باید در ابتدا بدانید که از کنکور سراسری 94 به بعد رشته ی عکاسی نیز جزوه رشته های متمرکز خاص شده و پذیرش در این رشته با آزمون عملی صورت می گیرد. در سال های پیش از این پذیرش در این رشته ی پر طرفدار تنها با رتبه ی کنکور سراسری صورت می گرفت که باعث می شد بسیاری از افرادی که به راستی در این رشته استعداد و توانایی دارند، از تحصیل در رشته ی مورد علاقه ی خود باز بمانند.

با تمهید سازمان سنجش کشور و همچنین وزارت علوم در چند سال گذشته، پذیرش در رشته ی عکاسی، با آزمون عملی انجام شده و باعث شده تا این مسئله به تاثیر مثبت آزمون عملی در قبولی داوطلبان بیانجامد.

آنچه  در تمامی رشته هایی که پذیرش در آن ها به صورت متمرکز خاص(با آزمون عملی) باید مدنظر قرار داد این است که سلیقه و جلب رضایت داوران، در گرفتن نمره ی بالا بسیار موثر و تاثیرگذار است.

مؤسسه هونَر، مفتخر است که در این سال ها با استفاده از تجربه اساتید کار بلد و حاذق زمینه قبولی داوطلبان را با بالاترین نمره آزمون عملی(ولو با رتبه های نامطلوب) در بهترین دانشگاه های کشور فراهم نماید.

موارد مطروحه در کلاس عکاسی در بخش تئوری شامل سر فصل های نظیر:

هنرجو مهارت های لازم برای تجزیه و تحلیل عکس به لحاظ فنی و نظری را کسب کرده. با مسائل و مقتضیات عکاسی هنری آشنا شده و انواع عکاسی و اجزای دوربین نیز معرفی می شود. هنرجو با هنرمندان بزرگ عکاسی و همچنین کتاب های مرجع و رفرنس های عکاسی که در آزمون عملی مورد پرسش قرار می گیرند آشنا و مطالب مرتبط در شاخه های مختلف را می آموزد.

در بخش عملی از هنرجویان می خواهند تا یک آلبوم یا نمونه کار به داوران ارائه داده و راجع به آن توضیح دهند. در کلاس عملی عکاسی، با کمک استاد موضوع مناسب جهت تهیه آلبوم انتخاب و با کمک ایشان هنرجو نسبت به جمع آوری و تکمیل آلبوم خود، در فُرمت مورد نظر داوران اقدام می نماید.

قبولی های عکاسی آموزشگاه هونَر در سال های اخیر: 

ردیف نام و نام خانوادگی رتبه دانشگاه محل تحصیل
1 نوید افضل نیا 52 دانشگاه هنر تهران
2 شهلا رفعتی 58 دانشگاه هنر تهران
3 علیرضا طالبی 1350 دانشگاه هنر اصفهان
4 علی آهی 2020 دانشگاه هنر سمنان

 

معرفی استاد: زانیار بلوری

لیسانس عکاسی از دانشگاه هنر تهران

 فوق لیسانس عکاسی از دانشگاه تهران 

شروع عکاسی 1380 در انجمن سینمای جوانان

برپایی و شرکت در چندین نمایشگاه گروهی عکس

تمرکز بر مسائل نظری عکاسی بعد از ورود به دانشگاه:

ترجمه‌ی کتاب ذن و عکاسی، ویراستاری کتاب‌های بحران واقعیت، درآمدی بر نظریه‌های عکاسی و انتشار بیش از ده‌ها مقاله، ترجمه و نقد، در مجلات حرفه هنرمند، عکسنامه، تندیس، شبکه‌ آفتاب، فصلنامه عکاسی و …

مدرس عکاسی در:

کلاس‌های آزاد دانشگاه تهران و دانشگاه هنر ، دانشگاه سوره، دانشکده خبر، مرکز مطالعات رسانه، دانشکده‌های علمی کاربردی، انجمن سینمای جوانان و آموزشگاه عکاسی حرفه‌ای سایت عکاسی

برگزاری ورک شاپ‌ و سخنرانی به عنوان استاد مدعو در:

دانشگاه هنر، دانشگاه تهران، خانه هنرمندان، انجن سینمای جوانان و شهرهای مختلفی چون اصفهان، شیراز، قزوین، اراک، سمنان و …

 

* تمامی حقوق این مقاله برای آموزشگاه هونر محفوظ است و هرگونه استفاده بی اجازه پیگرد قانونی دارد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *