقط می تونین با ساز پیانو امتحان بدین و البته به نظر ما کلیات این تصمیم درسته اما کامل نیست! از 100 نمره حدود 20 نمره مربوط به پیانو هست و می تونین با روش هایی بخشی از نمره اون رو حتی با نوازندگی ضعیف بدست بیارین. اگر سال یازدهمی یا دوازدهمی هستین سریعاً در کلاس آنلاین خلاقیت موسیقی شرکت و یا ثبت نام کنین چون کل مباحث تئوری های سنگین و سازشناسی که در آهنگسازی 15 تا تست داره و همچنین موارد دیگه ای در این کلاس ها با روش ها و قلق های خاصی آموزش داده می شه. بعد از اون می تونین بزودی در کلاس های آنلاین آزمون عملی تمام ریزه کاری های لازم ر آموزش ببینین تا کمبود نمره پیانو کمتر به چشم بیاد. برای نمره بهتر در زیرروه 5 تلاش کنین چون بیشتر به اون احتیاج دارین.

NEGIN

سلام من گیتار رو تا حدودی هم ملودی و هم ریتم میتونم بزنم
میخواستم بدونم قطعاتی که باید اونا اجرا کنیم باید در چه سطحی باشن؟
اصلا اینکه ما چطور اجرا کنیم مهمه یا اینکه قطعه عالی و سختی باشه؟
و خب امکانش هست از الان برای کنکور عملی ۱۴۰۱ اماده بشم؟

هونر

سلام، اینکه برسین آماده بشین یا نه خیلی به شما و کمی هم به اساتیدی که باهاشون کار می کنین ربط داره ولی تا مرداد 1401 باید بشه یه کارهایی کرد. برای رشته آهنگسازی که قطعاً می تونین برای آزمون عملی خودتون رو آماده کنین اما باید پیانو رو شروع کنین.
چیزی به اسم قطعه عالی در موسیقی نداریم ولی اگر منظورتون رو درست متوجه شده باشیم کیفیت و حالت نوازندگی مثل موزیکایته، سونوریته و .. مهمه. حالا ممکن هست اشتباهاتی هم حین نوازندگی و اجرا پیش بیاد که طبیعی هستش و نگران نباشین.
برای بخش های مختلف آزمون عملی اگر کمکی خواستین می تونین از کلاس های آنلاین عملی موسیقی استفاده کنین.

Sana

سلام
ممنون از مطلب مفیدتون❤️
من بصورت تئوری کمی از موسیقی سر درمیارم، ولی در نوازندگی تجربه‌ای ندارم.
بنظرتون با کسب رتبه‌ی زیر پنجاه، یا همون رتبه‌ی پنجاه مثلا، میتونم وارد رشته‌ی نوازندگی بشم؟
چون تجربه‌ی نوازندگی هم ندارم و فقط دانش نسبی تئوری دارم، میتونم در حدود دو ماه نواختنِ سنتور رو در حدی که نمره‌ی معقولی در آزمون عملی کسب کنم یاد بگیرم؟
(البته با فرضِ اینکه در صورت قبول شدن تا زمان ورود به دانشگاه بتونم بر یک ساز مسلط بشم یا اینکه یکی-دوتا ساز رو نه بصورت حرفه‌ای اما یاد بگیرم که بدون تجربه‌ی نوازندگی وارد دانشگاه نشم(ساز هایی که دشواری کمتری دارند))

هونر

سلام، به هیچ عنوان در رشته نوازندگی قبول نمیشین. اما با رتبه ای که گفتین به احتمال زیاد بدون تجربه نوازندگی پیانو و با قوی تر انجام دادن بخش های دیگه که در مقاله توضیح داده شده، احتمال موفقیت بالایی در رشته آهنگسازی دارین.

Tony

سلام برای کسی که هیچ تجربه ای در موسیقی ندارد و فقط علاقه دارد آیا امکان هست وارد دانشگاه بشود

آیا در دانشگاه آموزش لازم داده میشود؟؟

هونر

سلام، در رشته نوازندگی که ابداً امکان نداره. در رشته آهنگسازی با استفاده از کلاس های آنلاین و کسب رتبه خیلی خوب در زیر گروه 5 که مربوط به موسیقی هست امکانش وجود داره.

Yasi

با سلام من چهار سال است که ویولون کار میکنم و الان نیمه حرفه ای هستم به دلایلی نتونستم دوره اول دبیرستان را در مدرسه موسیقی درس بخونم اما از دهم میخوام وارد این مدرسه بشم آیا امکان قبولی من وجود دارد ؟

هونر

سلام، کاش اطلاعات بیشتری از قطعاتی که می نوازین رو در بخش “آزمون عملی موسیقی” برامون می نوشتین و همچنین اگر مهارتی در شنوایی یا سرایش و یا حتی نوازندگی پیانو دارین بهمون در اون مقاله تخصصی در میون میذاشتین. صدها سؤال و جواب هم اونجا منتظر شماست. کافیه روی اسم صفحه ای که گفتیم کلیک کنید.
در کل بدلایل خاصی، توصیه نمیشه در اون هنرستان درس بخونین چون در بعضی قسمت ها جلوی موفقیت شما رو در کنکور هنر و قبولی در هنرهای زیبای دانشگاه تهران و همچنین دانشگاه هنر تهران می گیره. نشدنی نیست اما توضیحات داره که از سال یازدهم می تونیم براتون مشاوره رایگان تصویری بذاریم و دلیلش رو توسط نخبگان توضیح بدیم. سال آینده قبل از ثبت نام با ما مشاوره کنید.

فاطمه

سلام میشه لطفا اطلاعات کافی شامل درصد دروس در زیرگروه ۵ برای قبولی در رشته ی آهنگسازی دانشگاه تهران و همچنین راه حل آمادگی لازم برای آزمون عملی رو بفرستید . کلاس / منبع / کتاب ؟

هونر

سلام، دانشگاه تهران رشته آهنگسازی نداره و فقط رشته های مربوط به نوازندگی ساز ایرانی و کلاسیک رو می تونین در دانشکده هنر اون یعنی دانشکده هنرهای زیبا در دانشگاه تهران دنبال کنین.
برای رشته آهنگسازی می تونین در دانشگاه هنر تهران درس بخونین که دانشکده موسیقی دانشگاه هنر تهران در کرج هست و هم رشته های نوازندگی رو پذیرش می کنن و هم آهنگسازی رو.

درصد ثبت شده در تمامی زیرگروه ها یکی هست و این روش محاسبه ضرایب دروس هست که رتبه ها رو در زیرگروه های مختلف بالاتر و پایین تر میاره.
با اینکه نمیشه درصد مشخصی از دروس رو گفت اما دو تا نکته خیلی مهمه و اون اینه که درسی رو نمی تونین کنار بذارین وهمه دروس عمومی و تخصصی رو برای قبولی نیاز دارین و نکته بعدی اینکه دروس درک عمومی هنر و موسیقی خیلی تعیین کننده هستن. حواستون باشه که دروسی که حتی برای زیرگروه 5 ضریب 1 دارن مثل بقیه دروس تخصصی قبل از جمع شدن با عمومی ها در صورت کسر محاسبه تراز ضربدر 3 می شن! اطلاعات بیشتر در “همه چیز در مورد کنکور هنر” و اون جمله قرمز رنگ بالای جدول ضرایب!
برای آمادگی برای آزمون عملی اطلاعاتی شامل نام و نام خانوادگی – شهر محل زندگی – مقطع تحصیلی فعلی (مثلاً یازدهم) – رشته تحصیلی (مثلاً تجربی) – سالی که کنکور شرکت می کنین (مثلاً 1401) – ساز اصلی – رشته مورد نظر (نوازندگی ایرانی یا کلاسیک یا آهنگسازی) – و توضیحی در مورد میزان تجربه احتمالی در مورد سلفژ و کارهایی که تابحال انجام دادین و یکی دو مورد از نوازندگی ها بصورت صوتی یا ترجیحاً تصویری (در صورت موجود بودن) به شماره واتس اپ آموزشگاه به شماره 09901737017 ارسال کنین و درخواست کلاس آنلاین در صورت نیاز و همچنین تعیین سطح توسط استاد مربوطه داشته باشین. در اسرع وقت پاسخ براتون ارسال خواهد شد.
قبل از هر ارسالی کل مقاله رو دقیق مطالعه کنین که با بخش های مختلف آزمون عملی آشنایی کامل داشته باشین.

احمد

سلام برای قبولی در رشته آهنگسازی حتما باید نوازندگی پیانو بلد باشیم؟ و سطح نوازندگیمون در چه حد باید باشه؟ و اگر کسی رتبه اش خوب باشه ولی تو بخش نوازندگی پیانو نتونه اجرا کنه و نمره اون بخش رو از دست بده باز هم ممکنه برای رشته آهنگسازی قبول شه؟ به طور کلی چقدر تراز و درصد های کنکورمون و آزمون عملی قبولیمون رو تضمین میکنن؟

هونر

سلام، بدون پیانو نمره اون رو فقط از دست میدین اما نمره اون حدود 20 درصد نمره کل آزمون عملی هست. اگر در زیرگروه5 رتبه در سهمیه رتبه زیر 100 داشته باشین با آزمون عملی خوب (بدون پیانو) احتمال قبولی دارین. چون در دانشگاه مجبور به پاس کردن واحدهای پیانو هستین به نظر ما بد نیست با یه پیانوی دیجیتال استارت بزنین زمان دارین تا کنکور.
حتماً برای کنکور و آزمون عملی از کلاس ها استفاده کنین.

یه هنرجو

با سپاس از زحماتتون??
ممنون میشم در خصوص فرق بین رشته نوازندگی ساز جهانی که در دانشگاه هنر کرج هستش با رشته موسیقی جهانی که در دانشگاه تهران هستش بهمون یه توضیح مختصری بدین و اینکه کدوم یک بهتره؟
و همچنین در خصوص اینکه برا ادامه تحصیل تو مقطع ارشد و دکتری همین رشته نوازندگی یا موسیقی ساز جهانی از بین کشورهای آلمان و فرانسه و ایتالیا و ژاپن کدوم یک مزیتهای بهتری داره؟
با سپاس مجدد از زحماتتون

هونر

سلام، رشته نوازندگی در دانشگاه هنر تهران که دانشکده موسیقی اون در کرج هست با رشته نوازندگی در دانشکده هنرهای زیبا دانشگاه تهران که محل تحصیل در اون در میدان انقلاب تهران هست، “فرقی با هم ندارن”.
دو دانشگاه هستن که دانشجویانی در رشته مشابهی رو پذیرش می کنن.
کشورهایی که برای ادامه تحصیل در مورد مزیت خاشون پرسیدین بسیار نسبی هستن. مثلاً ما هیچ ذهنیتی در مورد سازی که می نوازین نداریم. همچنین منظورتون از مزیت ها شامل چه چیزهایی هست؟ می خواین همونجا مقیم بشین یا فقط تحصیل کنین؟ چرا کشورهایی مثل آمریکا و اتریش و یا استرالیا توی لیست شما نیست؟
پیشنهاد میشه در مقطع ارشد از نوازندگی به سمت آهنگسازی یا اتنو تغییر گرایش بدین.

Taylor_ed

تو آزمون عملی نوازندگی موسیقی جهانی گیتار الکتریک یا آکوستیک میشه زد؟
چون من شنیدم فقط گیتار کلاسیکو قبول میکنن درسته؟

هونر

سلام، برای نوازندگی ساز جهانی فقط از سازهای رسمی استفاده میشه پس فقط از گیتار کلاسیک می تونین استفاده کنین. چون باید قطعات کلاسیک بزنین با گیتار آکوستیک صدای خوبی نخواهند داشت.

علیرضا حبیبی

سلام ببخشید هنوز رشته ای به عنوان رشته رهبری ارکستر وارد دانشگاه نشده؟میشه راهنماییم کنین که چکار کنم من دهمم و میخوام که رهبر ارکستر بشم باید چکار بکنم

هونر

سلام، نه متأسفانه. این رشته حتی در کارشناسی ارشد رشته های موسیقی در ایران هم وجود نداره.
رهبری ارکستر معمولاً یه روند و فرآیندی هست که موسیقی دانان و آهنگسازان و یا نوازندگان ویرتئوز به مرور زمان بهش میرسن. چون این کار نیاز به تسلط کاملی بر روی تمام ارکان مختلف موسیقی، شناخت سازها و محدودیت ها و قابلیت های تکنیکی هر کدوم، شناخت فرم ها و ریتم، رپرتوار کامل از نوازندگی موسیقیدانان جهان، شناخت آهنگسازان معروف و معتبر جهان، گوشی فوق العاده حساس برای بیان بهتر موزیکالیته قطعه و رهبری اون، سلفژ پارلاتی و کانتاتی و تشخیص فواصل در حجم بسیار زیاد صدا برای پیدا کردن مشکلات گروه نوازی و نوازندگان و همچنین کنجکاوی و هوش بسیار بالا برای هماهنگی کل ارکستر هست.
پس یکی از رشته های موسیقی رو در کارشناسی و کارشناسی ارشد پیگیری کنین (مثلاً آهنگسازی) و کم کم به اون مرحله خواهید رسید.

رها

من ۶ سال هست پیانو کار میکنم سلفژ هم متوسط بلدم ولی اکورد شناسی در حد خیلی کم بلدم من کلاس پنجم هستم و از الان میخوام برای ازمون هنرستان کلاس هفتم اماده بشم میخواستم ببینم که باید چیکار کنم ؟
و چه چیز هایی رو بخوانم ؟

هونر

سلام، می تونین از الان در کلاس های آنلاین سلفژ آموزشگاه هونر شرکت کنید تا به راحتی برای آزمون هنرستان موسیقی پذیرفته بشین. در کل اگر اونجا هم نرفتین باز می تونین در کنکور هنر و رشته موسیقی مورد نظرتون پذیرفته بشین.

نادیا

سلام حداقل نمره عملی نوازندگی باید ۵۰ باشه درسته؟ینی‌اگه زیر ۵۰ بگیریم با رتبه ۲ رقیم باز قبول نمیشیم؟

هونر

سلام، خیلی سخته در مورد این موارد صحبت دقیقی انجام بشه. چون:
– شما نمیدونین چند نفر جلوتر از رتبه زیرگروه5 در کارنامه هستن که دقیقاً موسیقی می خوان.
– بیشتر رقبا نوازندگی می خوان یا آهنگسازی؟ و اینکه شما کدوم رو می خواین؟
– رتبه 10 و 99 هر دو عددی دو رقمی هستن.
– شما نمی دونین با چه سطح سوادی می تونین نمره 50 بگیرین و یا اینکه بهتره بگیم نمی دونین داورها به کی 50 می دن.
– و خیلی موارد دیگه

Sevil

سلام‌‌ من امسال سال دوازدهم رشته انسانی هستم من چون به آواز ایرانی علاقه مندم میخوام کنکور هنر بدم،
رشته مورد نظرم نوازندگی موسیقی ایرانی هستش، من به هیچ سازی تسلط ندارم ولی آواز رو تازه شروع کردم پیش استاد ملیحه مرادی و دارم ردیف محمود کریمی رو یاد میگیرم من میتونم امسال از این رشته قبول بشم؟
میتونم از الان شروع کنم ساز سه تار رو یاد بگیرم؟
بنظرتون بهتره برای کنکور ۱۴۰۰ تلاش کنم یا کنکور ۱۴۰۱؟

هونر

سلام، برای کنکور 1400 در رشته آهنگسازی شرکت کنین. اگر دوست ندارین سه تار رو ادامه بدین ولی ردیف معروف تری بزنین. یک دستگاه و دو آواز رو کاملاً مسلط بشین. از کلاس های کنکور این آموزشگاه یا جای دیگه ای که مورد تأییتون هست استفاده کنین حتی در درس موسیقی! کلاس های عملی سلفژ آموزشگاه رو بصورت آنلاین شرکت کنین. چون در آزمون عملی تبحر ندارین شما در زیرگروه 5 به یه رتبه حداکثر دو رقمی اونم زیر 50 نیاز دارین که شدنی هست.

فرید

سلام خسته نباشید. بنده سال دوم رشته کامپیوتر هستم اما به موسیقی علاقه مندم و دوست دارم در کنکور هنر رشته موسیقی نوازندگی ساز های جهانی شرکت کنم. الان یه سالم مونده به کنکور و میخواهم تا اون موقع خودمو آماده کنم اما الان مسئله بسیار برام گنگ هستش و نمیدونم چگونه و از کجا شروع کنم. لطفا یه راهی پیش پام بزارید.

هونر

سلام، یک هفته از کلاس های آنلاین آموزشگاه بصورت رایگان شرکت کنین و بعد برای ثبت نام تصمیم بگیرید. در واتس اپ به شماره 09901737017 درخواست اکانت و همچنین مشاوره بدین.

پریسا بهزادی

سلام امسال میخوام کنکور هنر بدم هدفم موسیقی ایرانی هست قبلا ۳سال سنتور کار کردم و استعداد داشتم
یه سوال داشتم آیا باید تو آزمون عملی براشون بخونیم من تو آواز هیچ زمینه ای ندارم
و اینکه اگر دوباره کلاسامو شروع کنم تا زمان آزمون عملی میتونم برسم ؟
به قبولی در تهران یا کرج تا چه رتبه منطقه دو امکان داره؟
اگر رتبه مون خیلی خوب بشه مثلا زیر ۵۰ بازم باید آزمون عملی رو خیلی خوب بدیم یا یه حد متوسطی هم قبوله ؟

هونر

سلام، تبریک میگیم که این رشته رو انتخاب کردین. اطلاعات ما از شما خیلی کم هست اما بصورت کلی سعی می کنیم پاسخ بدیم:
– در سنتور باید از یک ردیف حداقل یک یا دو دستگاه رو بنوازید و همچنین یک یا دو آواز موسیقی ایرانی رو مسلط باشین. (حتماً می دونین که منظور آواز خوندن نیست و آوازهای دستگاه شور یا آواز دستگاه همایون منظورمونه.)
– اینکه میرسین یا نه بستگی به سطح فعلی شما داره. می تونین یک یا چند قطعه بنوازین به شماره واتس اپ آموزشگاه به شماره 09901737017 ارسال کنین و بگین استاد کثیری فر اون رو بررسی کنن و بگن آیا به سطح آزمون عملی میرسین یا خیر. قطعه رو اول معرفی کنین و سعی کنین در فیلم مضراب زدن و دست هاتون مشخص باشه.
-رتبه منطقه 2 مهم نیست. رتبه در منطقه 2 در زیرگروه5 مهمه. با توجه به ضریب بالای آزمون عملی گفتن یک عدد سخته. اما بالای 250 احتمال قبولی نزدیک به صفر هست. اگر دو رقمی بشین با نوازندگی متوسط رو به بالا احتمالاً می تونین به قبولی برسین.
– در آزمون عملی اگر سطحتون خیلی پایین باشه کاری با نمره ای که می دن کاری می کنن که قبول نشین ولی براشون رتبه در مصاحبه اهمیت زیادی داره.
از کلاس های آنلاین موسسه استفاده کنین تا به رتبه دلخواهتون برسین. برای سه بخش سلفژ کلاس های خوبی برگزار میشه. از طرفی می تونین یک جلسه میهمان افتخاری کلاس موسیقی استاد کثیری فر باشین که قطعاً خودتون هم از کیفیتش متحیر می شین.

فاطمه

درود بر شما
من دانشجوی رشته ریاضی محض دانشگاه زنجان هستم
هیچ تمایلی به ادامه این رشته ندارم
من عاشق موسیقی هستم اونقدری که بدون کلاس رفتن سلفژم رو قوی کردم و گیتار رو تا حدی بلدم
اما در کل میتونم بگم هیچ سازی رو کامل بلد نیستم که موقع ازمون عملی هر قطعه ای رو بنوازم
میخواستم یه راهنمایی کنید و بگید برای اهنگسازی یا موسیقی جهانی چه سازی رو باید باد بگیرم ؟
و اینکه تو این اوضاع کرونا چطور آزمون عملی میگیرن ؟

هونر

سلام، اولاً که تبریک میگیم بهتون که به سمت علائقتون حرکت می کنین. پیشنهاد میشه ساز پیانو رو شروع کنین و تمرکزتون رو روی قبولی در رشته آهنگسازی بذارین چون مفاد اون رو میشه در طول یکسال سال تحصیلی آموزش ببینین. آزمون عملی در دوران کرونا هم مثل قبل از کرونا برگزار شد فقط تعداد روزها رو بیشتر کردن که مثلاً بچه ها کمتر کنار هم باشن. دیگه اینکه هنرجو از سراسر ایران پا شده با هواپیما، قطار، اتوبوس یا تاکسی کنار این همه آدم بوده تا خودش رو به آزمون عملی برسونه انگار خیلی مهم نبوده. به هر حال راه حل جیگزین دیگه ای هم نبوده دیگه. از کلاس های آموزشگاه چند جلسه رایگان استفاده کنین تا اگر حس و حالتون رو خوب کرد ادامه بدین. یکبار جدی مبارزه کنید تا بتونین تا آخر عمر کار و رشته ای که دوستش دارین رو انجام بدین.

Erfaneh

سلام من دارم دیپلم ادبیات میگرم ولی میخام کنکور هنر بدم و حدود دو ساله ویولن میزنم و گوش قوی هم دارم و هر اهنگیو با هر سازی ک بخام میتونم بزنم ولی خب سازای سنتیو ب صورت تخصصی بلد نیستم یعنی حتما حتما باید ی ساز سنتی ب طور کامل بلد باشم؟برای ازمون عملی؟و من میخام ب رشته موسیقی برم ن اهنگسازی

هونر

عرفانه خانم، جلسه مشاوره تصویری برای شما با آقای کثیری فر انجام شد. مشتاقانه در کنار شما هستیم تا موفقیت در کنکور سراسری..

صبا

سلام من تقریبا پنج سال که پیانو کار میکنم اما تا حالا سلفژ کار نکردم کنکوری ۱۴۰۱ هستم به نظرتون برای رشته نوازندگی از کی باید سلفژ شروع کنم؟
یکی هم به نظرتون من آزمون عملی رشته آهنگسازی بدم چون تا حالا فقط یه آهنگ ساختم و به نوازندگی بیشتر علاقه دارم

هونر

سلام، از بعضی از قطعاتی که می نوازین فیلم به واتس اپ آموزشگاه بفرستین تا توسط کارشناسانمون بررسی بشه. اگر نمیتونین نام قطعاتی رو که در یکسال اخیر نواختین رو در پاسخ به همین متن بذارین. برای سلفژ می تونین از کلاس های آموزشگاه استفاده کنین که از بهمن شروع میشه. امسال هم اگر سال یازدهمی هستین پیشنهاد می کنیم امسال در کلاس های موسیقی و درک عمومی هنر وخلاقیت تصویری بعلاوه مشاوره فردی با اعضای بنیاد ملی نخبگان شرکت کنین و در سال آینده مابقی کلاس ها رو بیاین.

فریاد

سلام من ۲ ساله ساز باغلاما کار میکنم و گفتم ببینم ایا این ساز رو برای ازمون قبول میکنن
و اینکه میتونم قبول بشم در رشته نوازندگی ساز های جهانی

هونر

سلام، متأسفانه فقط سازهای ارکستر سمفونیک غیر کوبه ای برای سازهای جهانی و سازهای غیر محلی ایرانی مورد قبول هست. ساز دیگه ای نزدیک به این ساز فوق العاده می تونین کار کنین؟

iliya

سلام من رشته تجربی درس خوندم و کنکوری ۱۴۰۰ هستم یکسال که گیتار کارمیکنم اصلا تا حالا پیانو کارنکردم ولی خیلی دوس دارم که تو دانشگاه موسیقی بخونم چون خیلی علاقه دارم به پیانو با توجه به پرس و جویی ک من کردم فهمیدم ک چون تا حالا پیانو کار نکردم من شانسی با تمرین چند ماهه یا حتی اگه پشت کنکور بمونم یکساله در برابر افرادی که چندین ساله پیانو میزنن ندارم و در ازمون عملی نمیتونم‌قبول بشم میخواستم بدونم اگه من الان شروع کنم‌ و خیلی تمرین و تلاش کنم میتونه اتفاقی برام‌بیوفته ؟ یا بازم در برابر اشخاص با تجربه بیشتر شانسی ندارم تو ازمون عملی؟
تا جایی ک من متوجه شدم بهم گفتن با این شرایطم شاید اونم‌شاید بتونم‌دانشگاه ازاد یا علمی کاربردی برم
میخواستم بدونم‌اگه بخوام‌ به این دانشگاه ها برم ازمون عملی اونها هم‌ به سختی سراسری هست یا نه؟

هونر

سلام، شاید شانس شما در رشته نوازندگی ساز جهانی (پیانو) کم باشه اما تا بحال به رشته آهنگسازی فکر کردین؟ کمتر نوازنده ای هست که موسیقیدان باشه و کمتر آهنگسازی هست که موسیقیدان نباشه! پیشنهاد مشاوره تصویری رایگان براتون داریم. هفته دیگه اولین جلسه کلاس موسیقی استاد کثیری فر هم هست. میهمان ما باشید و در اون شرکت کنید.

پریسا

سلام من امسال دیپلم گرفتم رشتم ریاضی بود قصد داشتم در دوره های مهارتی (که شنیدم ۹ ماه هست و دو ازمون عملی و تئوری دارد) جهت گرفتن دیپلم موسیقی شرکت کنم من قبلا به مدت ۶ ماه پیانو کار کردم و ۲۲ تا از اهنگ های کتاب ۴۰ اهنگ پیانو رو می توانم بنوازم به نظر شما توانایی قبول شدن در ازمون عملی دوره های عملی موسیقی رو دارم؟

هونر

سلام، کتابی که معرفی کردین قطعات ساده سازی شده داره و دارای نت های اورجینال اون قطعات نیست. اما میشه گفت با یه برنامه ریزی درست می تونین در آهنگسازی قبول بشین. چند جلسه از کلاس ها رو رایگان شرکت کنین تا قضیه دستتون بیاد.

یاسمین صفرزاده

سلام من رشته ام تجربی بوده. می خوام امسال کنکور هنر بدم. هیچی از موسیقی نمی دونم و هیچ سازی بلد نیستم. تمکن مالی خرید پیانو رو هم ندارم اما خیلی به موسیقی علاقه دارم و به نظر خودم هوش و استعداد بالایی هم در موسیقی دارم. اولین سوالم اینه که آیا می تونم طی یک سال تحصیلی به حدی از توانایی برسم که هم تو کنکور خوب عمل کنم و هم تو آزمون عملی که دانشگاه تهران قبول شم؟ دوم این که من هدفم اینه که انشاالله یه آهنگساز بزرگ بشم و در هردو حوزه موسیقی ایرانی و جهانی فعالیت کنم و سازهای هردو رو در دانشگاه یاد بگیرم. می خواستم بدونم برای هدف من کدوم رشته جامع تره؟ آهنگسازی؟ و سوم این که دانشگاه تهران شرایط خوابگاه و فضای تحصیلیش چه طوریه برای من که یک دختر مذهبی از مشهد هستم. در ضمن منطقه ۱ هستم.ممنون میشم کمکم کنین.

هونر

سلام، شرایط خانوادگی شما بعلاوه تمکن مالی برای خرید ساز از یک طرف و همچنین اینکه تا بحال سازی نزدین از طرفی دیگه کار شما رو خیلی سخت می کنه. شما ابداً نوازندگی قبول نخواهید شد اما امکان قبولی در رشته آهنگسازی رو دارین بشرطی که تمام زمانتون رو روی کلاس های آموزشی کنکور هنر در این آموزشگاه و یا جای دیگه ای که صلاح می دونین بذارین و با رتبه ای زیر 50 در سهمیه منطقه1 در زیر گروه5 بتونین بدون نوازندگی پیانو برای آهنگسازی موفق بشین. برای کار در هر دو حوزه آهنگسازی پیشنهاد میشه. ولی در کل بجای تصمیم هیجانی برای نوازندگی سازهای ایرانی و کلاسیک اول از یک ساز و یک نت شروع کنین. با حلوا حلوا دهن شیرین نمیشه یاسمین خانم.

Arona

سلام من تاحالا پیانو نزدم ولی ویولن بلدم حتما باید پیانو بزنیم؟!!!
برای رشته ی آهنگسازی باید توی خونه هم ساز داشته باشیم؟

هونر

سلام، خوبیه رشته موسیقی اینه که کلاً سوخت نداره. در یک سالی که براش زحمت می کشین به اندازه 10 سال چیز یاد می گیرین و در بدترین حالت اگر قبول نشدین برای سال بعدش کار ساده تری در پیش دارین. در ضمن از این مسیر لذت هم می برین!
پاسخ کامل تری به پیغام دیگه شما داده شد اون رو هم مطالعه کنین.

نیلوفر

سلام من رشتم انسانی بوده ولی میخوام دانشگاه هنر نوازندگی سازهای جهانی ویولن بخونم و از الان برای کنکور ۱۴۰۰ برنامه دارم
میخواستم بدونم با توجه به اینکه سطح ساز زدن من متوسط هست و روزی ۳ساعت هم تمرین میکنم میرسم که برای کنکور عملی هم آماده باشم؟ یا اینکه برای کنکور عملی آهنگسازی هم آماده بشم و پیانو یاد بگیرم بیشتر به نتیجه میرسم؟

هونر

سلام، لطفاً نمونه تصویری نوازندگی خودتون رو با معرفی کردن نام قطعه در ابتدای ویدئو رو به شماره واتس اپ آموزشگاه به شماره 09901737017 ارسال کنین تا استاد کثیری فر بهتون اعلام کنن که همین نوازندگی رو ادامه بدین یا برای آهنگسازی پیانو رو شروع بکنین. در کل انتخاب آهنگسازی و نوازندگی و شرکت در هر دو آزمون عملی بسیار اهمیت داره. در زیر گروه 5 رتبه در سهمیه زیر 100 بسیار بهتون کمک می کنه. راهکارهایی هم هست که اگر نوازندگی بخواین بشه شما رو از راه آهنگسازی واردش کرد و یا برعکس. این موارد معمولاً وقتی اتفاق میوفته که شما به یکی از این دو رشته علاقه دارین اما به آزمون عملی اون یکی مسلط هستین. برای مشاوره با رتبه1 کنکور هنر به همون شماره واتس آموزشگاه درخواستتون رو ارسال کنین.

هونر

سلام، برای بررسی دقیق این قضیه مشاوره تصویری رایگان بگیرین و سازتون در حین مشاوره کنارتون باشه حتماً تا بشه بهتر کارشناسی کرد. ولی در کل پیشنهاد میشه هر دو رو شرکت کنین چون راهکارهایی هم وجود داره که با قبولی در یکی از این رشته ها بشه بعد از سال اول تحصیل به رشته دیگه در همین گروه تغییر رشته داد!

Arona

سلام
من دانشجوی رشته حسابداری پیام نور هستم و فقط یه ترم با کارشناسی ارشد فاصله دارم
رشته دبیرستانم ریاضی بوده و نظام قدیم هستم
میخوام سال۱۴۰۰ یا ۱۴۰۱ کنکور هنر بدم چون متوجه شدم علاقه م به هنر و موسیقیه و قصدم قبولی رشته ی آهنگسازی دانشگاه هنر اصفهانه
تاحالا پیانو کار نکردم و توانایی خریدش رو هم ندارم ولی تاحدودی ویولن بلدم
حالا سوالم اینه که
برای کنکور هنر باید چی بخونم؟
برای آزمون عملیش دقیقن باید چیکار کنم؟ کلاس برم؟ کتاب از کجا بگیرم..
هیچی نمیدونم حتی نمیدونم سلفژ و هارمونی چیه چون هنوز شروع به خوندن کتابا نکردم
اصن کلمه پیانو رو دیدم ناامید شدم…
و اینکه شانس قبولی دارم؟

سوال آخرمم این هست که واسه رشته اهنگسازی باید توی خونه ساز داشته باشیم؟ رشته ی هزینه بریه؟

اگه پاسخ بدید ممنون میشم..اگه جایی باشه که اونجا به جوابم برسم هم ممنون میشم راهنماییم کنید
باتشکر

هونر

سلام،
– آیا مدرک پیش دانشگاهی دارین؟
– برای آزمون عملی آهنگسازی باید پیانو بزنین ولی اگر اصلاً امکان خریدش رو ندارین روی قسمت های دیگه آزمون عملی مسلط بشین و در کنکور مرحله اول کنکور هنر، رتبه خیلی خوبی در زیرگروه5 بیارین.
– برای آزمون عملی در کلاس های آنلاین سلفژ و هارمونی در آموزشگاه از الان ثبت نام کنین.
– برای مرحله اول از کلاس های آنلاین استفاده کنین.

محمد

سلام ببخشید من کنکوری 1400 هستم رشتم تجربیه تا الان کتابای هنر رو حتی ندیدم نوازندگی هم بلد نیستم تمکن بالایی هم برای خرید پیانو ندارم راه حلی هست من خیلی به آهنگسازی علاقه دارم ولی بیشتر بحث عملی رو نمیتونم کارکنم چه کنم ؟؟?

هونر

سلام، از پیانوی دیجیتالی دست دوم استفاده کنین تا هزینه هاتون رو کاهش بدین. اینکه کتاب های هنر رو تا بحال ندیدین نکته مهمی نیست چون اکثر سؤالات کنکور هنر در دروس تخصصی خارج از منابع درسی هستن. پیشنهاد میشه با هر شرایط مالی حتماً از کلاس کنکور هنر استفاده کنین. اگر پیش ما بودین که باعث افتخار ماست.

هونر

سلام، اینکه تا بحال کتب کنکور هنر رو ندیدین خیلی مهم نیست و میشه اونو با برنامه ریزی درست کرد. اما حداقل یک کیبورد (ارگ) بخرین یا پیانوی دست دوم دیجیتال یا از آموزشگاه های موسیقی کلاس کرایه کنین. البته برای بیشتر قسمت های آزمون عملی آهنگسازی به ساز پیانو احتیاج ندارین ولی وجودش خیلی کمک می کنه.

دیویجا

سلام من رشته ی ریاضی سال یازدهم هستم اما میخوام کنکور هنر هم شرکت کنم. ۷سال هست که پیانو میزنم ولی راجب بقیه ی بخش های ازمون اهنگسازی یا کلا کنکور هنر اطلاعی ندارم.چجوری میتونم اونارو همزمان با کنکور ریاضی بخونم؟یا اصلا میشه؟

هونر

سلام، امسال بدلیل وجود کرونا یکی از رموز موفقیت رتبه های تک رقمی کنکور هنر که مدرسه نرفتن هست رو اتوماتیک بدست آوردین. به نظر امسال نسبت به همیشه موفق تر خواهید بود. کافیه خیلی زمان روی امتحانات نهایی نذارین و در دو سه ماه پایانی برای آمادگی امتحانات نهایی زمان بذارین. پیشنهاد میشه امسال چون یازدهمی هستین از کلاس های درک عمومی هنر، خلاقیت تصویری و خلاقیت موسیقی استفاده کنین و در سال آینده از بقیه موارد. برای مشاوره تصویری با رتبه 1 کنکور هنر و مدرس خلاقیت موسیقی آموزشگاه هونر استاد مسعود کثیری فر، به شماره واتس اپ 09901737017 درخواستتون رو اعلام کنین.

هونر

سلام، پیشنهاد می کنیم فقط یکی از این دو کنکور رو بدین و تمرکزتون رو روی یکی بذارین تا موفق بشین. امسال از کلاس های درک عمومی هنر، خلاقیت تصویری و موسیقی استفاده کنین و سال آینده بعد از غیرحضوری کردن سال دوازدهم بقیه دروس رو در آموزشگاه آموزش ببینین تا مثل بقیه هنرجویان موفق مؤسسه به هدفتون برسین. برای بخش های دیگه آزمون عملی آموزشگاه براتون کلاس های خیلی کاربردی میگذاره پس اصلاً نگران نباشین. در یک جلسه از کلاس ها رایگان شرکت کنین تا از کیفیت اون ها قبل ثبت نام مطمئن بشین.

مهسا

سلام من سال 1400 می خواهم کنکور هنر بدم می خوام در رشته نوازندگی موسیقی جهانی در دانشگاه هنر قبول بشم تا حالا کلاس پیانو نرفتم ولی در حد ساده بلدم میخواستم بدونم اگه هر روز زمانی را برای تمرین پیانو بذارم می تونم قبول بشم؟ همچنین می خواستم بدونم در چه سطحی باید قطعه های کلاسیک و رمانتیک و باروک را زد مثلا بتوون و موزارت بزنیم یا در سطح پایین تری بزنیم کفایت می کنه ؟

هونر

سلام، به شما برای انتخاب این رشته تبریک میگیم. با سطح و قدرت نوازندگی که از خودتون گفتین به نظر بهتر میاد در رشته آهنگسازی شرکت کنین. بتهوون و موتزارت مربوط به سطح نیستن و مربوط به دوره هایی هستن که در موردشون در مقاله صحبت شده. همونطور که احتمالاً می دونین تمام آهنگسازان معروف قطعاتی دارند که برای نوازندگی ساده تر و کوتاه تر هستند و مثلاً با تکنیک و توانمندی نوازندگی پایین تری میشه اون ها رو نواخت. پس خیلی به اسم ها توجهی نکنین و سعی کنین در صورتیکه با ارگ تمرین می کنین، اونو با پیانوی دیجیتال عوض کنین. در کلاس های آنلاین سلفژ ویژه کنکور هنر و همچنین هارمونی شرکت کنین تا سال آینده با خیال راحت در رشته آهنگسازی دانشگاه هنر تهران واقع در کرج موفق بشین.

مهدی

سلام ببخشید این رشته موسیقی ایران چطوری هست من رشته اصلیم انسانی هست ولی کنکور هنرشرکت کردم وثبت نام کردم ازمون عملی موسیقی ایرانی ،میخواستم بدونم باید ساز،گیتاری ،پیانو هم یادداشته باشم یا نه ؟

هونر

برای موسیقی ایرانی به نوازندگی ردیف در دستگاه و آواز به شکل گفته شده در مقاله احتیاج دارین. پیانو و گیتار و … نیاز ندارین 🙂
پیانو برای رشته آهنگسازی هست.

AFRA

سلام . من هفت ساله که گیتار میزنم و میخواستم بدونم برای نوازندگی موسیقی جهانی ساز گیتار مناسبه یا جزو ساز ها نیست . و اینکه سطح موسیقی که توی ازمون عملی هست خیلی بالاست یا متوسطه ؟

هونر

سلام، گیتار جزو سازهایی هست که امتحان عملی رو باهاش می گیرن پس نگران نباشین.
برای سطح مناسب نوازندگی به رقبای شما بستگی داره. قطعاتی که از دوره باروک، کلاسیک یا رومانتیک زدین رو لیست کنین تا بهتون امکان قبولی رو بگیم. حتماً از کلاس های آنلاین کنکور هنر استفاده کنین تا رتبه سهمیه زیر 100 در زیرگروه5 بیارین.

علیرضا

سلام من حدود پنج ساله پیانو کار میکنم و تقریبا نصف اون اهنگ هایی کا باید برای ازمون عملی اجرا کنم رو مسلطم ولی با اون بیست نمره اشنایی چندانی ندارم
میتونم تو این نه ماه خودمو تقویت کنم برای قبولی داخل دانشگاه تهران یا نه و دوباره برای تجربی بخونم
چون امسال رتبم خیلی جالب نشد.

هونر

سلام، قطعاً با کمک بعضی از نرم افزارها و شرکت در چند جلسه کلاس در مدت محدودی می تونین به توانایی چشمگیری برسین. برای رتبه مرحله اول کنکور هنر در زیرگروه 5 که مربوط به موسیقی هست کلاس کنکور برین. اگر با ما باشین که باعث افتخار ماست اگر جای دیگه ای هم رفتین به هر حال کار مناسبی برای موفقیت در کنکور هنره!

هونر

سلام، بله گیتار جزو سازهای مجاز هست و باید حداقل یک قطعه از دوره باروک، کلاسیک و رومانتیک بنوازید. برای اولین بار در سال 99 امتحان دشیفر هم گرفتن البته خیلی ساده بوده. سطح آزمون عملی رو شرکت کنندگان تعیین می کنن. از قطعاتی که زدین یه لیست بفرستین تا بهتر بشه نظر داد.

مونس

سلام من سال دهم ریاضی هستم و تو ساز کوبه ای مهارت دارم ولی با ساز ملودی آشنا نیستم میخوام بدونم میتونم کلاس گیتار شرکت کنم یا نه باید برم سنتور و سه تار سازهای ایرانی؟چون گیتار ساز کلاسیک هست.

هونر

سلام، خیلی مهم هست که غیر علاقه به سازی که انتخاب می کنین، فیزیک بدن و انگشت و دست ها رو بررسی کنین. اگر پیانو رو انتخاب کنین می تونین در رشته آهنگسازی هم شرکت کنین. چون به هر حال تسلط بر روی سازی که بعد از سه سال کاملاً مسلط بتونین بزنین و با رقبایی که شاید بالای 10 سال ساز زده باشن کار ساده ای نیست. پس به این نکات توجه کنین و تصمیم بگیرین. از الان برنامه ای برای 3 بخش مختلف سلفژ داشته باشین و حتی می تونین از کلاس های آنلایم آموزشگاه استفاده کنین.

amir

سلام. من همشو بلدم غیر از کار با پیانو . البته همه چی رو راجع به پیانو میدونم ولی تا به حال پیانو نزدم. نمیشه یه ساز دیگه زد؟ من ویولون رو خیلی خوب بلدم.

هونر

سلام، این خیلی خوبه که تمامی تیترهای رشته آهنگسازی رو بلدین و کار کردین ولی نمی تونین جز پیانو، ساز دیگه ای برای رشته آهنگسازی بنوازید. در صورتیکه سال آینده کنکور شرکت می کنین، زمان مناسبی برای تمرین و تسلط روی پیانو خواهید داشت. حتی در شروع تمرین ها می تونین از کیبورد استفاده کنین.

هونر

برای آهنگسازی فقط از ساز پیانو امتحان گرفته میشه. اگر برای کنکور سال آینده می خواین امتحان بدین فرصت کافی برای اینکار وجود داره. راه دیگه اینه که در دانشگاه هنر تهران (واقع در کرج) رشته نوازندگی ویولن قبول بشین و بعد از یکسال و با شرایطی تغییر رشته به آهنگسازی انجام بدین. (این از اون روش های بسیار خاصی هست که هیچ مشاوری در کشور بلد نیست که بهتون اطلاعات بده!)

Parmida

سلام من سال دوازدهم هستم و ۱۱ ساله که پیانو کار میکنم به صورت حرفه ای اما متاسفانه سلفژ و رو به خوبی بلد نیستم و بیشتر نگران قسمت تئوری ازمون هستم .در کنکور عملی ۱۴۰۰ برای نوازندگی جهانی میخواستم شرکت کنم اما وقتی نوشته های سایت شمارو خوندم که بهتره هم نوازندگی و هم اهنگسازی و باهم شرکت کنم.من قسمت اکورد سازی،گام ها،ترکیباتشون،ماژور و…و برای قسمت کلاسیک کار کردم اما هیچوقت به اهنگسازی فکر نکرده بودم.میتونین کمکم کنین که درست ترین کار کودومه؟!

هونر

سلام، سؤالتون فوق العاده هست. با اعلام درخواست مشاوره از فرم مربوطه یا پیغام به شماره واتس اپ آموزشگاه می تونین مشاوره تصویری رایگان داشته باشین. در جلسه اول کلاس خلاقیت موسیقی استاد کثیری فر بصورت میهمان شرکت کنین.

آزاده

سلام
من میخوام امسال تو کنکور هنر رشته‌ی آهنگسازی شرکت کنم، رشته‌م ریاضی بود و درسای عمومیم خوبه‌
تئوری موسیقی و پیانو رو کار کردم و برای کنکور کتبی تقریبا آماده‌ام، ولی برای کنکور عملی سلفژ و هارمونی رو خیلی مسلط نیستم.
میخواستم بدونم کلاس‌ها و مشاوره‌های آموزشگاه هونر به صورت آنلاین و غیر حضوری برگزار میشه؟ یا اگه نه، بهترین کتاب‌ها و روش‌ها برای این که خودم کار کنم سلفژ و هارمونی رو چیه؟ چون واقعا شرایط جوری نیست که بشه کلاس حضوری داشت.
ممنون از سایت خوبتون

هونر

سلام، ممنون از لطف شما.
بله شما می تونین از این کلاس های سلفژ و هارمونی بصورت غیر حضوری استفاده کنین. از اینستاگرام مؤسسه که در پایین ترین جای صفحات مختلف سایت اومده ما رو فالوو کنین و یا با مؤسسه تماس بگیرین.

صبا

سلام برای بخش هارمونی باید چجوری آماده بشیم؟

هونر

برای این قسمت هم از کلاس های آموزشگاه استفاده کنین. چون بصورت تخصصی در مورد کنکور و در سطح اون و با قلق های موفقیتش بهتر آشنا میشین تا با کلاس های آزاد موسیقی که معمولاً چند ترم هستن و بیشتر هارمونی مکتب روس باهاتون کار می کنن.

Mahsa

سلام وقتتون بخیر. من سال بعد در کنکور هنر شرکت میکنم. تا حالا در کلاس های موسیقی مثل سلفژ یا پیانو شرکت نکردم و میخوام از الان شروع کنم. شانس قبولیم در کنکور برای کارشناسی آهنگسازی چقدره؟ میتونم فقط در کلاس های عملی مثل هارمونی و سلفژ شرکت کنم؟ کلاس هایی مثل تئوری موسیقی و ساز شناسی رو هم جداگانه برگزار می کنید؟ به این دلیل پرسیدم که نمیخوام در همه کلاس ها شرکت کنم. میخوام فقط در کلاس هایی که برای آزمون عملی برگزار می کنید شرکت کنم. من از چه زمانی میتونم برای ثبت نام بیام؟

هونر

سلام، شما امسال در چه مقطعی درس می خونین؟ آیا فارغ التحصیل هستین؟
می تونین فقط در کلاس های سلفژ و هارموی شرکت کنین. اما اگر معنی گام “ماژور هارمونیک” (نه مینور هارمونیک) یا آکورد ششم افزوده آلمانی یا تیرس پیکاردی یا سیکس ناپولیتن یا کادانس مؤنث رو نمیدونین پیشنهاد میشه ابتدا کلاس های تئوری موسیقی استاد مسعود کثیری فر رو شرکت کنین تا با بهترین متد و کد گذاری های خاص خودشون کاری کنن که برای کلاس هارمونی سواد اولیه لازم رو داشته باشین.
این کلاس ها بصورت آنلاین برگزار میشه و مباحث سازشناسی کلاسیک و ایرانی رو هم کاملاً در بر می گیره و معمولاً هنرجویان با اون 15 تست سازشناسی آزمون عملی آهنگسازی “هیچ” مشکلی نخواهند داشت.
کلاس سلفژ رو هم می تونین از الان شرکت کنین. موفق باشید

متین

سلام خسته نباشید
ببخشید من سال دوازدهم رشته ریاضی هستم سال بعد کنکور میدم
من تقریبا بیشتر ساز های ضربی ( کوبه ای ) رو بلدم
میخواستم بدونم از چه طریقی وارد موسیقی بشم؟؟
بعد کنکور هنر چه شاخه ای رو انتخاب کنم؟
بیزحمت در مورد ساز های کوبه ای در کنکور یه توضیحی بدین
خیلی ممنون از سایتتون

هونر

سلام به شما هنرمند گرامی، شما اگر فقط در سازهای کوبه ای تخصص دارین نمی تونین در آزمون نوازندگی شرکت کنین. طبق قانون سازمان سنجش شما باید یکی از سازهای غیر کوبه ای ارکستر سمفونیک یا پیانو یا گیتار یا سازهای عمومی (غیر نواحی) ایرانی رو انتخاب کنین.
پیشنهاد میشه در آهنگسازی کنکور بدین و تا سال آینده کمی پیانو یاد بگیرین. برای سلفژ و هارمونی هم مؤسسه کمکتون می کنه هر سؤالی توی آزمون عملی مطرح کنن بزنین.

آوا

سلام خسته نباشید. من رشتم گرافیکه و نزدیک ۷ ساله که پیانو میزنم. سال دیگه کنکور دارم و میخوام دانشگاه موسیقی بخونم. میخواستم بدونم آمادگی کامل برای آزمون عملی نوازندگی رو دارم یا نه.کتاب هایی که در حال حاضر کار میکنم چرنی ۲۹۹، نکتورن های شوپن، و انوانسیون های دو و سه صدایی باخ هستش.

هونر

سلام، در صورتیکه منظورتون از علاقه به خوندن موسیقی رشته “نوازندگی ساز جهانی” باشه و نه “آهنگسازی” این پاسخ شماست:
از کتاب نوکتورن های شوپن کدوم شماره ها رو نواختین و مسلط هستین؟
از انوانسیون های باخ کدوم شماره ها رو طبق کتاب تسلط دارین؟
از دوره رومانتیک چه قطعاتی رو نواختین؟
آیا اون سه بخش مختلف سلفژ شامل ریتم خوانی، کانتاتی گام ماژور و مینور و شنیدن دوبل نت ها و تشخیص فاصله آن ها رو کتر کردین؟ یا می خواین از کلاس ها استفاده کنین؟

ارزو

سلام من یازدهم تجربی رو تموم کردم و همین تابستون تازه تصمیم گرفتم کنکور هنر بدهم آزمون آهنگسازی قبول شم نه چیزی از پیانو میدونم نه سلفژ و نه هارمونی یه ساله گیتار کار میکنم در حد مبتدی چجوری باید شروع کنم و از کی و اگه از تابستون شروع کنم میتونم زیر ۵۰ بیارم؟ رتبه لازم برای دانشگاه تهران دولتی روزانه چنده؟
ممنون میشم راهنمایی کنید چطور از کلاساتونم استفاده کنم

هونر

سلام، بهتون برای این انتخاب تبریک میگیم. برای رتبه نگران نباشین در صورتیکه طبق برنامه جلو برنی بهترین نتایج رو بدست میارین.
یه پیانو حداقل دیجیتال باید خریداری کنین. سلفژ و هارمونی رو می تونین با مؤسسه بصورت آنلاین بگذرونین.
دانشگاه تهران (دانشکده هنرهای زیبا) رشته آهنگسازی نداره و فقط رشته های مربوط به نوازندگی ساز ایرانی و ساز جهانی رو داره.
اما دانشگاه هنر تهران رشته آهنگسازی رو داره و محل تحصیل این رشته در اون دانشگاه در کرج هست. برای کنکور مرحله اول بهتره رتبه شما در زیر گروه 5 (رتبه در سهمیه) بالاتر 150 تا 200 نباشه.
کل کنکور مرحله اول ضریب5 و آزمون عملی شما که در مقاله بالا کاملاً توضیح داده شده ضریب4 خواهد داشت.
برای استفاده از کلاس ها با مؤسسه تماس بگیرین و در صورت تمایل ثبت نام کنین.
می تونین مشاوره رایگان اولیه بصورت آنلاین و تصویری با رتبه1 کنکور هنر داشته باشین. برای رزرو اینجا کلیک کنین.

NeginA

سلام خسته نباشید. من12 انسانی ام و تصمیمم برای رشته دیگر هنر بود اما تئوری موسیقی رو تا حد کمی میدونم ولی نوازندگی نکردم میخوام بدونم با توجه به اینکه کنکور عقب افتاده و آزمون عملی حدودا 3ماه دیگست چه سازی رو پیشنهاد میدین برای یادگیری؟و اینکه پیانو باید حتما بلد بود برای رشته آهنگسازی؟و اگر هر روز حدود 1 ساعت کنار دروس تخصصی برای نوازدگی و یادگیری تئوری وقت بزارم میتونم پیشرفتی بکنم؟امیدی هست اصلا؟

هونر

سلام، تاریخ آزمون عملی موسیقی رو هنوز سازمان سنجش اعلام نکرده و خیلی برامون جالبه که شما اعلام می کنین 3 ماه دیگه هست! برای آهنگسازی شما فقط به ساز پیانو احتیاج دارین. اگه روزی 3-2 ساعت زمان بذارین و پیانو داشته باشین و در کلاس سلفژ و هارمونی مؤسسه شرکت کنین می تونین خیلی روی آزمون عملی حساب کنین.
پیشنهاد میشه در زمان باقی مونده حتماً از همایش های جمع بندی و نکته و تست آموزشگاه که بصورت آنلاین برگزار میشن استفاده کنین. در صورت تمایل با مؤسسه تماس بگیرید.

محمدصدرا

سلام. من کلاس دهم رشته ریاضی تیزهوشان هستم و از 4 سالگی موسیقی کار کردم. به صورت جدی 9 ساله که پیانو میزنم. اما از تئوری و سلفژ و هارمونی چیزی نمی دونم. ممکنه بفرمایین چه کتابهایی باید بخونم و چه برنامه ای داشته باشم که حتما اهنگسازی دانشگاه تهران قبول بشم؟ ممکنه اسم اساتید هارمونی و سلفژتون رو هم بفرمایین و هزینه و شرایط کلاسهای آنلاین رو. ممنون

هونر

سلام، در همین هفته از طریق اینستاگرام مؤسسه هونر که در پایین ترین جای تمام صفحات سایت هست به اطلاع شما خواهد رسید. شما در کدوم شهر زندگی می کنین؟

الهام

سلام
خسته نباشد
پیشنهادی برای کلاسهای سلفژ و هارمونی ندارید ؟
من سال دیگه کنکور دارم و میخوام از تابستون در کلاس های سلفژ و هارمونی به صورت آنلاین شرکت کنم.
( چون تو شهرمون مدرس خوبی پیدا نمیشه )
ولی حقیقتاً نمیدونم پیش چه مدرسی برم که خیالم کاملاً دیگه از بابت کیفیت تدریس راحت باشه .

هونر

سلام، می تونین از همین امسال تابستان در کلاس های سلفژ و هارمونی مؤسسه شرکت کنین. اساتید مؤسسه تجربه کاملاً عملیاتی بر روی عناوین و سطح دشواری آزمون و قلق های تدریس دارن و می تونیم از بابت کیفیت تدریس خیال شما رو راحت بکنیم. در سال گذشته تمااااام ورودی های دانشگاه تهران (دانشکده هنرهای زیبا) و نوازندگی بعضی سازها و آهنگسازی دانشگاه هنر تهران (محل تحصیل در کرج) از مؤسسه هونر بودن و این بزرگترین افتخاری هست که یک مؤسسه با این حجم رقابت در بین آموزشگاه ها می تونه داشته باشه.
پینوشت: منظور از تمام ورودی ها، هنرجویانی هستند که با سهمیه منطقه1 در دانشگاه پذیرش شدن و این مؤسسه از تمامی سازهای موجود در پذیرش نوازندگی دانشگاه ها مثل ساز قانون، هنرجو نداشته).
البته رتبه در سهمیه منطقه شمادر کنکور مرحله اول در زیر گروه5 اگر زیر 100 باشه کمک شایانی به قبولی نهایی شما خواهد کرد که برای اون هم می تونین از پکیج های آموزشی و مشاوره هفتگی با اعضای بنیاد ملی نخبگان بصورت فردی اقدام کنین.

الهام

ممنون از توضیحاتتون
میشه در کلاس‌های سلفژ و هارمونی مؤسسه به صورت آنلاین و غیرحضوری هم شرکت کرد ؟

هونر

سلام، بله می تونین بصورت آنلاین در اون ها شرکت کنین. همچنین کلاس سازشناسی بصورت آنلاین هم برگزار میشه و شما می تونین استفاده کنین. شما در کدوم شهر هستین؟

الهام

اهواز هستم
راستش من دیروز برای اطلاع یافتن از شرایط ثبت نام و توضیحات درباره نحوه برگزاری کلاس ها و… تماس گرفتم .
ولی متاسفانه خانمی که برداشتن بهم گفتن هفته دوم تیر تماس بگیرید و هیچ اطلاعات دیگه ای ندادن .

هونر

سلام، اطلاعات برنامه همایش های جمع بندی و نکته و تست براتون به ایمیلتون ارسال شد. می تونین از طریق اینستاگرام مؤسسه از آزمون های عملی خبردار بشین. همچنین پیشنهاد میشه عضو کانال تلگرام آموزشگاه هونر بشین تا از آخرین اخبار برگزاری کلاس ها خبردار بشین.

M

سلام من سال دوازدهم تجربی هستم تقریباً یک سال و نیم ویولن میزنم(نه خیلی عالی ولی خب خوب) در حدی که استادم گفت که اگه جدی بگیرم میتونم به جاهای خوبی برسم و مستعدم. اما اتفاقاتی افتاد ک این اواخر خودم دارم کار میکنم بدون مدرس. میخواستم بدونم با این حال میتونم تو کنکور سال بعد هنر در رشته نوازندگی دربیام و چقدر احتمال و شانس دراومدنم وجود داره؟؟؟؟
من واقعا به نوازندگی و تدریس موسیقی علاقه دارم و امیدوارم روزی آموزشگاه بزنم و تدریس کنم چون عاشق این شغلم. ممنون اگه جواب بدین

هونر

سلام، دقیقاً چه رشته ای رو می خواین؟ نوازندگی ویولن یا آهنگسازی؟
قطعاتی که زدین رو چند تاش رو نام ببرین.
قبولی شما به آزمون مرحله اول (با ضریب5) و آزمون عملی نوازندگی و سه بخش سلفژ گفته شده (با ضریب6!) بستگی داره.
اگر می تونین از کلاس های آنلاین استفاده کنین با آموزشگاه تماس بگیرین.

علیرضا

سلام من کلاس دوازدهمم رشته تجربی یه ساله گیتار میزنم و از تئوری موسیقی چیزی نمیدونم میخواستم بدونم اگه بخوام سال بعد کنکور هنر بدم واسه رشته آهنگسازی شانسی دارم؟

هونر

سلام، بله شانس زیادی دارین. به شرطی که امسال به رشته های ضعیف و قبولی های متوسط یه “نه” بگین و روی هدفتون تمرکز کنین. حتماً برای موفقیت در کنکور هنر از یک آموزشگاه برای تمامی دروس تخصصی کمک بگیرین.

سئوینج

سلام من واسه کنکور عملی می خواستم بدونم کدام قطعات مناسب تره تو زمان کم آماده کنم راستش سردر گمم خودم پیانو میزنم تقریبا ۸ ساله

هونر

سلام، از دوره باروک، کلاسیک و رومانتیک قطعاتی که زدین رو لیست کنین تا بهتر بشه نظر داد. در زمان باقیمونده شاید شروع کردن یک قطعه جدید میسر باشه اما به موزیکالیته و سونوریته خوبی نخواهید رسید.

نرگس

سلام من سال دیگه کنکور دارم.
رشتم ریاضیه و تعدادی از درسای هنرو خوندم و عمومی قوی ای دارم.
نگرانیم فقط بابت کنکور عملی موسیقی جهانی هست.
چقدر باید روی گیتارم کار کنم ؟؟

هونر

پیشنهاد میشه برای کسب رتبه زیر 100 در سهمیه منطقه1 در زیرگروه5 که خیلی بهتون در موفقیت نهایی کمک میکنه از کلاس های کنکور هنر استفاده کنین. اکثر سؤالات کنکور هنر خارج از منابع درسی هست و خواندن منابع اصلی و حفظ اون ها نشدنی هست. حتماً سال دوازدهمتون رو غیرحضوری بخونین که برای اینکار دو روش وجود داره که در صورت درخواست مشاوره رایگان فردی با رتبه1 کنکور هنر این اطلاعات بهتون ارائه میشه. 10 نفر اول کنکور هنر هر سال از همین روش های گفته شده برای موفقیتشون استفاده می کنن.
در مورد گیتار چند قطعه ای که اخیراً نواختید رو نام ببرین تا بهتر بتونبم بهتون مشاوره بدیم.

علی اسدی

سلام من سال دوازدهم رشته ریاضی هستم ولی یکساله که تصمیم گرفتم که وارد رشته آهنگسازی بشم و کنکور هنر بدم.واسه همین از اول مهر دارم هنر میخونم.
سلفژ رو دارم میگذرونم و هارمونی رو هم در مبحث مدولاسیون هستم.
سه سال هم هست که دارم پیانو میزنم.
به نظرتون شانسم برای قبولی در دانشگاه تهران چقدره؟

هونر

سلام، خیلی عالیه. حقیقتاً رتبه مرحله اول شما در قبولی نهایی تأثیر بسزایی داره. پیشنهاد میشه از ادامه کلاس های آنلاین مؤسسه استفاده کنین.

علی اسدی

سلام.من رشته ریاضی هستم و الان دوازدهم هستم ولی یک ساله که کلا وقتمو گذاشتم برای کنکور هنر و رشته آهنگسازی.
شیراز هستم و سلفژ رو دارم میگذرونم و هارمونی هم در مبحث مدولاسیون و کر نویسی هستم.
سه سال هم هست که پیانو میزنم.
به نظرتون دانشگاه تهران شانس قبولی دارم؟

هونر

سلام، قابل توجه هست که دانشگاه تهران رشته آهنگسازی نداره اما اگر منظورتون دانشگاه هنر تهران هست که دانشکده موسیقی اون در کرج هست، حتماً می تونین موفق بشین. می تونین در کلاس های آنلاین سازشناسی کلاسیک استاد مسعود کثیری فر شرکت کنین که بخش سازشناسی رو برای حدود 70 نفر شاگرد بصورت آنلاین تدریس می کنن. برای استفاده از کلاس و اطلاع از میزان شهریه با مؤسسه تماس بگیرین. خوبی این بخش اینه که هم در مرحله اول کنکور مورد استفادتون هست و هم در بخش سازشناسی آهنگسازی 10 تست از 15 تست مربوط به همین بخش هست.
حتماً از همایش های جمع بندی آموزشگاه برای موفقیت بیشتر استفاده کنین و فقط روی خودتون حساب نکنین. شما در زیرگروه5 به رتبه در سهمیه زیر 100 برای موفقیت حتمی احتیاج دارین. قطعات پیانویی که میزنین هم می تونین برای بررسی بیشتر کارشناس هامون در پاسخ به همین متن ارسال کنین. موفق باشید.

زیبا

سلام
من تار میزنم ولی با ردیف آشنا نیستم.
با سلفژ هم آشنایی ندارم.
سال آخر رشته ی تجربی هستم ولی میخوام یک سال بمونم پشت کنکور برای رشته ی نوازندگی
به نظرتون زمان کافی برای قبولی دارم؟

هونر

سلام، بستگی به شما داره که تا چه حدی روی دستگاه و آواز مسلط بشین. اگر در تهران یا کرج هستین از کلاس های سلفژ آموزشگاه می تونین استفاده کنین. برای قبولی زمان کافی دارین به شرطی که هر روز چند ساعت اصولی ساز بزنین.

ali

سلام خسته نباشید
من ترم های اخر کارشناسی هستم خواستم بلافاصله بعد از فارغ التحصیلی برای سربازی اقدام کنم تا بتونم مجدد کنکور هنر بدم و رشته اهنگسازی برم جدا از مباحث و توانایی ها برای ازمون عملی و یا رتبه بالا برای کنکور خواستم ببینم محدودیتی از این بابت برای من که سنم بالاتر از معمول شرکت کنندگان هست (سربازیم که تموم شه میشه 24 سالم) در کنکور و یا قبول شدنم در ازمون عملی هست و تاثییر منفی داره ؟

هونر

سلام، شما ابداً مشکل و محدودیتی نسبت به سایر شرکت کنندگان ندارید. برای شما آرزوی موفقیت داریم.

نرگس

سلام من 15 سالمه و حدود یه سالی میشه که ویولن میزنم من دوست دارم وارد دانشگاه موسیقی در رشته نوازندگی کلاسیک بشم به نظر شما ایا امکانش هست که قبول شم؟ بعد من نمیدونم سلفژ و … از چه طریقی یاد بگیریم. تو این سه سال که وقت دارم باید چیکار کنم>

هونر

سلام، بله شما زمان کافی برای موفقیت دارین. برای سلفژ از پیشنهاداتی که بقیه هنرجویان در پاسخ ها ارائه شده استفاده کنین. اگر تهرانی یا کرجی هستین می تونین از کلاس های تخصصی عملی موسیقی استفاده کنین. برامون پیغام بذارین تا بیشتر راهنماییتون کنیم.

شمیم

سلام. من دانش آموز دوازدهم رشته ی تجربی هستم. می خواستم برای کنکور 1400 در رشتهی هنر امتحان بدم. چهار سال پیش گیتار رو در حد خیلی عالی کار می کردم اما الان چار ساله نزدم تِوری موسیقی رو هم تا حد زیادی بلد بودم. آیا شانس قبولی برای کنکور 1400 رو دارم؟ برای آزمون عملی فقط دونستن یک ساز کافیه؟ می تونم توی یک سال خودمو آماده کنم؟

هونر

سلام، بله می تونین. می تونین در اینستاگرام که در پایین سایت هست، از تاریخ و ساعت مشاوره های ویدئویی آنلاین باخبر بشین و ازشون استفاده کنین. پس امسال دیگه کنکور تجربی نمیدین دیگه انشالله؟
فقط یک ساز کافیه ولی اگه رشته آهنگسازی می خواین قبول بشین، اون ساز باید پیانو باشه

کیمیا

سلام
از کتاب هارمونی والتر پیستون کدوم قسمت ها رو مطالعه کنیم برای آزمون عملی

هونر

سلام، در پاسخ دیگر عزیزان می تونین دقیق مطالعه بفرمایین. حداقل مدولاسیون بلد باشین و کادانس ها رو کار کنین.

baran

سلام و درود بر شما … من سال اینده میخواستم برای نوازندگی ساز جهانی شرکت بکنم هیچ تجربه ای ندارم . ساکن اصفهان هستم برای شروع نوازندگی گیتار کلاسیک و نت خوانی و بقیه مباحث چه راهی به من پیشنهاد میکنید ؟ اموزشگاه یا استادی رو میشناسید که من معرفی بکنید ؟ ممنونم از سایت مفیدتون

هونر

سلام، ممنون از لطف شما. اساتید و کلاس هایی که میشناسیم و توصیه میکنیم همگی در تهران هستن. البته بزودی بصورت غیر حضوری و با کلاس آنلاین بخش سلفژ در هر سه بخسش کلاسش شروع میشه.
اگر فقط یکسال هست که گیتار میزنین پیشنهاد میشه در آهنگسازی کنکور بدین و بعد از قبولی با راهکارهایی که بهتون در مشاوره ها ارائه میشه تغییر رشته بدین.

Hosein

سلام من یکسال میشه که گیتار کار میکنم و همچنین روی صدام کار کردم و دوست دارم که شناخته بشم و پا به عرصه ی نوازندگی حرفه ای بزارم چون علاقه ی زیادی به نوازنده و خوانندگی در کنسرت ها دارم و احساس میکنم از پسش بر میام لطفا راهنماییم کنین

هونر

سلام، از میزان تسلطتون در تئوری برامون بگین. آیا می دونین در گام سل مینور هارمونیک پایین رونده، اگر از تریاد سل مینور در حالت معکوس دوم به تریاد ر ماژور حرکت کنیم چه کادانسی اجرا کردیم؟
اگر گیتار کلاسیک می نوازین از قطعاتی که زدین یا می خواین بزنین برامون در پاسخ بنویسین. ممنون

سیدامیرحسین موسوی

سلام.. بنده نوازنده گیتار فلامنکو هستم و مدرک بین المللی از کوردوبای اسپانیا دارم و شاگرد استادهای بزرگی مثل پاکوسرانو و استاد امیرسالار هستم.. با این شرایط در آزمون نوازندگی ارزش 8 دقیقه فلامنکو نواختن کمتر از 4 تا قطعه کلاسیک نیست؟ اون حجم از پیچیدگی فلامنکو و.. . درضمن اگر کلاسیک نوازی بلد باشیم چرا باید دانشگاه بریم دیگه؟ نمیشه توی آزمون فلامنکو زد؟

هونر

سلام استاد، وضعیت شما رو درک می کنیم اما محدودیت هایی وجود داره. پیشنهاد میشه از هر دوره یک قطعه حتی ساده انتخاب کنین و در روز مصاحبه علاوه بر اون ها قطعه فلامنکو هم بنوازین. مطمئن هستیم تأثیر خودشو داره.

Danial

سلام،
ببخشید من هنوز سازی رو بلد نیستم بزنم ولی تئوری موسیقی رو دنبال میکنم و قصد دارم رشته آهنگسازی بخونم و برای کنکور 20% سهمیه دارم میخواستم بدونم لازم هست که آزمون عملی بدم و اگر بدم با این شرایط نمره‌ای میارم ؟

هونر