یک بیماری معروف در جهان سومی ها بیماری “در کنارش” است!!!
به این معنی که همیشه پدر و مادرها به فرزندشون میگن: چه رشته ای دوست داری؟ و وقتی با جواب مثلاً رشته گرافیک روبرو میشن میگن: خوب نشد دیگه! تو باید اول مهندس یا دکتر یا وکیل بشی و بعد “در کنارش” کار گرافیکی هم انجام بده و کلاس هاش رو برو!!!
به همین دلیل اون دانش آموز یک عمر رشته ای رو می خونه که دوستش نداره و به همین دلیل در پاس کردن واحدهاش هم مشکل پیدا می کنه و حتی اگه بتونه با دردسر زیاد یه لیسانس هم بگیره آدم با سواد و موفقی در اون رشته نمیشه. چون اون دانشجو سعی کرده در تمام زمان های محدودی که می تونه پیدا بکنه “در کنار” رشته مثلاً آینده دار، کار گرافیکی یاد بگیره یا انجام بدهو  چون زمان اصلیش برای کار و رشته دیگه ای که دوستش نداره داره تلف میشه، در زمینه گرافیک هم یه هنرمند یا گرافیست تأثیرگذار نمیشه! اینطوریه که این افراد بخاطر حرف و درخواست بقیه یا گرایشات و ارزش های خانواده، دوستان و یا جامعه وارد یک رشته ای میشن که بهش علاقه ندارن و مشخصاً بعد از شکست خوردنشون، همیشه در حسرت نداشته ها و علائقی که احتمالاً در اون مستعد هم هستن، همیشه پریشان و از لحاظ روحی و حتی کاری یک بازنده تمام عیار خواهند بود…

پس اگر از رشته تحصیلی خود راضی نیستید، اگر از رشته ای که به اصرار خانواده انتخاب کرده اید خسته شده اید، اگر فکر می کنید هنوز علاقه خود را پیدا نکرده اید، اگر از قبولی در رشته تحصیلی خود مطمئن نیستید، اگر دوست دارید رتبه بیاورید، اگر تحصیل در دانشگاه های معتبر کشور را می خواهید، اگر به تغییر فکر می کنید، خواندن این مقاله را از دست ندهید:

بسیاری از دانش آموزان در زمان انتخاب رشته تحصیلی خود در اول دبیرستان به اصرار خانواده و یا عدم آگاهی و یا موارد دیگر رشته ای را انتخاب کرده اند و در حال حاضر گیج و سر در گم شده اند. از طرفی نمی خواهند تحصیلات آکادمیک و دانشگاهی در رشته ای که دوست ندارند را ادامه بدهند و از طرف دیگر فکر می کنند راه دیگری جز این ندارند، اما این طور نیست. 

قوانین تغییر رشته به هنر در نظام جدید از سال دهم به یازدهم

در نظام جدید تمام دانش آموزان از هر رشته ای در سال دهم می توانند به هر رشته ای در سال یازدهم تغییر رشته دهند و اینکار با اخذ فرم مربوطه از دبیرستان یا هنرستان محل تحصیل شروع شده و با تأیید آن در آموزش و پرورش و در نهایت شرکت در آزمون های تغییر رشته مربوط به رشته جدید در شهریور همان سال به اتمام می شود. دانش آموزان پس از موفقیت در آزمون های تغییر رشته مربوطه از مهرماه در سال یازدهم رشته مورد علاقه جدید ادامه تحصیل خواهند داد.

 

قوانین تغییر رشته به هنر در نظام جدید از سال یازدهم به دوازدهم

در نظام جدید تغییر رشته از سال یازدهم به دوازدهم به همین سادگی نبوده و شرایط خاص خودش را دارد!

قانون تغییر رشته از سال یازدهم به دوازدهم شامل محدودیت هایی است که از عنوان این قانون می توان حدس هایی زد:

تغییر رشته درون-شاخه ای!

این بدان معناست که اگر شما در سال یازدهم در رشته های ریاضی، تجربی یا انسانی تحصیل می کنید در سال دوازدهم به همین رشته ها قابلیت تغییر رشته خواهید داشت ولی تغییر رشته از رشته های غیر هنرستانی به هنرستان در سال یازدهم به دوازدهم ممنوع است و شما نمی توانید به رشته های هنرستانی تغییر رشته داده و مجبور خواهید بود در سال دوازدهم در رشته سال یازدهمی خود و یا رشته های هم گروهی آن بمانید. (در نظام قدیم هیچ محدودیتی در تغییر رشته از هر رشته ای به هنر وجود نداشت!)

حال در صورتیکه در سال یازدهم در هنرستان مشغول به تحصیل باشید می توانید در سال دوازدهم به هر رشته دلخواه دیگر در هنرستان تغییر رشته دهید چون از سال یازدهم به دوازدهم تغییر رشته درون شاخه ای بلامانع است.

در صورتیکه در سال یازدهم به دوازدهم این مقاله را می خوانید و اکنون با محدودیت های تغییر رشته روبرو شده اید بهتر است توصیه های رتبه1 کنکور هنر را با مشاوره رایگان و آنلاین تصویری را بشنوید!

( در صورتیکه در “نظام جدید آموزشی” تحصیل می کنید، می توانید اطلاعات بسیار مفیدی را از مقاله  سال دوازدهم هنرستان و دبیرستان  بدست آورید. )

 

تغییر رشته به هنر برای نظام قدیمی ها :

اگر شما در نظام قدیم تحصیل کرده اید و علاقه ی شما در یکی از رشته های مربوط به کنکور هنر باشد، شما می توانید در سال سوم دبیرستان یا هنرستان به پیش دانشگاهی هنر تغییر رشته دهید.

برای تغییر رشته به هنر، همه دانش آموزان ریاضی، تجربی، انسانی و هنرستانی های غیرهنری(مانند معماری، الکترونیک، حسابداری و…) لازم است در خرداد یا تیرماه هر سال، در زمان امتحانات نیمسال دوم، از دبیرستان یا هنرستان خود فرم تغییر رشته را اخذ کرده و پس از ممهور شدنِ فرم مربوطه، به اداره آموزش و پرورش منطقه تحصیلی مراجعه و پس از تأیید نهاییِ فرم تغییر رشته، در امتحانات تغییر رشته که غالباً در نیمه اول شهریور برگزار می شود، شرکت نمایند. قابل توجه اینکه معمولاً در هر استان، فقط یک حوزه برای تغییر رشته به دختران و یک حوزه نیز برای گروه پسران معرفی می گردد.

داوطلب نظام قدیمی باید برای تغییر رشته به هنر این موارد را امتحان دهد:

1. تاریخ هنر ایران کتاب سال دوم هنرستان، امتحان این درس به صورت کتبی برگزار می شود. کتاب شامل مباحثی در رابطه با هنر ایران باستان تا هنر اسلامی ایران است.
جهت دانلود بر روی لینک “دانلود کتاب تاریخ هنر ایران” و برای مشاهده نمونه سوالات این درس بر روی لینک “دانلود نمونه سوالات تاریخ هنر ایران” کلیک کنید.

2. تاریخ هنر جهان کتاب سال سوم هنرستان، امتحان این درس به صورت کتبی برگزار می شود. کتاب شامل مباحثی در رابطه با اقوام  بدوی تا هنر شرق دور و قرن 19 و 20 میلادی است.
جهت دانلود بر روی لینک “دانلود کتاب تاریخ هنر جهان” و برای مشاهده نمونه سوالات این درس بر روی لینک “دانلود نمونه سوالات تاریخ هنر جهان” کلیک کنید.

3. مبانی هنرهای تجسمی کتاب سال دوم هنرستان، امتحان این درس به صورت کتبی و عملی برگزار می شود. کتاب شامل مباحثی در رابطه با نقطه و خط و سطح و رنگ و … است. از داوطلب در در آزمون عملی خواسته می شود تا مباحث مطروحه در کتاب را به صورت عملی اجرا کرده و قسمت کتبی سوالات مربوط به تعاریف عناصر مختلف بصری است.
جهت دانلود بر روی لینک “دانلود کتاب مبانی هنرهای تجسمی” و برای مشاهده نمونه سوالات این درس بر روی لینک “دانلود نمونه سوالات مبانی هنرهای تجسمی” کلیک کنید.

4. طراحی 1 کتاب سال دوم هنرستان، امتحان این درس به صورت کتبی و عملی برگزار می شود. کتاب شامل مباحثی در رابطه با طراحی اجسام بی جان و جاندار است. از داوطلب در آزمون عملی خواسته می شود تا مباحث مطروحه در کتاب را به صورت عملی اجرا کرده و قسمت کتبی سوالات مربوط به تعاریف و ابزارهای مختلف طراحی است.
جهت دانلود بر روی لینک ” دانلود کتاب طراحی 1” و برای مشاهده نمونه سوالات این درس بر روی لینک “دانلود نمونه سوالات طراحی 1” کلیک کنید.

لازم به ذکر است داوطلبین تغییر رشته ای از معماری به هنر تنها باید کتاب تاریخ هنر ایران و تاریخ هنر جهان را امتحان بدهند.

همچنین داوطلبین که در امتحانات خرداد ماه موفق نشده اند می توانند در آزمون تغییر رشته شرکت نمایند. این دسته از داوطلبین باید در زمان ثبت نام این مسئله را با مدرسه تغییر رشته خود مطرح کرده تا در صورت تداخل امتحانات با هماهنگی قبلی بتوانند در هر دو امتحان شرکت کنند.

امتحانات تنها در یک نوبت و به صورت سراسری برگزار می شود. حداقل نمره ی قبولی در این آزمون برای دو درس تاریخ هنر ایران و تاریخ هنر جهان 10 ، و برای دروس مبانی هنرهای تجسمی و طراحی 1، نمره 12 می باشد.

جهت شرکت در “کلاس های رایگان تغییر رشته به هنر” موسسه می توانید با شماره های موسسه تماس بگیرید. بعد از تغییر رشته به هنر شما می توانید، با در دست داشتن مدرک تغییر رشته به هنر و کارنامه قبولی در 4درس گفته شده در “پیش دانشگاهی هنر” ثبت نام نمایید(البته در مورد عدم کسب نمره قبولی در یک یا دو درس با توجه به جنسیت هنرجو و نمره درج شده در کارنامه، معمولاً راهکارهایی وجود دارد!). جهت کسب اطلاعات بیشتر می توانید با آموزشگاه هونر تماس گرفته و یا از خدمات مشاوره رایگان با رتبه1 کنکور هنر بصورت حضوری و رایگان، استفاده نمایید.

برای اطلاعات کامل تر در زمینه تغییر رشته به هنر در نظام جدید یا قدیم پیشنهاد می شود زمان کافی گذاشته و کلیه پرسش و پاسخ های پایین همین مقاله را مطالعه نمائید.

*  تمامی حقوق این مقاله برای مؤسسه هونر محفوظ است و هرگونه کپی برداری پیگرد قانونی دارد.

لطفاً در صورت رضایت از محتوای این مقاله، جهت حمایت از ما به آن امتیاز بدهید:
[تعداد: 97 امتیاز کل: 4.3]
guest
669 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها
Fateme

سلام من دهم علوم تجربی رو با معدل 19 تموم کردم ، حالا میخوام تغییر رشته بدم و از علوم تجربی برم موسیقی ، آیا میتونم؟
بنظرتون صبر کنم و درکنار کنکور علوم تجربی کنکور هنر نیز بدم و اگه رتبه خوبی توی هنر آوردم ، برم هنر تهران
و یا بنظرتون تغییر رشته بدم و برم هنرستان موسیقی؟ اگه بخوام برم باید امتحان بدم ، شما میدونید باید چه امتحاناتی برای ورود به هنرستان بدم ، و اینکه من فقط یه ساز رو یک الی دوسال کار کردم ، …
اگه بخوام کنکور بدم باید کنکور عملی هم بدم؟ چ سوالات کنکور فقط درمورد موسیقیه؟!
ببخشید که سوالا زیاد شد ، ممنونم اگه میشه یه توضیح کامل بهم بدید🤍🙏🏼

نوا

سلام ببخشید چند تا سوال داشتم
من به دلایلی مجبورم رشته ی انسانی بخونم و دیپلم انسانی بگیرم اما میخوام کنکورمو هنر بدم
آیا میشه با دیپلم انسانی کنکور هنر داد؟
و البته هیچ اطلاعاتی در مورد اینکه چه مطالبی رو باید برای کنکور هنر بخونم، ندارم
میشه لطفا راهنمایی کنید که باید دقیقا چی بخونم واسه هنر و چه چیزایی بیشتر تو رتبه کنکور هنر تاثیر داره؟
ممنونم واقعا ❤️

مانیا

درود بر شما
من سال ۸۵ پیش ریاضی گرفتم
الان میخوام دیپلم و پیش هنر بگیرم برای مهاجرت
به خاطر گپ تحصیلی و….
آیا تطبیق و امتحانات رو میتونم همه رو همون ترم بهمن بدم و مدرک دیپلم و پیش هنر رو بگیرم

Mahyar

سلام من امسال دهم ریاضی خوندم و با معدل 19.71 تموم کردم حدود 10 روز پیش رفتم و تمام اقدامات تغییر رشته به گرافیک رو انجام دادم و فقط امتحان تغییر رشته که تو شهریور برگزار میشه مونده.
الان کمی شک دارم که وارد هنرستان بشم یا نه چون شنیدم کنکور هنر با رشته نظری میشه موفق تر بود.

سودا

سلام من یازدهم رو در رشته تجربی تموم کردم و تازه متوجه شدم به رشته هنر علاقه مندم آیا میتونم تغییر رشته بدم؟یا اگه نمیشه شما چه راه حلی پیشنهاد میکنید برای اینکه بتونم کنکور هنر بدم

زينبم

سلام من سه سال پيش با نظام جديد ديپلم گرافيك رايانه گرفتم ولي خيلي علاقه به پزشكي دارم. آيا امكانش هست كنكور تجربي بدم يا بايد از پايه دهم شروع كنم؟
ممنون ميشم زودتر پاسخ بديد

amirreza

سلام وقتتون بخیر.
ببخشید من امسال دهم رو توی رشته تجربی تموم کردم و الان فهمیدم که به رشته تصویربرداری علاقه دارم.
حالا من برای رفتن از نظری به هنر باید چه امتحانایی بدم. یعنی باید تمامی امتحانای درسی مثل فیزیک رو هم دوباره بدم یا اونایی رو که تا حالا ندادم.
یه سوال دیگه هم که داشتم اینه که رشته تصویربرداری بعد از گرفتن دیپلم کنکور داره یا نه؟؟

امیر

سلام جناب یه سوال داشتم من امسال دوازدهم رو تموم کردم و دیپلم ریاضی فیزیک رو گرفتم و کنکور ریاضی هم دادم برای انتخاب رشته دانشگاه میخواستم طراحی صنعتی انتخاب کنم که ریز شاخه هنره میخواستم بدونم به مشکلی بر نمیخورم اصلا امکانش هست که یکی از ریاضی بتونه وارد زیر شاخه های هنر بشه ممنون میشم راهنمایی کنید، تو زمان انتخاب رشته بهمون میگفتن که اگه رشته های تجربی ریاضی بخونین تو انتخاب رشته دانشگاهی دیگه محدود به چندتا رشته نمیشین برای همین وارد ریاضی شده بودم.

امیر

ممنون بابت راهنماییتون به نظر شما ارزش داره که یه سال منتظر بمونم تا دوباره کنکور هنر بدم؟یا همین امسال دانشگاه آزاد ثبت‌نام کنم، موقع ثبت‌ نام کنکور من کنکور هنر هم میخواستم بدم ولی به لطف یکی از ناظم های بی‌سوادم هنر رو خط زدن 😑😔

امیر

خیلی ممنون بابت راهنمایی هایی که کردین بله درست میگین، فقط یسری مطالب خونده بودم که درباره رشته های بدون کنکور بود و براساس سوابق تحصیلی همین رشته هم جزوش بود به نظرتون ارزش امتحان کردن داره؟دانشگاهاش مدرک با ارزشی میدن؟یا سال بعد کنکورش رو بدم احتمالش هست که فرصت بهتری ایجاد بشه؟

Matin

سلام ببخشید ، این مطلب برای امروز هم بروز هستش؟ و اینکه تغییر رشته برون شاخه ای از یازدهم به دوازدهم امکان نداره؟ من یازدهم رشته ریاضی فیزیک رو تموم کردم میخوام تغییر رشته بدم هنر دیگه نمیشه؟

Matin

ممنونم از پاسخ شما🙏
فقط ببخشید میشه در مورد کمیسیون موارد خاص بیشتر توضیح بدین چون دیگه نمیتونم سال دوازدهم رشته ریاضی فیزیک رو تحمل کنم ، هر جور شده میخوام تغییر رشته بدم ، اگه اقدام کنم چقدر میتونم امید داشته باشم؟

نرگس سمنانی

سلام . من کلاس نهم با معدل 19.88 هستم و به طراحی ، نقاشی و هنر علاقمندم . لطفا راهنمایی کنید من هنرستان را انتخاب کنم و سپس کنکور هنر بدهم یا در دبیرستان ابتدا رشته نظری ریاضی یا تجربی را بخوانم بعد کنکور هنر بدهم .؟

Kiana

سلام خسته نباشید من امسال دهم انسانی خوندم ولی به هیچ رشته دانشگاهی مربوط به انسانی علاقه ندارم و به رشته معماری داخلی علاقه مندم راجع بهش مطالب زیادی خوندم در مورد کنکور و این رشته ، ولی شک دارم که انسانی و ادامه بدم یا تغییر رشته بدم میشه راهنمایی کنید، ممنون

H.j

سلام . من امسال یازدهم تجربی میخوندم و برای تغییر رشته به گرافیک اقدام کردم و گفتن که از یازدهم تجربی نمیشه به گرافیک تغییر رشته داد و اگه یک سال تحصیلی عقب برم و دوباره یازدهم گرافیک رو بخونم میتونم تغییر رشته بدم ، من قبول کردم
مدیر هنرستان کارای تغییر رشتمو انجام دادن برام
اما امروز بهم خبر دادن که آموزش و پرورش پروندمو تأیید نکرده! اگر راهنمایی برای مشکل من دارین لطفا بهم بگین . ممنونم

Ryhn

سلام
من سال دهم رو تموم کردم و تجربی میخوندم
تا همین چند وقت پیش فکر میکردم به چیزی علاقه ندارم و از سر ناچاری اومدم رشته تجربی، تا با رشته ارتباط تصویری و گرافیک رایانه ای آشنا شدم و واقعا ازشون خوشم اومد ولی هنوز تصمیم نگرفتم که کنکور هنر بدم یا نه
بنظرتون اگه بخوام کنکور هنر بدم باید رشتمو به گرافیک عوض کنم یا نه؟و میشه یخورده در اینباره راهنمایی کنین
ممنون میشم پاسخ بدین

عرفان

سلام من کلاس یازدهم الکتروتکنیک هستم سال دوازدهم میخوام تغییر رشته بدم برم ساختمان سازی
میشه بگید شرایطش چیه؟
هزینه داره یا نه؟

Dariya

سلام من دهم تجربی هستم و به رشته ام علاقه هم دارم ولی به شغل هایی که میشه از رشته تجربی بهشون رسید نه.
از طرفی به رشته انیمیشن هم خیلی علاقه مندم
میخاستم بپرسم به نظر شما تو رشته تجربی بمونم و کنکور هنر بدم بهتره یا تغییر رشته بدم به یکی از رشته های هنری؟ و اینکه چه رشته ای؟

درسا

سلام من یازدهم شبکه و نرم افزار هستم و میخوام برای دوازدهم به معماری تغییر رشته بدم باید چکار کنم ؟

محمد

سلام خسته نباشید
من کاردانی معماری رو تموم کردم (خرداد ۱۴۰۰) و الان میتونم تغییر رشته به هنر بدم

محدثه

سلام من دهم ریاضی هستم خواستم ببینم برای تغییر رشته به گرافیک باید چیکار کنم و چه کتاب هایی رو امتحان بدم؟

نادیا

سلام خسته نباشید
من از رشته گرافیک میتونم کنکور هنر بدم؟

Kao

سلام من میتونم با دیپلم انسانی وارد رشته هنر گرافیک در دانشگاه بشم؟

alireza

با سلام و خسته نباشید
من در رشته تجربی درس میخوانم و فهمیدم ک به موسیقی علاقه دارم الان یازدهم هستم میشه کمکم کنید
ممنون میشم

نازنین

سلام من یازدهم ریاضی هستم طبق این مقاله امکان تغیر رشته در پایه دوازدهم ب هنر رو ندارم، اگ دوازدهمم رو همین رشته ریاضی بمونم، بعد میتونم کنکور هنر بدم؟
و اینکه از الان بشینم منابع کنکور رو بخونم؟
و سوال سوم، قبولی تو این رشته سخته؟(من بازیگری سینما تدوینگری عکاسی دوست دارم)

یاس نژادمقدم

سلام ببخشید. من دهم ریاضی هستم و میخوام برای سال یازدهم رشته انیمیشن و بخونم. سه تا سوال داشتم: من الان تو مدرسه نمونه درس میخونم. میتونم تو هنرستان نمونه دولتی پذیرش بگیرم؟ و اینکه من باید برای درس های تخصصی این رشته کلاس های جداگانه برم که امتحان تغییر رشته رو خوب بدم؟ میشه بگید کدوم درس هارو باید امتحان داد؟

Delaram

سلام وقتتون بخیر. من دهم طراحی دوخت هیتم میتونم براي سال یازدهمم به رشته گرافیک تغییر رشته بدم؟

tina

سلام من یازدهم تجربی هستم و به زور تونستن خانوادمو راضی کنم تغییر رشته بدم ولی این که نمیتونم برم هنر یعنی چی آخه؟! من تجربی دوست ندارم چرا نمیتونم هنر شرکت کنم حالا چی کار کنم؟

Behrad

سلام من امسال یازدهم تجربی دارم میخونم ولی علاقه به رشته گرافیک دارم دروس عمومی رو مشکلی ندارم و یه چیزهایی هم از گرافیک بلدم. خواستم بدونم میتونم دروس تخصصی رو جمع کنم در کنار اینکه دروس تخصصی رشته تجربی هم هستش و باید برای امتحان نهایی آماده باشم؟

هستی

سلام من دهم تجربی هستم
میخواستم بدونم که برای تغییر رشته به رشته ی معماری داخلی باید چه کتاب هایی رو بخونم برای ازمون تغییر رشته ؟

فاطمه

سلام . خسته نباشید. میشه از رشته طراحی و دوخت به معماری در پایه دوازدهم تغییر رشته داد؟

سوگند

سلام من دهم تجربی و هستم و اقدام کردم برای تغییر رشته به طراحی دوخت میخاستم بدونم چه دروسی رو باید امتحان بدم؟

Zahra

سلام من دوازدهم تجربی هستم می خوام به معماری داخلی تغییر رشته بدم باید چه کار کنم آیا میتونم علاوه بر این دیپلم تجربی دیپلم معماری داخلی فنی حرفه ای رو بگیرم شبانه

متین

سلام خسته نباشید، من یازدهم هستم رشته ریاضی، میخواستم بدونم میشه امسال تغییر رشته بدم و دوازدهم رو هنر بخونم؟

امیرحسین

سلام خسته نباشید.من کلاس دهم گرافیک هستم میخواستم بدونم میتونم، کنکور بازیگری بدم

زهرا علیزاده

سلام!
من دوازدهم تجربی هستم و از دهم به رشته گرافیک علاقه داشتم ولی جرئت تغییر رشته رو نداشتم،
اما الان واقعا دلم میخواد کنکور هنر بدم و ثبت نامم کردم. ولی هیچی از دروس تخصصی هنر نمیدونم. به نظرتون شانسی برای قبولی از گرافیک تهران دارم؟
عمومی هام واقعا خوبه و میتونم 70 80 بزنم.
بیشتر هم از آزمون عملیش میترسم
بمونم پشت کنکور یا میتونم امسال قبول بشم؟
لطفا کمکم کنید خیلی ممنونم🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻🙏🏻

p.s

سلام من دانش آموز دهم تجربی هستم ،اگه بخوام همون تجربی رو ادامه بدم ولی تو کنکور هنر شرکت کنم،میتونم قبول بشم؟ پس دروس تخصصی هنرو کی و چجوری بخونم؟

am.y

سلام خسته نباشید ببخشید من الان دهمم و تجربی میخونم خیلی به هنر علاقه دارم (رشته تئاتر و نمایش) میخواستم راهنمایی بگیرم که تجربی رو ادامه بدم و در کنارش کنکور هنر بدم بهتره یا الان تغییر رشته بدم و هنر بخونم ! ممنون

ali

سلام .خسته نباشید من داوزدهم تجربی هستم .میخواستم بدونم راهی هست که بتونم برم رشته طراحی داخلی؟
ممنون میشم پاسخ بدید

firoze

سلام
من رشته کامپیوتر میخوندم و دانشگاه رو تا ۳ ترم رفتم تا قبل اینکه ولش کنم خیلی به رشته انیمیشن علاقه داشتم و دارم و میخواستم بدونم که آیا برای تغییر رشته باید پیش دانشگاهی هنر بخونم؟

Zahra

سلام خسته نباشید من یازدهم تجربی هستم و به طراحی و نقاشی علاقه زیادی دارم و میخوام کنکور هنر بدم میشه بگین چه شرایطی داره و چه کتابهایی رو باید بخونم برای کنکور ؟!

B,P

سلام خسته نباشید
من دهم تجربی رو تموم کردم ولی به بازیگری ،گویندگی ، اجرا و ….. علاقه مندم
حالا به نظرتون تغییر رشته بدم برم هنر یا توی همین رشته ادامه تحصیل بدم و کنکور هنر بدم ؟
و اگه بخوام کنکور هنر بدم چجوری باید خودم رو آماده کنم؟

آرش

سلام خسته نباشید من کلاس یازدهم انسانی هستم و خیلی به رشته بازیگری و تاتر علاقه دارم و به اجبار خانواده به این رشته اومدم حالا می‌خوام برم هنر باید چیکار کنم از چند نفر که پرسیدم گفتن که رشته هنر شناوره و میتونید کنکورشو بدین ولی نمی‌دونم چجوری لطفا راهنماییم کنید که چجوری برم دانشگاه رشته بازیگری

به نظرتون میتونم کنکور انسانی بدم و بعد برم رشته هنر؟؟

طیبه

دختر من سال یازدهم رشته موسیقی از هنرستان است . علاقه زیادی به بازیگری دارد آیا امکان تغییر رشته در سال دوازدهم امکان پذیر است؟ چه دروسی رو لازمه مطالعه بشه تا این ورودی انجام بگیره ؟ ممنون میشم راهنمایی بفرمایید

هستی

سلام
من میخواستم از رشته تجربی سال دهم به رشته ی معماری داخلی هنرستان تغییر رشته بدم باید چه کتاب هایی رو برای آزمون تغییر رشته بخونم؟

Mohsen

سلام، خسته نباشید. من دانشجوی کارشناسی مکانیک خودرو هستم و دیگه واقعاً نمیخام ادامه بدم و میخام وارد رشته گرافیک بشم. چه کارهایی باید انجام بدم؟ مرسی از وقتی که میزارید.

cm

سلام من دهم تجربی هستم و میخواستم سال بعد از دهم از اول شروع کنم و رشته طراحی دوخت بخونم این امکان پذیر هست؟

Hdis

سلام من دانش آموز سال دهم تجربی هستم و میخام برای سال آینده به رشته نمایش تغییر رشته بدم
آیا امکانش هست و اینکه چه دروسی رو باید امتحان بدم؟

الی

باسلام و عرض ادب
ببخشیدمن دیپلم انسانی نظام قدیم رو دارم و میخوام به هنر(بازیگری)تغییر رشته بدم،بایدچیکارکنم؟
ممنون🌹

پارمیدا

من میخوام از تجربی به گرافیک از دهم به یازدهم تغییر رشته بدم ، میخواستم بدونم چه درسایی رو برای آزمون تغییر رشته باید امتحان بدم؟

عرفان

سلام من سال سوم فنی حرفه ای صنایع شیمیایی هستم و می‌خوام تغییر رشته برای دانشگاه به رشته موسیقی بدم. چه کاری باید انجام بدم؟ جواب بدین ممنون میشم

تینا

سلام من یازده ریاضی ام و خب فهمیدم نمیشه‌که رشتمو تغییر بدم و واقعا دوست دارم کنکور هنر بدم برای قبولی توی طراحی صنعتی ولی میخواستم بپرسم شرایط خاصی برای کنکور طراحی صنعتی نیست با توجه به اینکه من دارم دیپلم ریاضی‌میگیرم؟یعنی میتونم‌ کنکورشو بدون هیچ مشکلی بدم؟

عرشیا

سلام
من می خوام در دوره دوم متوسطه به هنرستان موسیقی برم . از کجا میتونم اطلاعات لازم را کسب کنم؟

ارینا

من امسال سال یازدهم تجربی هستم
امسال برای ترم دوم میتونم تغییر رشته بدم به موسیقی یا سال دوازدهم میتونم اینکار رو انجام بدم؟
اگه امکان پذیر هست… میتونم درس های موسیقی رو در این مدت تا کنکور سال دیگم جم و جور کنم؟

Aram

سلام من رشته حسابداری هستم سال دوازدهم میخواستم ک تو دانشگاه رشته هنر بخونم باید چیکار کنم

راحله

سلام ، من دیپلم حسابداری بازرگانی خروجی سال ۸۰_۸۱ هستم ، سالی واحدی و دیپلمم ، سال ۸۳ صادر شده . امسال برای ثبت نام کنکور هنر اقدام کردم که ظاهرا از سال ۸۴ به بعد اجازه شرکت داشتن 😔 حالا تصمیم گرفتم که هنرستان رشته ی نقاشی رو پاس کنم و دیپلم مجدد فنی و حرفه ای بگیرم …
آیا با این شرایط من ، دیپلم مجدد میتونم بگیرم ؟
اگه دیپلم جدید بگیرم میتونم کنکورهنر ۱۴۰۱ شرکت کنم ؟
ممنون میشم اگه کمکم کنید 🥺

محمد شهبازیان

سلام من پایه یازدهم تجربی هستم و میخوام به هنر بازیگری تغییر رشته بدم اما اونطور که مطالب شمارو مطالعه کردم متوجه شدم که غیر ممکنه ینی واقعا هیچ روشی وجود نداره چون من عاشق بازیگری هستم و میخوام هر طوری شده تغییر رشته بدم

مرضیه

سلام من ترم دو نرم افزار فنی حرفه ای هستم میتونم کنکور گرافیک بدم و در کنار رشته نرم افزار مدرک رشته گرافیکم بگیرم ؟

سایه

سلام وقت بخیر.من دهم انسانی هستم. از همون اول دوست داشتم موسیقی بخونم ولی بخاطر دلایلی نتوستم ازمون هنرستان موسیقیو بدم. و البته بعدش گفتن پذیرش ندارن. من از حریانات کنکور هنر اطلاعی نداشتم و بخاطر همین نمیدوستم برای موسیقی قبول شدن باید دروس گرافیک و نمایش و… رو مطالعه کرد و بین بد و بدتر انسانی و انتخاب کردم. هنرستان موسیقی به احتمال زیاد پذیرش نداره. من بخاطر این تا الان تغییر رشته ندادم چون فکر میکردم برای عمومی ها بهتره ولی انسانی نه ریاضی انچنانی داره و نه فیزیک و نه ترسیم .
و الان بنظرم دارم از هدفم دور میشم. بنظرتون تغییر رشته به گرافیک و رشته های هنری غیر موسیقی کار درستیه؟ ممنونم.

زهرا

سلام من دوازدهم تجربی ام و می خوام کنکور هنر بدم
منم در دانشگاه دوسال می خونم یا چون ناپیوسته بودم چهار ساله میشه؟
رشته نقاشی

ابوالفضل

سلام وقتتون بخیر
من سال یازده انسانی ام میخاستم تغییر رشته بدم به کامپیوتر. الان که توضیحات رو خوندم فهمیدم نمیشه. نمیدونم باید چیکار کنم چون دارم رشته ای که دوست ندارم رو میخونم
چجوری برم کامپیوتر؟

ساغر

سلام من دهم انسانی هستم میخواستم به گرافیک تغییر رشته بدم
امکانش هست؟ چون واقعا فکر میکنم‌نمیتونم از پسش بر بیام راهنمایی میکنین؟

انا

سلام من دهم ریاضی هستم
ولی بخاطر خونواده از علایقم دور شدم
الان میخام ببینم شرایط ثبت نام رشته موسیقی چطوریه
و برای تغییر رشته چه دروسی رو باید امتحان داد ؟

سینا

سلام من سال دوازدهمم در رشته ی معماری و میخوام کنکور هنر رو بدم و رشته طراحی دوخت رو بخونم. آیا امکان داره و این که دفتر چه کنکور این رشته کی میاد؟

سنا

سلام ببخشید من رشتم کارو دانش کامپیوتره و سال یازدهمم میخواستم بدونم چجوری میتونم کنکور هنر بدم و به طور رسمی در آموزش و پرورش تدریس کنم.معلم رسمی هنر بشم؟؟

سورمه

سلام. من سال دوازدهم رشته تجربی هستم و‌برای کنکور ۱۴۰۰ میخواستم برای پزشکی بخونم ولی واقعا دیدم ک بهش علاقه ندارم و‌به رشته بازیگری علاقه دارم و اطلاعات زیادی راجع به این موضوع ندارم نمیدونم حتما باید تغییر رشته بدم یا نه میتونم امسال با رشته تجربی کنکور هنر بدم ؟!

Me

سلام
من الان دانشجوی رادیولوژی هستم اما میخوام بعد از فارغ التحصیلی رشته گرافیک رایانه یا طراحی وب بخونم. آیا این رشته ها بدون کنکور هم پذیرش دارن؟ و اینکه من دیپلم تجربی دارم مشکلی نداره؟

مریم طالبی

سلام خسته نباشید من انسانی هستم و میخوام در کنکور رشته هنر شرکت کنم
سوال من اینه که چند درصد الان نمره های رشته انسانی اهمیت داره

nargess

سلام .
من سال یازدهم تجربی رو دارم میخونم.
میخواستم بدونم میتونم برای دوازدهم برم رشته ریاضی
من ابداً این رشته رو دوست ندارم و مجبور شدم تجربی رو بخونم بخاطر شرایطم .
اگر میتونم تغییر بدم کی باید اقدام کنم براش ؟

Zahra

سلام من دوازدهم تجربی هستم و میخوام کنکور هنر شرکت کنم
چیکار باید بکنم؟

فاطمه زهرا

سلام من ده انسانی هستم میخوام یه گرافیک تغییر رشته بدم
میخواستم ببینم که شهریور آموزش میزارن(کارهای عملی) برای کسایی که میخوان تغییر رشته بدن چون من یک سال از کسایی که گرافیک خوندن عقب افتادم و دوست دارم هم سطح اونا باشم
و برای امتحان تغییر رشته هم کلاس میزارن یا نه؟ منظورم امتحانای که باید کتبی بدم

زهره

سلام من دوازدهم انسانی هستم و می‌خوام در دانشگاه رشته طراحی لباس ادامه بدم ، چطور میتونم تغییر رشته بدم ؟

سورمه

سلام من رشتم‌ تجربیه و در حال حاضر دوازدهم هستم. اولش میخواستم برای کنکور ۱۴۰۰ پزشکی بخونم اما خب بعد ها فهمیدم ک علاقه ای بهش ندارم. من به رشته بازیگری علاقه دارم و اونطور ک فهمیدم باید در رشته هنر تحصیل کرده باشم تا بتونم تو کنکور هنر شرکت کنم. آیا از رشته تجربی هم میتونم کنکور هنر بدم یا باید تغییر رشته بدم. ممنون میشم راهنمایبم کنید.

سهیل

سلام من کلاس 11 رشته تأسیسات هستم. می خواستم بدونم میشه تغییر رشته به بازیگری بدم و اگه میشه چطوری این کارو انجام بدم لطفاً راهنماییم کنید.

محمد

سلام
میخواستم بدونم من الان سال دوازدهم گرافیک رو میخونم برای تغییر رشته به هنر (تئاتر و سینما) باید چیکار کنم؟؟

نیوشا

سلام خسته نباشید

ببخشید من میتونم برای دبیرستان ریاضی بخونم و دیپلم ریاضی بگیرم ولی کنکور هنر بدم ؟

Mobina

سلام من سال یازدهم انسانی ام میخوام برای دانشگاه برم عکاسی میشه بهم بگید آزاد بخوام برم شرایطش چجوریه و چیکار باید بکنم و تو گلستان کدوم دانشگاه عکاسی آزاد پذیرش داره یا اگه بخوام کنکور هنر بدم قبول میشم یا ن

حامد

سلام من الان فوق ليسانس شهر سازی دارم. دیپلم ریاضی دارم. الان امکانش هست که کنکور هنر بدم و یه لیسانس بازیگری بگیرم؟

Fatemeh

سلام من دانش آموز رشته یازدهم انسانی هستم و میخوام که به جای کنکور انسانی کنکور هنربدم آیا امکانش هست؟
برای این که کنکور هنربدم باید چیکارکنم و چه رتبه ای بیارم!؟

Nzr

سلام من دانش آموز یازدهم تجربی هستم و میخوام به رشته فتوگرافیک تغییر رشته بدم. آیا این امکان برای من هست؟ چطوری میتونم؟ میشه راهنماییم کنید؟ ممنون

رعنا

سلام من دانشجوی کارشناسی ژنتیک هستم میخواستم بدونم میتونم واسه ارشد کنکور هنر بدم و شرایطش چی هست و چه رشته هایی از هنر امکان تغییر رشته از یک رشته دیگه رو دارن؟

یسنا

سلام من پایه یازده انسانی هستم میتونم برای سال دوازدهم تغییر رشته به رشته طراحی دوخت داشته باشم ؟
شرایطش چطوره و آیا موفق میشم ؟
من طراحی دوخت رو دوست دارم ولی میترسم از بقیه کسانی که از اول در این رشته درس خوندن کم بیارم اصلا امکانش هست به این رشته برم ؟

فرحان

سلام خسته نباشید
من الان سال یازدهم هستم و توی رشته تجربی درس میخونم ولی میخوام اگه بشه همین امسال یا نهایتا برای سال دیگه تغییر رشته بدم و برم هنرستان انیمیشن یا گرافیک بخونم یعنی هیچ راهی برای تغییر رشته وجود نداره؟

saba

با سلام و خسته نباشید
میخواستم بدونم با دیپلم تجربی میشه رشته کارگردانی سینما دانشگاه آزاد تهران بر اساس سوابق تحصیلی تحصیل کرد؟

Abolfazl

سلام
سال یازدهم رشته تجربی رو میخونم و میخوام برای سال دوازدهم به هنر تغییر رشته بدم آیا میتونم؟
میشه برای کنکور هنر کمک کنید؟

صابری

سلام.من میخوام بدون کنکور رشته نقاشی دانشگاه ثبت کنم.دیپلم انسانی دارم پیش دانشگاهی هم رفتم.
امکانش هست؟

معصومه

سلام خسته نباشید میخاستم بپرسم آیا با دیپلم هنرستان
میشه کنکور هنر داد؟ ینی من علاقمند به هنر هستم و نهمم میخام تو هنرستان هنر بخونم میتونم با دیپلم هنرستان کنکور هنر شرکت کنم و کارشناسی روزانه بخونم تو دانشگاه های دولتی مثل دانشگاه تهران؟

Zeynab

سلام من امسال دیپلم تربیت کودک میگیرم
میخواستم ببینم برای ثبت نام دررشته ی گرافیک در دانشگاه ازاد نیاز به کنکور هنر هست؟

ملینا

سلام و وقت بخیر من فوق لیسانس روانشناسی دارم و بعد از چندین سال میخوام دنبال علاقم که هنره برم.
به هر دانشگاهی هم فکر نمیکنم و هدفم دانشگاه دولتیه برای تغییر رشته اول باید4تا کتاب پاس کنم و بعد دوره ی پیش دانشگاهی یک سال کامل بگذرونم؟

فائزه مخلص آبادی

سلام می خواستم بدونم که اگه کسی کنکور انسانی دانشگاه تهران قبول شده باشه می تونه تغییر رشته بده بره هنر کارگردانی بخونه؟

آه...

سلام خسته نباشید
من دانش آموز دهم تجربی تیزهوشانم
اما واقعن وقتی میخوام برم سراغ درس به یه پوچی میرسم که من برا چی دارم اینارو میخونم
در عوض همش فکرم تو سینما و کارگردانی و نویسندگی و …
به خاطر اینکه از افکارم فرار کنم همیشه تو گوشیم چون وقتی به خودم میام مجبور میشم یه تصمیم سخت بگیرم اینکه جلوی خانواده‌م وایسم و رشته ی مورد علاقه ام رو برم و یا به خاطر خوشحالی اونها رنج ببینم میشه بپرسم پیشنهاد شما چیه؟
بعد سوال دوم شما چند جا گفتین که بهتره با دیپلم تجربی یا رشته های نظری توی کنکور هنر شرکت کنیم
چرا دلیل خاصی داره یعین من اگه با دیپلم تجربی برم موفق ترم تو رشته هنر ؟
لطفن نظرتون رو راجب این مطالب بگید
واقعن خوشحالم که یه سایت به صورت تخصصی به مسائل محصل های عاشق هنر می‌پردازه.

معصومه

سلام
من سال دوازدهم تجربی هستم امسال کنکور دارم،
به نظرتون از الان کتابای هنر رو بخونم برای عکاسی کنکور بدم
یا باید تغییر رشته بدم؟؟
کتاباییی که باید برای کنکور هنر خونده بشن چین؟؟
اسماشونو لطفا بگید⁦^_^⁩🥺
از کجا میشه پی دی اف کتابارو تهیه کرد ؟
دانشگاه های تاپ برای عکاسی یا طراحی دوخت میشه معرفی کنید؟؟؟؟
چقدر سوال پرسیدم⁦🤦🏻‍♀️⁩ لطفاً پاسخ بدید منتظر میمونم⁦^_^⁩

مانلی

سلام ببخشید من رشته تجربی سال دهمم ، میتونم الان به عکاسی تغییر رشته بدم؟

شریفی

سلام من دیپلم ریاضی در سال تحصیلی 84_ 83 دارم و میخوام در رشته طراحی دوخت شرکت کنم .چگونه تغییر رشته بدهم؟

امیرحسین

با سلام
ببخشید اگر کسی دیپلم رشته تجربی داشته باشه میتونه در کنکور هنر شرکت بکنه؟

کیمیا مقدم

سلام وقت بخیر
من کنکوری ام رشته انسانی، میخوام به دکوراسیون داخلی و طراحی داخلی تغییر رشته بدم.
از چه طریق اقدام کنم، کنکور ریاضی یا هنر؟ کدوم بهتره برام؟

Fateme

سلام خسته نباشید من دانش اموز رشته ریاضی هستم
میتونم الان تغییر رشته بدم برم فتوگرافیک یا باید سال دیگه اقدام کنم؟

نازی