آزمون های آزمایشی آنلاین و روش های برگزاری آزمون های بودجه بندی دار غیر حضوری

هنرجویانی که در سال تحصیلی جاری در سال دوازدهم تحصیل می کنند می توانند نسبت به ثبت نام و شرکت در آزمون آنلاین بودجه بندی دار هونر از سراسر کشور بصورت غیرحضوری اقدام کنند. این آزمون ها غیر حضوری به همراه مشاوره فردی با اعضای بنیاد ملی نخبگان، تأثیر بسیار زیادی در موفقیت شما عزیزان دارد.

این آزمون ها در دو بخش تعریف شده اند:

 • آزمونک ها :

آزمون های کم سؤال (حدوداً 60 سؤالی) که بصورت هفتگی و طبق برنامه ای منظم، از بودجه بندی مشخص در برنامه مطالعاتی هفتگی شما طراحی شده و کارنامه آن قبل از جلسه مشاوره فردی جدید برای بررسی و اخذ برنامه هفته آینده هنرجویان بررسی می گردد.

این آزمون ها تا قبل از شروع شدن کلاس های آموزشگاه ادامه داشته و کمک می کند تا بیشتر حجم منابع کتب درسی معرفی شده توسط سازمان سنجش و حتی بعضی از کتب کمک درسی از تمامی دروس عمومی و تخصصی بصورت کامل و حتی بیش از یکبار کاملاً بررسی و آموزش داده شوند. با اینکار در ادامه هم مطالعه برای کنکور هنر برای شما لذت بخش تر خواهد شد و هم قدم بزرگی در راستای موفقیت در آن برداشته اید چون در زمان شروع کلاس ها اطلاعات فوق العاده ای از هر درس دارید و استاد مربوطه با دوره سریع مطالب اولیه، بدلیل زمان ذخیره شده می تواند نکاتی حرفه ای تر از آموزشگاه های دیگر با شما در میان بگذارد!

این آزمون ها هفته ای یکبار برگزار می شود و هر چهار هفته با آزمون بعدی کاملاً دوره می شوند.

 • آزمون های هونر:

این آزمون ها مربوط به پس از شروع شدن کلاس های آموزشی بوده و در هر آزمون از تمامی 4 درس عمومی و 7 درس تخصصی کنکور هنر، سؤالات آموزشی و آزمایشی طراحی شده است. هر آزمون هونر بودجه بندی مخصوص به خود را دارد که در ابتدای سال تحصیلی بودجه بندی تمامی آن ها در اختیار هنرجویان قرار می گیرد.

آزمون های بودجه بندی دار هونر شامل 12 آزمون هستند:

آزمون 1 تا 4 هر کدام بودجه بندی مخصوص به خود را دارند و با آزمون 5 هونر، کلاً دوره می شوند.

آزمون 6 تا 9 هر کدام بودجه بندی مخصوص به خود را دارند و با آزمون 10 هونر، کلاً دوره می شوند.

آزمون 11 و 12 هونر جامع هستند و مطابق کنکور شبیه سازی شده اند.

” قابل توجه اینکه تست های مشابه و نکات کلیدی زیادی از تست های کنکور سراسری هر سال، در این آزمون ها توسط هنرجویان تمرین شده و با  کمک این آزمون ها می توانید مهارت های تست زنی و بخش “یادآوری” مغز خودتون رو تقویت کنید. “

روش و مراحل شرکت در آزمون های غیرحضوری و آنلاین :

در صورتیکه تمایل به ثبت نام در این آزمون ها و مشاوره فردی هفتگی با اعضای بنیاد ملی نخبگان دارید می توانید با شماره های مؤسسه تماس گرفته و اطلاعات بیشتری دریافت کنید. شرکت در یک جلسه مشاوره کنکور هنر بصورت تلفنی و یا تصویری رایگان خواهد بود. برای پر کردن فرم مربوطه لطفاً اینجا کلیک کنید.

هنرجوی گرامی، برای استفاده از خدمات آزمون های غیرحضوری و آزمون آنلاین آموزشگاه هونر، اطلاعات جامعی که در اختیارتون قرار داده میشه رو دقیق مطالعه کنین تا بتونیم طبق یک روال همیشگی و با سرعتی بسیار بالا، کارنامه هاتون رو در اختیار شما و مشاورتون قرار بدیم.

۱- برای برگزاری آزمون آنلاین در تاریخ مشخص شده هر آزمون، سؤالات مربوطه رأس ساعت اعلامی توسط مشاور و یا در کانال تلگرامی مربوط به شما که پس از ثبت نام در اون ها عضو شدید ارسال میشه.

۲- در آزمون های هونر (و نه آزمونک ها) ابتدا «سؤالات عمومی» براتون ارسال میشه و «سؤالات تخصصی» همانند فرآیند کنکور سراسری پس از اتمام زمان سؤالات عمومی در کانال ها براتون ارسال میشه. (۷۵ دقیقه برای ۱۰۰ تست عمومی و ۱۶۵ دقیقه برای تست های تخصصی وقت دارین). با توجه به زمان مورد نیاز هنرجویان برای دانلود سؤالات در تلگرام، حدود ۲۰ دقیقه زمان اضافی در مجموع زمان آزمون درنظر گرفته خواهد شد. پس نگران کمبود وقت نباشین.

زمان بندی آزمونک های آموزشگاه طبق زمان بندی مشاور و مؤسسه خواهد بود و در این آزمونک ها سؤالات عمومی و تخصصی با هم در اختیار هنرجویان قرار خواهد گرفت.

۳- هنرجویانی که به هر دلیل به تلگرام دسترسی ندارن یا مشکل وی پی ان دارن، می تونن با پیغام گذاشتن در واتزاپ مؤسسه، از خانم حسینی دفترچه آزمون آنلاین رو در ساعت های اعلامی از واتس آپ دریافت کنن. البته این روش رو به هنرجویان توصیه نمیشه چون ممکنه بدلیل ازدحام هنرجویان برای استفاده از این روش و زمانی که ارسال تک به تک نیاز داره، زمان قابل توجهی از آزمون رو از دست بدین.

۴- توصیه اکید میشه که به محض دریافت فایل سؤالات آزمون مربوطه، اینترنت گوشی خودتون رو قطع کنین و موبایل رو در حالت Airplane یا Flight Mode قرار بدین تا با اعلان های غیر مرتبط گروه ها و کانال ها و یا با تماس و پیامک های روزمره، تمرکز خودتون رو از دست ندین. حتماً یک شارژر موبایل در نزدیکی خودتون داشته باشین چون می تونین سؤالات آزمون رو از روی موبایل ببینین.

۵- پاسخبرگ هوشمند طراحی شده برای آزمون های آنلاین رو می تونین با کلیک روی گزینه مربوط حتی همین الان دریافت کنین و نیازی نیست روز آزمون و دقیقاً قبل از آزمون دانلود بشه. برای دانلود پاسخبرگ هوشمند کافیه فقط یکبار روی گزینه مربوط به اون در پایین همین متن کلیک کنین تا دانلود پاسخبرگ آزمون برای شما شروع بشه. در صورتیکه فایل دانلود شده با نرم افزار باز کردن فایل PDF باز نشد (بدلیل ورژن قدیمی نرم افزار شما و یا نداشتن اون در کامپیوتر یا لپ تاپی که باهاش پاسخبرگ رو پر می کنین)، می تونین از گزینه مربوط در پایین این متن، نرم افزار رو به رایگان دانلود کنین و قبل از آزمون اون رو روی سیستم خودتون (حتماً کامپیوتر و یا لپ تاپ) پاسخبرگ رو باهاش باز کنین تا مطمئن بشین که در روز آزمون مشکلی نخواهید داشت.

*پس یادتون نره برای پر کردن پاسخبرگ حتماً از کامپیوتر و یا لپ تاپتون استفاده کنین. ولی فایل سؤالات آزمون رو با هر چی که به نظرتون مناسب تر بود باز کنین و ازش استفاده کنین.

۶- روند پر کردن پاسخبرگ هوشمند و ارسال اون به مؤسسه:

 • پس از دانلود پاسخبرگ و دانلود و نصب نرم افزار مربوطه (در صورت لزوم)، اونو باز کنین. فرمت پاسخبرگ هوشمند طوری طراحی شده که کوچک ترین فرقی با پاسخبرگ هایی که تا حالا با مداد پر می کردین نداره، فقط بجای پر کردن با مداد کافیه روی گزینه ای که به نظرتون صحیح هست فقط با کمک یک کلیک ساده سیاهش کنین و اون گزینه به این ترتیب پر میشه. اگه نظرتون در مورد گزینه مورد نظر عوض شد و خواستین گزینه جدید انتخاب کنین کافیه روی گزینه جدید کلیک کنین و برای سفید کردن گزینه قبلی کافیه یکبار دیگه روی اون کلیک کنین. بله به همین سادگی!
 • مراقب باشین که دو تا گزینه رو با هم در یک سؤال پر نکنین. با اینکه این امکان رو می تونستیم در پاسخبرگ هوشمند داشته باشیم که فقط یک گزینه قابل انتخاب باشه، از روی عمد و بدلیل شبیه سازی کنکور واقعی و اشتباه همیشگی برخی هنرجویان که با مداد ممکنه دو تا گزینه رو پر بکنن، این پاسخبرگ اجازه این اشتباه رو به هنرجو میده. پس اگه گزینه جدیدی انتخاب کردین حواستون رو جمع کنین که گزینه قبلی رو با کلیک کردن پاک کنین.
 • در قسمت بالا سمت راست پاسخبرگ با یک کلیک جلوی نام، نام خانوادگی، نام کلاس (دختران۱ یا دختران۲ یا پسران یا غیرحضوری)، و شماره آزمون (مثلاً آزمونک1 یا هونر3 یا..)، می تونین اطلاعات خواسته شده رو تایپ کنین.
 • در قسمت بالا سمت چپ پاسخبرگ هوشمند، محلی وجود داره که می تونین شماره داوطلبی یا کد دانش آموزی خودتون رو در آزمون های هونر ثبت کنین. اگه از شماره و کد داوطلبی خودتون در آزمون های هونر اطلاعی ندارین، روز آزمون در گروه های تلگرامی که عضوشون هستین، لیست نام هنرجویان و کدهای دانش آموزی شما در آزمون های هونر ارسال میشه و از این به بعد می تونین در آزمون هاتون برای اینکه سیستم تصحیح اوراق بتونه شما رو تشخیص بده این شماره رو در بالا سمت چپ پاسخبرگ هوشمند وارد کنین. پس یه جا با دقت ثبتش کنین چون در آزمون های بعدی هم بهش نیاز خواهید داشت.
  روش پر کردن کد دانش آموزی آزمون های هونر در آزمون های آنلاین

   

  نوشتن اعداد مورد نظر اهمیتی نداره(عکس فقط بعنوان مثال بوده و اعداد نوشته شده برای تفهیم بهتر هستند).

  طبق ستون های مشخص شده هر رقم رو از چپ به راست در ستون مربوط به اون رقم، پیدا کرده و روی اون گزینه یکبار کلیک کنین تا سیاه بشه.

  می‌تونین قبل از شروع آزمون کد دانش آموزی  خودتون رو پُر کنین تا هم دانلود فرم پاسخبرگ آنلاین رو به لحظات آخر موکول نکرده باشین و هم تمرینی برای save کردن فرم پاسخبرگ کرده باشین.

  پس از پر کردن کد دانش آموزِ ارائه شده در کانال های مربوط به خودتون، از منوی نرم افزار از گزینه file گزینه save (نه گزینه save as) رو کلیک کنین تا فرمِ شما به همون حالت پُر شده ذخیره بشه. اگر کد دانش آموزی شما در لیست نبود می تونین یه کد 9 رقمی بصورت تصادفی انتخاب کنین ولی حتماً با عدد 5 شروع بشه. ما همون کد رو بعنوان شماره و کد دانش آموزی شما به سیستم معرفی می کنیم. در این حالت فراموش نکنین که در بخش نام و نام خانوادگی فرم پاسخبرگ اطلاعات رو کامل بنویسین.

 • بعد از اتمام زمان آزمون و پر کردن پاسخبرگ هوشمند، باید اونو ذخیره کنین. مراقب باشین چون اگه پاسخبرگ رو با ضربدر گوشه پنجره پاسخبرگ ببندین هیچکدوم از گزینه هایی که ثبت کردین ذخیره نمیشن و دوباره فرم پاسخبرگ سفید میشه. پس قبل از بستن اون از گزینه file در منوی بالای نرم افزار گزینه save (و نه save as) رو انتخاب کنین و حالا تمام اطلاعات فرم شما محفوظ می مونه. اگر نرم افزار شما گزینه save نداره حتماً از نرم افزار موجود در سایت استفاده کنین. هنرجویانی که اطلاعات خیلی کمی از کامپیوتر دارن، حتی می تونن جواب های درست رو روی کاغذی ثبت کنن که از بین نره و وقتی کارشون تموم شد همه تست هایی که حل کردن رو در پاسخبرگ هوشمند منتقل کنن و ذخیره رو انجام بدن. در اینصورت اگه وسط آزمون برق بره یا باتری لپ تاپ تموم شه، یا اشتباهی فایل پاسخبرگ رو ببندین یا هر اتفاق غیر مترقبه ی دیگه ای، نیاز نیست کل آزمون رو از اول انجام بدین. پس کمی هم محافظه کار باشین مخصوصاً در آزمون های اولی که با این روش شرکت می کنین. بعد از ذخیره پاسخبرگ یکبار اونو دوباره باز کنین و مطمئن بشین که فرم سفید نیست و گزینه ها و اطلاعات فرم کامل هستن و مشکلی نداره و حتی می‌تونین هر ۲۰سؤال رو که در فرم پُر می‌کنین، دکمه save رو بزنین. روش پر کردن پاسخبرگ و ذخیره اون رو حتماً قبل از برگزاری آزمون امتحان کنین.اگر نرم افزار Adobe reader شما مشکلی داره از نرم افزار قرار داده شده در سایت استفاده کنید.بعد از دانلود و نصب نرم افزار روی پاسخبرگ آنلاین کلیک راست کرده و open with رو بزنین و نرم افزار جدید نصب شده رو انتخاب کنین تا فرم پاسخبرگ با نرم افزار سایت باز بشه و حالا دیگه مشکلی برای باز کردن و پر کردن فایل پاسخبرگ نخواهید داشت.لطفاً هر ۲۰سؤالی که میزنین دکمه save رو از جایی که بهتون گفته شد، بزنین و به ادامه روند آزمون بپردازین تا اگر به دلیل اشتباه تا قطعی برق یا هر دلیل دیگه ای فرم شما پر نشده بود اطلاعات آخر ذخیره شده باشه.همچنین پیشنهاد میشه در یک کاغذ جداگانه گزینه های مورد نظرتون رو ثبت کنین تا به هر علتی نتونستین فرم رو درست پر کنین بتونین بعد از آزمون با آرامش بیشتری فرم رو پر کرده و ذخیره کنین.حالا می تونین دوباره به همین صفحه سایت بیاین ( hoonar.com/test.online ) و از پایین ترین قسمت این صفحه برای بارگزاری پاسخبرگ پر شدتون اقدام کنین. کافیه دکمه choose file رو بزنین و از توی پنجره باز شده فرم پر شده رو انتخاب کنین. اطلاعات خواسته شده مثل نام و نام خانوادگی و .. رو پر کنین و پس از پاسخگویی به سؤال ساده ریاضی در پایین فرم ارسال، دکمه «ارسال» رو بزنین.
 • لطفاً زود از این صفحه خارج نشین و به سایت و سیستم خودتون زمان کافی بدین که فایل کاملاً آپلود بشه. پس از پیغام تحویل پاسخبرگ که بصورت آبی رنگه و در پایین همین صفحه نمایش داده میشه دیگه نگران نباشین. بقیه کار با ماست.

۷- اگر فایل پاسخبرگ هوشمندتون با موفقیت ارسال شد لطفاً از ارسال مجدد اون «پرهیز کنید». تنها در صورتیکه که مطمئن شدین پاسخبرگ ارسالی به اشتباه خالی ارسال شده، نسبت به ارسال مجدد پاسخبرگ پر شده اقدام کنین و در غیر این صورت نیاز نیست وسواس به خرج بدین.

۸- در صورتیکه بدلایلی مثل ترافیک بالای سایت هنگام آپلود پاسخبرگ های هنرجویان یا قطعی سرور و یا مسائلی از این دست روبرو شدین و به سایت هونر و این صفحه دسترسی نداشتین، می تونین فایل رو به ایمیل مؤسسه به آدرس support@hoonar.com ارسال کنین و یا به واتس آپ مؤسسه (خانم حسینی)، ارسال کنین. اما ازتون خواهش می کنیم فقط یکی از این ۳ راه رو برای ارسال پاسخبرگ هوشمندتون انتخاب کنین و حواستون باشه روش اول که آپلود در پایین همین صفحه هست، اولویت ارسال پاسخبرگ شماست. پس اول روش ارسال در پایین همین صفحه رو امتحان کنین و معمولاً مشکلی نخواهد داشت.

۹- گزینه «ارسال» پاسخبرگ آزمون آنلاین بعد از ساعت مقرر و اتمام زمان آزمون غیرفعال میشه و به پاسخبرگ هایی که از روش های بعدی ارسال بشن، کارنامه ای تعلق نمی گیره. زمان مجاز ارسال پاسخبرگ خیلی بیشتر از زمان قانونی آزمون های حضوری هست. پس لطفاً استرس نگیرین و با آرامش اقدام کنین.

۱۰- مطمئن هستیم که با اهداف مشترکی که برای این آزمون غیرحضوری داریم جایی برای تقلب و مطمئن شدن از گزینه درست و چک کردن پاسخ صحیح قبل از اتمام آزمون، وجود نداره. از طرفی این کار اونقدر وقت شما رو می گیره که بخاطر یه تست، ممکنه تست های ساده دیگه رو از دست بدین. در ضمن برای از بین بردن قلقلک تقلب در این آزمون به شما رتبه اعلام نمیشه و نفرات برتر از سمت آموزشگاه اعلام رسمی نمیشن ولی به شما در هر ۵ زیر گروه کارنامه کاملی ارائه میشه که رتبه شما در هر زیر گروه در بین سایر داوطلبان مشخص میشه (اهمیت این رتبه ها با توجه به علاقه شما به رشته های مختلف بسیار زیاد بوده و تعیین کننده قبولی یا عدم قبولی شما در رشته مورد نظرتون هست!). پس به آداب آزمون احترام بذارین و سعی کنین روی یک صندلی دسته دار یا شبیه ترین صندلی موجود بشینین. از شرکت در آزمون در اماکن شلوغ مثل کافی نت ها پرهیز کنین. یادمون نره هدف این نوع آزمون این بوده که هممون #در_خانه_بمانیم پس پا نشین بخاطر این آزمون و یا به بهانه اون از خونه خارج بشین!

این آزمون ها بیشتر آموزشی هستن تا آزمایشی. پس خودِ حقیقی و سطح علمیت رو تجربه کن و از شرکت در یک آزمون غیرحضوری لذت ببر . . .

هنرجوی گرامی، پس از پر کردن پاسخبرگ هوشمند تا ساعت ۱۹:۳۰ روز برگزاری آزمون، از این بخش برای ارسال اون اقدام کنین. بعد از ساعت اعلامی دکمه ارسال بصورت اتوماتیک غیر فعال میشه.

 • ترجیحاً از مرورگر Chrome برای ارسال پاسخبرگ پر شده استفاده کنین. البته اگر در دسترس نیست از مرورگری که دارین استفاده کنین.
 • از ارسال دوباره پاسخبرگ خودداری کنین. (جز در موارد ضروری که فکر می کنین پاسخبرگ سفید ارسال شده)
 • پس از زدن دکمه ارسال (بعد از پر کردن همه گزینه ها فقط یکبار کلیک کنین)، باید اونقدر صبر کنین که پایین همین صفحه متن تأیید ارسال رو به رنگ آبی ملاحظه کنین.
لطفاً در صورت رضایت از محتوای این مقاله، جهت حمایت از ما به آن امتیاز بدهید:
[تعداد: 57 امتیاز کل: 4.5]
guest
0 نظرات
بازخورد (Feedback) های اینلاین
مشاهده همه دیدگاه ها